Shimano Tiagra

Tepki
1
Shimano tiagra almayı düşünüyorum düşüncelerinizi almak istedim.Set şeklinde satan sayfalar pek yok bildiğiniz sayfa varsa set halinde satılan link atmanızı bekliyorum. Herkeze İyi Akşamlar Yorumlarınız bekliyorum.

Scudo

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Yol bisikleti için Giriş-Orta seviye yol setidir.
(link)

Tepki
1
Bir yol bisikletim var salcano xrs 700 ama ilerletmek istiyorum daha uzak mesafelere gitmeye başladım yetersiz gelmeye başladığını hissediyorum artık.

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
tiagraya hiç bulaşma alıcaksan 105 al yada 2014 soralar iyidir tiagra çok ortada kalıyor.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Anıl Durmazer

Bence o bisiklet için para harcamayın.
Sadece vites seti almak işi çözmez ki jant da lazım oda ayrı bir para. Tiagra setli Xrs030 modeline bakmanızı öneririm jantları da iyi gidon sele borusu gibi diğer parçalar da iyi.
1250 lira vermek akıl karı değil Tiagra set için.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Onur Gunes

Bu yorumu ben de anlamadım mantıken 105 > Tiagra > Sora bu modelleri 2014 olarak kıyaslasak bile gene aynı sıralama olmaz mı yani bir araç var 13" model bir sene sonra 14" model oluyor aynı parçalarla.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Shimano Tiagra alt seviye bir ürün değil orta ve üst seviye'de bir üründür.
Yol komponentlerinin bazıları 2014 modellerinde yenilendi ve yeni ürünler ve parçalar eklendi.
Dura-ace, yeni Ultrage, 105, Tiagra, Sora, Claris,Tourney A070 modelleri olmak üzere 7 grup'da sıralanıyor

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
@Tolga Çelebi

bende anlamadım neyse şöyle özetleyeyim tiagra 420 euro cıvarı shımano 105 ise 480-500 euro yani 20 daha fazla verip ya 105 alınıbilir yada 250-275 verilip shımano sora alınabilir onu kast etmiştim yanlış anlaşıldığı için özür dilerim tabi maddi durumda hesaba katılmadan konuşuyorum.

@Tolga Çelebi

bende anlamadım neyse şöyle özetleyeyim tiagra 420 euro cıvarı shımano 105 ise 480-500 euro yani 20 daha fazla verip ya 105 alınıbilir yada 250-275 verilip shımano sora alınabilir onu kast etmiştim yanlış anlaşıldığı için özür dilerim tabi maddi durumda hesaba katılmadan konuşuyorum.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Onur Gunes

Ha tamam maddi olarak böyle ben siz sora tiagradan iyi dediniz sandım.

Gurkan Ortamevzi

Aktif Üye
Tepki
168
Bisiklet
Trek
Ayarini, temizligini, bakimini, montajini guzel yap hor kullanma; yolda birakmaz, 10lu ruble ile kusursuz calisir kusursuz vites gecisleriyle fiyat-performansini yansitir. 105 le arasinda bence fazla fark yok. 105 in kollari guzel, biraz daha karizmatik. Sora kullanmadim soranin kollari hosuma gitmiyor.

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
2014 sora lar tiagra ile ayni kollari pek fark yok

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
Bence parca degistirmekten ust duzey bir bisiklet e gecebilirseniz bence daha yararli olur

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Konuya bir kaç arkadaş zaten yazmış ancak bende tekrar da olsa yazmak istedim. Benim görüşüm şudur. Elinizdeki bisiklet çok alt seri bir bisiklet. Bence tiagra set takmanıza değmez. Ayrıca şu var uzun yol yapmaya başladım yetersiz geliyor demişsiniz ancak uzun yolda performansınıza grup setin etkisi çok fazla değildir. Grup set size sadece bir kaç fazladan vites ve vites geçişlerinde anlayamayacağınız kadar az vites geçiş hızı ve kararlılık sağlayacak. Tiagra set kullanılabilir 10 lu sistem in en alt serisidir. 105 set tiagradan daha iyi evet. Vites geçişlerinde ve vites ayarı olayında daha kararlı. Bana kalırsanız en güzeli elinizdeki bisikleti satıp giriş seviyesi yada orta seviye bir bisiklet alın uzun yollarda vs xrs 700 e tiagra set takmaktan daha çok verim alırsınız. çünkü bisikletin gidişinde performansında kadronun rijitliği akıcılığı hafifliği aerodinamisi jant setinin akıcılığı grup setin etkisinden daha yüksektir her zaman.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.701
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Karbon bisikletimde tiagra set kullanıyorum. Bisikletini sadece antrenman amaçlı kullanıyorum. Şimdiye kadar değiştirmeyi hiç düşünmedim. Çalışması çok güzel. Vites gecisleri iyi. İstesem çok saha üst düzey sisteme geçerim. Ama geçersem biliyorum ki performansım artmayacak. Ortalama hizim değişmeyecek. Değişen tek sey daha hafif ve vites gecisleri daha yumuşak olan bir sete dönüşecek. Eğer profesyonel olarak yarışlara girmeyecekseniz tiagra çok ideal bir set. Ben yıllarca kullanmayı düşünüyorum. İleride üst düzey bir kaliteli kadroya gecersem o zaman tiagrayi yukseltirim.

Tepki
1
Salcano xrs 700 e takmayacaktım tiagrayı salcanonun bi modeline daha baktım 2000tl civarında tiagra set var üzerinde uğraşıp toplamaktansa öyle bir bisiklet almak daha mantıklı geldi .

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@Anıl Durmazer

Evet o gayet daha mantıklı. 2140 tl salcano xrs 030 tiagra modeli var. 1989 tl yede carraro cr race 052 modeli var tiagra setli. Araştırıp farklı modellerde bulabilirsiniz tabi.