Sibop hava kaçırıyor

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Mehmet90 tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet90

Mehmet90 Yeni Üye

Tüm arkadaşlara merhaba kendi topladığım 28" lastikli yol bisikletimin lastiği iğnesinden hava kaçırıyor yaklaşık 3 hatada bir hava basmak zorunda kalıyorum iç lastiği tamamen değiştirdim yine olmadı iç lastiğin iğnesini değiştirdim yine olmadı ağırlığım 90 kg bu sorun sizde de varmı? lastiğe 50psi hava basıyorum 15-20psi ye kadar iniyor bu sorunu nasıl aşabilirim? piyasada havasız 28"lik dolma dış lastik satılıyormu? bilgisi olan arkadaş varsa cevaplandırırsa memnun olurum

2. Lobo

Lobo Aktif Üye

Seviye:
    Lastiği değiştirdin ve hala hav kaçırıyor ise sorun dış lastiğin içindeki bir yabancı maddeden kaynaklanabilir. İyi bir tamirci çözüm bulabilir.

3. Zeki Dönmez

Zeki Dönmez Kıdemli Üye

Seviye:
    ağbi tanıdığın iyi bir tamirci varmı :D:D :D nebiliyim forumda abuk subuk konu açmışlarda ondan dedim pazartesi görüşürüz.

4. eniskaratut

eniskaratut Forum Demirbaşı

Seviye:
    abi bisikleti evinde muhafaza ettiğin yer beton soğuk bir zemnse olabilir istersen bir dene

5. Lobo

Lobo Aktif Üye

Seviye:
    Bizim mahallede bir tamirci var. İyi olduğunu düşünüyorum.

Zeki Dönmez bunu beğendi.
  6. Plusbikes

Plusbikes Yeni Üye

Adı:
    MUSTAFA yazar
    Bisiklet:
    Diğer
    Arkadaşlar rubena iç lastik sibobu hava kaçırıyor ne yapabilirim

7. epsilon91

epsilon91 Kıdemli Üye

Seviye:
    Sibobtan kaçırdığına eminseniz sibob bozuktur yapacak bisey yok iç lastik degismesi lazim.

8. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    presta sibop ise hava basıldıktan sonra üstteki vidanın sıkıştırılması gerekiyor ya da üstte arkadaşın dediği gibi değiştirmekten başka bir çare yok.

9. H.T

H.T Bisikletkolik

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Buraya bunu yazmaya ugrasana kadar yeni bi ic lastik alip degistirmek cok daha kolay olmaziydi..

10. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @H.T kimi insanlar inatçıdır sorunu bulup çözmeye uğraşır, kiminin bütçesini iç lastik almak da zorlayabilir, kimi yolda kalmıştır alternatifi yoktur vs. vs. :)

H.T bunu beğendi.
  11. dodurgalı_06

dodurgalı_06 Beyaz bisikletli prens

Adı:
    Mustafa Erdoğan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    sibop ananhtarı ile sibobu sıkmayı deneyin

12. serdar beyaz

serdar beyaz Üye

Seviye:
    şans eseri görmüşken yazmak istedim konu hortlamış olsada. adam soru soruyor buraya yazana kadar yeni iç lastik al diye cevap geliyor güler misin ağlar mısın. Arkadaş, slug sıvılı iç lastikler sıkıntılı lastikler, içerdeki sıvı sibop kısmına doluyor, ama hava kanalınıda tam kapatmıyor. bu slug sıvılı iç lastikde sibop kısmını vidasını ne kadar sıkarsan sık, sibop kısmından hava kaçırıyor. 3 adet denedim ben hepsi aynı idi. bu nedenle slug sıvılı lastikme bir daha tövbe :). fiyatı en ucuz olan cts iç latik ne kadar ince olsada bundan daha performanslı. ayrıca dış lastik korumalı kaliteli ise hiç böyle slug sıvılı iç lastiğe gerek yok.

İlginizi Çekebilir

lance-armstrong-jan-ullrich.jpg
1988 İtalya turunda Andy Hampsten’in Passo di Gavia tırmanışı efsanedir. Hampsten, o tırmanışta pembe mayoyu ele geçirmişti, ancak, turun bitmesine hala 8 gün vardı ve Gavia etabını kazanan Erik...
upload_2016-6-24_11-14-9.png
Performans sürüşü yapanların yanıtını aradığı bir soru olsa gerek: Aslında, her şart altında mevcut durumumuzdan daha hızlı nasıl gidebiliriz diye de özetlenebilir. Benim düşüncem aynen şöyle:...
upload_2017-1-21_18-26-14.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...