Shimano

Scudo

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
İşten eve şehir içi kullanım için çok iyi ama yakın parklar , piknik filan derseniz Shimano Acera veya Altustan aşşağı almayın derim

recep mutluer

Aktif Üye
Tepki
36
Benim oğlanın eski takımları tourneydi 300 metre rakım hatta daha fazlası.Eğer ayarları iyi ise bi problem yok ancak tabii ki yine o bizim o zaman ki yaptığımız bir hata idi.Tourney hiç de fena değildir.

Buğra Celayir

Daimi Üye
Tepki
107
Neredeyse 4 senedir tourney arka aktarıcı kullanıyorum. Şehirde ne kadar kullandıysam dağda, taşta da o kadar kullandım eski bisikletimi. Şimdi yeni topladığım bisikletime taktım. Daha geçenlerde makaraları aşındığı ve ses yaptığı için onları değiştirdim hala harika çalışıyor :) Düzgün kullanıldığı sürece hiç bir sorun yaratacağını sanmıyorum. Şimdi yeni bir arka aktarıcı alacağım ama tourney artık ömrünü doldurdu diye değil. Sadece aktarıcımda biraz üst model ve yeni olsun diye :)

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
tourney iyidir kararlı bir değiştirme gerçekleştirirsiniz ayarlar doğru yapıldığı sürece sorunsuz kullanırsınız tabi acera bulabilirseniz o daha iyi olur

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
Bir tek ön aktarıcıyı en azından deore kullanmanızı öneririm, teknik olarak olabiliyormu pek bilemiyorum ama, alivio dahil yokuş yukarı çıkarken aynakolu küçültmek istediğinizde zinciri ittiremiyor vede malzemenin kendisi esniyor, buda can sıkıcı bir durum tabiki:)

Buğra Celayir

Daimi Üye
Tepki
107
@binRR

Tavsiyeniz için teşekkürler fakat vites değişimini ön ve arka, yokuş yukarıda çıkıyor olsam zincir tam yük altındayken yapmıyorum :) Vitesi attırırken kadansımı biraz düşürüp zinicirin biraz boşalmasını sağlıyorum ve o şekilde vites değişmini yapıyorum :) O an çok az performans kaybetsemde bisikletimin parçalarına en az zararı vermiş oluyorum

• Beğen
Tepkiler: binRR

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Sedona 321'imde ön vites Shimano Altus. Yani sizin almanı tavsiye etmediğiniz bir seri. Fakat şimdiye kadar hiçbir şekilde geçmeme problemi yapmadı. Önemli olan, ayarlarını düzgün yapmak.

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
Ben de tam 4 yıldır shimano tourney series 21 vites kullanıyorum. Gerek şehirde gerek dağda taşta çamurda her yerde kullandım. Neredeyse hiç sorun çıkarmadı. Ama bakımsız bırakmayın hiçbir zaman. Ben gerek gaz yağı ile temizlerim, gerek zamanı gelince yağlarım. Yani bakım önemli. Siz bakımı iyi yapın sorun çıkartmaz. Tabi vites kullanımına göre de kullanın. Zaten biliyorsunuzdur bunları da yine de yazayım dedim. Kolay gelsin..

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@Gökhan Toros

Alıntı yapmamışsınız, sanırım cevabınız benim mesajıma:)
Düzde, yokuş aşşağı, hatta hafif yokuşta bir problem yok, benim söylediğim durum, dik yokuş çıkarken aynakolu küçültmek istediğinizde vede zincir gergin iken ön aktarıcı stres altındaki zinciri ittiremiyor, yayı kafi belki ama malzemenin kendisi esniyor, cır cır ses yapıp küçük dişliye geçemiyor:) Buğra beyin yöntemini uygulamak lazım fakat bu seferde ivmenizi çok kaybediyorsunuz;) söylemek istediğim budur:)
Bu arada vites sistemi hem yeni hemde ayarları tam, yağsız filanda değil, zaten bisiklet yeni:)
Ben sram x7 ye geçip kurtuldum bu dertten:)

• Beğen
Tepkiler: Buğra Celayir

adem dagdelen

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Scott
bence hıc gırmeyın derım cunku verım alamazsınız ıstedıgınız gıbı en guzelı onun ustu olan acera veye altus almak derımmm

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
vitesin nasıl değişeceğine bakar eğer çok baskı uygulanmadansa anında tırak diye bir geçiş istenmiyorsa tourney iyi ama beni heryerde her eğimde şak diye vites değiştirsin derseniz deore shadowdan aşağısı çok zor shimano kitapçığındaki gibi ciddi yaralanmalara neden olabilir ki yaşadım , deoreda rampa dişleri vb. bir teknoloji var bu yüzden rampada dahi olsa ayakta abanırken bile olsa şak diye vites geçer zinciride atmadığı için yeri öpmem , deoreden önce tourney kullanırken bi bastım şırak zincir attı derken ben yerde sürükleniyorken buldum kendimi , ama deorede pedalın rahatlması dışında bir şey hissedilmiyor fark bu

• Beğen
Tepkiler: a.selam genc

gökhanc

Aktif Üye
Tepki
88
agresif bir sürüş sergilemediğiniz sürece sorun çıkarmayacaktır.ben az zincir kırmadım aktarıcı ile.tabi benimde suçum vardı ama o zamanlar deore kullanıyor olsaydım suçum affedilirdi.fark bu olacaktır.