Sibobum kırıldı

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
Yol bisikletimin ön lastiğini şişirirken (ilk deneyimim ve 100 psi basmaya çalışyıroum

sibobu kırıldı , iç lastikte bir demir parça ve pompanın içinde geri kalan kısmı kaldı.

Bir taraftan basarken diğer elimlede destekliyordum oysaki.

Hani bu şekilde 100 psi basmak imkansız , boşuna mı para verdim ben bu pompaya ? her seferinde sibobu kıracaksam bunun hiç bir işlevi yok demektir. Resmen canım çıktı , 15 lira fazla verip keşke göstergeli ve ayaklı alsaydım.

Var mı tavsiyeniz ? pompa ve iç lastik

Scudo

pilot

Forum Demirbaşı
Tepki
215
İsim
mehmet coşkun uzak
Bisiklet
Focus
evet yaşayarak öğrenmişsiniz. ben de topeak el pompası almıştım. bir kaç defa yol bisikletime hava basmaya çalıştım gerçekten zor ve sibobu zorluyordu. forumdan okuyarak bir talihsizlik yaşamadan sks airworks 10.0 aldım. çok memnunum. topeak küçük ama tura çıkarken de yanıma alamıyorum.bir bakıma boşuna almış oldum.

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
İç lastik ve pompa olarak aşağıdakileri almıştım. Küçük bir pompa var ancak evde göstergeli ve 120+ psi basabilecek bir pompa şart bence.

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: E.E

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@feversea Kesinlikle şart. Küçük pompa ancak eve kadar götürecek havayı basar

• Beğen
Tepkiler: amoush00

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
yol lastği de kullandım 700-38 de.İlk günden bu yana bu pompayı kullanıyorum.Siboba taktıktan sonra dikkatlice arkadan sabit destek alarak her türlü havayı basabiliyorum.Fiyatı 8-9 tl arasıydı.Ama bu demek değilki garaj için ayaklı göstergeli bir pompa gerekli değil,tabi ki gerekli.
http://s17.postimg.org/pfyfjs8mz/gp_04t_1000x1000.jpg

• Beğen

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@Barış TURAN Bendede var fakat 100 psi basamam kırmadan. kırdımda :D

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@Erdal YILMAZ El pompası var hocam zaten ama bunun fiyatı görünce anladım ki dandikmiş. Ayaklı pompa hoş duruyor (görünümü ne işe yarayacaksa) :D

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
210
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Topeak Race Rocket'ı şiddetle tavsiye ederim. Fiyatı yüksek ama sibop kırarak çöpe atacağın iç lastiklerin zararını düşünürsek avantajlı bir pompa olduğunu söyleyebiliriz.

Saturn

Aktif Üye
Tepki
90
Bazı pompaların niye sibop kırdığını anlayamadım. Ucuz pompa almamalı mıyız yani?

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@Saturn valla 35 lira para verdim ucuz mu ? :D ucuzsa iyileri kaç paradır diye düşündürtür

Saturn

Aktif Üye
Tepki
90
@E.E Ben de o civarda vermeyi düşünüyordum da ucuzlar kırıyor gibi bir algı oluştu bende.

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
210
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen sene Giyo'nun göstergeli pompasını almıştım. Öncelikle bar göstergesi bozuldu daha sonra da siboptan hava kaçırmaya başladı. Açıyı değiştirerek şişiriyordum ama zamanla sibobu fazla eğmek zorunda kaldım. Çünkü lastik şişmiyor ve içerdeki hava da kaçıyordu. Haliyle sibop kırılması ve yırtılması yaşamaya başladım. Hortumlu pompa en ideali.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
2 tane pompa kullanmalısınız. Ben Sedona El Pompası ( 10₺ ) ve Tchibo Ayaklı Göstergeli Pompa ( indirimdeyken 25₺'ye aldım ) kullanıyorum.

Sedona Pompayı yol bisikletime sabitledim eğer olumsuz bir durum olursa yolda bisikleti elimde yürüteceğime iç lastik değiştiririm 75 psi basarım en fazla bu beni eve kadar idare eder dedim.

Tchibo pompayıda evde kullanıyorum 100-105 psi'ye kadar rahat basıyorum devamınıda biraz zıplayarak basıyorum.

• Beğen