shimano rs-10 jant setim resimlerle huzurlarınızda

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
Merhaba arkadaşlar forumda yada google'da aramama rağmen ayrıntılı fotoğraflar bulamamışdım, daha doğrusu beni tatmin edicek fotoğraflar bulamamışdım. bende benim gibi merak edenler için, yeni aldığım rs-10 yol jant setini fotoğraflayıp huzurlarınıza sunuyorum. tavsiyeleriniz varsa, yorumlarınız varsa bekliyorum, benimde merak ettiğim yer var orayada bir cevap bekliyorum.
kutu bu şekilde geldi kendi orjinal kutusunda
(link)
buda kutu içindeki hali
(link)
(link)
(link)
içinden çıkan kitapçıklar
(link)
bunlarda jantlar ayrı ayrı poşetlenmişler
(link)
(link)
ön jant profili
(link)
ön jant göbeği
(link)
ön jant
(link)
arka jant profili; burda fark ettiyseniz jant telleri profile tam simetrik değil biraz yandan delinmiş bunuda sanırım ruble tarafında olmasından dolayı jantı ortalı yapmak için yapmışlar galiba diye düşündüm merak ettiğim bir konu bu bilgilerndirirseniz sevinirim.
(link)
arka jant göbeği
(link)
(link)
(link)
buda merak ettiğim ikinci konu bu delik ne işe yarar ön ve arka jantta da var.
(link)

Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Jantın asimetrik olması sizin de dediğiniz gibi. Tel gerginliklerini daha dengeli ayarlayıp, daha rijit bir sürüş için.
Sorduğunuz delikler su tahliye delikleri. Yağmurlu havada jantın içine biriken suların tahliyesi için :)

• Beğen
Tepkiler: meseduzu

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
cevabınız için teşekkür ederim cevaplarında tahminlerimle aynısı çıkmasınada sevindim.

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
Aynısından bende de var, parasına göre çok iyi bir jant seti, 800km kadar kullandım hiçbir sorun yok.

• Beğen
Tepkiler: meseduzu

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
içime su serptiniz, daha bisiklete takıp denemiş değilim. bakıyorum önde 16 tel arkada 20 tel var yahu nasıl olacak bu iş bu beni nasıl taşıcak diyorum. pisikolojik olarak biraz tedirginim ama tellere bakılırsa ve jantın genel durumuna, tokluğuna felan bakınca sağlamlığını belli ediyor. zaten forumlardaki yorumları okudum, kullananların yorumlarına bakdım, ayrca delta bisikletde gürkan abiylede konuşunca tamam dedim. verdim siparişi ama tabiki asıl olay kullanınca belli olucak. hayırlısı olsun inşallah.