Shimano Türkiye ve Lazer Kask Memnuniyeti

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
Böyle firmalar kaldı mı dediğimiz bu zamanlarda yaşadığım memnuniyeti siz değerli bisiklet kullanıcılarıyla da paylaşmak istedim.
Olay, Türkiye de bilinen bir bisikletçinin web sitesinden haziran 2018'de Lazer Magma kask almam ile başlıyor. Web sitelerinde kaskın üretim tarihinin yazmaması ve telefonla arayıp sorduğumda stoğa yeni geldi demeleri üzerine kaskın siparişini verdim. Kask elime ulaştığında üretim tarihine baktım ve 2015 üretimi olduğunu gördüm. Kafama takmadan önce güvenli olup olmadığını öğrenmek için Lazer'in sitesinden durumu anlatan bir mail attım. Hemen ardından Shimano Türkiye'den Tuncay Bey benimle iletişime geçti ve benden kaska ait bilgiler aldı. Daha sonraki maillerinde kaskın güvenli olmadığını ve yurtdışından sipariş vererek bana kaskın yeni üretim yılına sahip olan modeliyle ücretsiz olarak değişim yapacaklarını söyledi. Bu süreç boyunca da mağdur olmamam için yeni kaskım gelene kadar kullanmam için bir kask göndericeklerini söyledi. Bir haftalık bir süre içinde geçici süre kullanmam için Lazer Roller model bir kask gönderdiler. Yeni kaskımın geliş süresi biraz uzun sürerek Mart 2019'u buldu. Yeni gelen kask temmuz 2018 üretimi. Ancak süreç boyunca benimle iletişime geçerek beni bilgilendirdiler ve sipariş verecekleri sırada rengini dahi bana sorarak benim isteklerin doğrusunda ilerlediler. Yeni kaskın gelme süresi boyunca da bana bedenime uygun, kullanılmamış bir kask gönderdikleri için herhangi bir mağduriyetim olmadı. Yurtdışından sipariş edilen kask elime ulaştığında ise geçici süre kullanmam için gönderilen kaskın bende kalması için ne kadarlık bir ücret ödemem gerektiğini sorduğumda ise o kaskta bizden size hediyemiz olsun cevabını aldım. Sadece Türkiye'deki bisikletçiden almış olduğum Lazer Magma kaskı Shimano Türkiye'ye gönderdim ve o zaman da herhangi bir ücret ödemedim.
Burdan birkez daha Shimano Türkiye'ye ve Tuncay Bey'e teşekkür ediyorum.

Scudo

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gerçekten firmayı tebrik ediyorum. Mükemmel bir hizmet sunmuşlar. Diğer firmaların da örnek almasını temenni ederiz :D

Yusuf Ziya Aktaş

Katip el-Bayburdî
Tepki
269
İsim
Yusuf Ziya AKTAŞ
Bisiklet
Focus
Harika bir olay. En azından bana ne kafa benim kafam mı mantığı yok bu kez:) Çok sevindim sizin adınıza. Kaskı aldığınız bisikletçiyi de açıklarsanız hoş olur. Tuncay bey kim ben bilmiyorum da:)

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.538
nefis bir pazarlama ve insana saygi durumu, tebrikler. bu tip musteri memnuniyetinin diger markalara da yansima umidiyle. ,
su an yeni bir kask arayisim var , bu markaya da bakiyordum , buda cok etkili olacaktir , karar verme zamaninda.

• Beğen
Tepkiler: Emert20

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
@Yusuf Ziya Aktaş
Tuncay Bey Shimano Türkiye'de çalışan kişi. Kaskı da Erdoğanlar bisikletten almıştım.

@a.valverde
Kullandığım süre boyunca oldukça memnunum. Hava kanalı sayısı oldukça fazla, rahat ve hafif benim yukarıdaki yazımda belirttiğim modelleri. Bir de Magma ve Blade modelinde kaskın arka kısmındaki spoilera benzeyen kısmı çok hoşuma gidiyor görüntü olarak :D

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Ziya Aktaş

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.340
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ecnebilerin işi bizim dinimiz gibi
Bizim işimiz ecnebilerin dini gibi
M.A.Ersoy

z_g_h

Daimi Üye
Tepki
494
İsim
Ziya
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Üstünden zaman geçmiş ama bugün lazer tonic kask aldım. Üzerine baya baktım ama üretim tarihi bulamadım. Kilavuzdaki lisans bilgisinde 2018 yazıyor sadece. Nerde yazıyor bu bilgi.

Çok ortada şeyi görmemişim. 12/18 tarihli. Sıkıntılı değildir diye düşünüyorum.

Son düzenleme: