Shimano tourney arka arttırıcı iyi midir

Tepki
111
Sa Beyler TOurney Alcam Arka Arttırıcı ama 1 2 kısı dedı ıyı deıl ayarı hep kacıo ıymıdır deılmıdır kararsız kaldım yardım ıcın sımdıden tesekkurler..

Scudo

tokyoonur

Üye
Tepki
0
walla ayarı kaçıyo mu kaçmıyo mu bilemiyorum çünkü bende tourney kullanıcısıyım yeni aldım ayarı yoq foruma konu açtık bi tane cevap veren olmadı nasıl forumsa bu???:boese157: :boese157: :boese157:

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@tokyoonur

Sakin! Fazla sinir cilde zarar...

Bir saat önce konu açtın da cevap gelmedi diye bu kadar laf etmenin manası yok. Ayrıca ben ve benim gibi bir çok arkadaşım da, forumda bu güne kadar ulaşılmış olan seviyeyi korumak için, düzgün yazım kurallarına uyulmamış, Türkçe'nin istekli bir şekilde katledilmiş olduğu konulara cevap yazmıyoruz (kişisel bir protesto şekli diyelim buna). Kaldı ki "yok" yerine "yoq" yazılmış bir mesajın devamını bile okumam.

Tourney'e gelecek olursak, bağlantı şeklide ve hitap ettiği seri dolayısıyla piyasada daha iyisi yok, ama çok da iyi bir attırıcı değil. Sonuçta taban seviyede bir sistem. Ancak performans beklemediğiniz sürece de tatmin edici olacaktır.

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
@tokyoonur

baslık acılalı daha 1 saat olmus, insanlar bu saatlerde foruma cok bakmaz zaten, en cok aksam bakılır ayrıca 1 saatte de cevap bekleyemeyeceksen forum nedir arastırmamıssın.. vites ayarı diye arat ya da evde bakım diye, orada zaten sorunun cevabı var onur..

Tepki
111
Halil Abi Benim bisikletim 2 amortisörlü zamanında anlamıyordum o yuzden soruorum ıstersenız resmının lınkınıde verebılırım yanı bazıları diyor tourney kötü ayarı hep kaçıo bende bi sorıyım dedim iyi demi??

tokyoonur

Üye
Tepki
0
pdf dosyası buldum firmanın sitesinden bazı terimler var ne olduğunu bilmediğim bi de çok karışık anlatılmış hiçbir şey anlaşılmıyor..
(link)
yardım??

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@Ufuk Sarıcık

Ufuk, Tourney'i ben 3 yıl kullandım. 2002'den 2005'e kadar. Onlarda km yol yaptım, yeri geldi tepesinde zıpladım, hiç de ayarının kaçtığını, bozulduğunu bilmem. Ama şu da bir gerçek, bakarsan bağ oluyor, bakmazsan dağ. Bisikletinin genel olarak temizliğini, bakımını eksik etmeyeceksin. Bakımını yapacaksın, bakımını yapmak için de aşağıdaki Ender Abi'nin yazısını okuyacaksın;

(link)

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
@HaliliOzturk

biraz konuyu dağıtmak gibi olacak kusura bakmayın ma
ben bu sözü şu şekilde daha çok seviyorum;

bakarsan dağ bisikleti olur, bakmazsan bağ.. =)

• Beğen
Tepkiler: burssuz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Amatör bir kullanıcıyım ve ben de 3 yıl tourney kullandım.Vites geçişleri fazla sorun çıkarmıyordu ve ayarının bozulduğunu hatırlamıyorum.Ancak ağır araziye girmediğimi ve vites geçişlerini pedallara normal güçle basarken yaptığımı belirtmek isterim.

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
Ben de bildiğimi paylaşayım. Tourney tx31 attırıcı:

1,5 yıldır kullanıyorum. Ön attırıcı, aynakolun 3 dişlisinin herbirinden arkadaki 7 li rublenin her birine teker teker ve tıkır tıkır geçiyor. Yani isterdiğimde her kombinasyonu kullanabiliyorum. Aslında bu konuda hassasım; vites geçişlerini ayakta iken yapmamaya çalışırım veya pedala sert basarak vites geçişi yapmam. Biraz hızlanır sonra vites attırır ardından yumuşak çevirerek istediğim vitese geçerim. Bu halimle şu ana kadar zincir kopmadı. Temizliğine ve yağına dikkat ederim.
Şunu da belirteyim bisikleti aldığım ilk günden beri vites sistemi çok iyiydi. Sanırım bisikletin kodrosuna göre vites sistemi fabrikadan çıkarken iyice ayarlanmış. Eh yapanın eline sağlık.

Belki bana iyisi denk gelmiştir. Tourney tx 31 attırıcı sorunsuz bi şekilde görevini yapıyor.

Not: Her gezi bitiminde tüm vitesleri küçük dişlilere alırım.

Deniz Ser

Aktif Üye
Tepki
148
Bende kullanıyorum tourney çapraz kullanılmadığı sürece bir sorun çıkarmadı 2 yıldır

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
dostum sen onun bunun dediğine bakma bilende bilmeyende konuşur haliyle, kullan test et ayarı kaçarsa kurcala öğren bişiler daha sonra deiştirilmesi gerekiyorsa deistiririsin sıkma canını böyle seylere...:)

Dinçer ÜNSAL

Forum Bağımlısı
Tepki
466
Tourney iyi bir vites koluyla uzun seneler götürür.Fİyatına göre performansı en üst modellerden biridir.Ve çok da sağlamdır.Çok uzun kmler kat edebilir.Ayar kaçırma meselesi biraz şans işi.Benimkinde hafif bi ayar kaçırma vardı.Ama bisikletten anlıyorsanız artırıcının hemen arkasındaki ayar vidasından ayarlayabilirsiniz.

Yeni alacaklara tavsiye.2 çeşit tourney var.Biri ters yaylı biri düz yaylı.Eger ters yaylı alırsanız vites kolunuz yanlış vitesleri gösterecektir.(örnek:7yken 1i, 6yken 2yi...)

Kolay gelsin...

swat

Aktif Üye
Tepki
31
2650 kilometredeyim ve bir kez bile problem yaşamadım.Attırıcıdan çok ayarların iyi olması,biraz daha önemli olabiliyor ..

arof67

Üye
Tepki
1
İsim
Burak Tarkan
Bende de aynı aktarıcı var kulaksız olandan yamulttum arkadaşta kulaklı var onu takabilir miyim acaba

• Beğen
Tepkiler: slckats

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ufuk Sarıcık zaten 7liyse baska bi alternatif bulamazssin en fazla altus olur , oda torneyin bi ustu zaten. Eger iyi bi 7 li yada 8li aktarici istiyorum dersen ben sana eski model shimano lx aramani tavsiye ederim yada stx

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mariokaldato
8 li acera takabilir. Tavsiyem de odur (rd m 360)

Tepki
0
İsim
Lokman
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
2 yıldır shimano vites gruplarını kullanıyorum ve gerçekten harika her Bisikletçiye öneriyorum profesyonel bir şekilde tüm ayarlarını dahi yapabiliyorum tabi kullanıcı hatası ayrı bir mesele.
@arof67 hayır