Shimano rs-10 9lu sisteme uyar mı?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında furkan k. tarafından paylaşıldı.

1. furkan k.

furkan k. Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba 9'lu sistem xrs 040 sora bisikletime yeni bir jant takımı almayı düşünüyordum ve shimano rs-10'u uygun buldum fakat satışının yapıldığı sitelerde 10/11vites kaset dişlilere uygundur ibaresi geçiyor sonuç olarak ben bu jantı kendi bisikletimde kullanamaz mıyım? veya kullanabilmek için neler yapmam gerekiyor?

furkan k.

furkan k. Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ???

3. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Uyar. Sorun yok.

furkan k. bunu beğendi.
  4. mertsimsek76

mertsimsek76 Kıdemli Üye

Adı:
    Mert Şimşek
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    11 li rubleye uygun her jant 8 li sistemle dahi calistirilabilir bence.. yanlisim varsa duzeltebilirler.. cunku ruble altina bir pul konuluyor.. free hub formuna uygun olan bu pul satiliyor.. sanirim 1 mm. gibi bir kalinligi var bu pulun.. ne kadar pul gerekiyorsa koyup calistirilabilir diye dusunuyorum..

furkan k. bunu beğendi.
  5. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    furkan k. bunu beğendi.
    furkan k.

furkan k. Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    birkaç sitede 10 11 yazilmista kaset ölçüleriyle ilgili biseyler gözüme carptı o yüzden şüpheleniyorum. 8 de bile kullanılabiliyorsa neden özel olarak 10 11li sistemlere uygundur yazıyor neden bunu belirtme gereği duymuşlar?

7. abzül

abzül Yeni Üye

Seviye:
    @furkan k. Birçok kişi artık 10'lu ve 11'li sistemleri kullandığı için 8 ve 9 uyumlu diye yazma gereksinimi duymuyorlardır muhtemelen. 1 adet pul atarak 8'li sistemle dahi kullanabilirsiniz jantı.

İlginizi Çekebilir

bike_crash-1468595091943-1jedfc1vp3hut-700-80.jpg
Merhabalar, yine güzel mi güzel bir Bike Radar konusu yakaladım ve bunu hemen foruma kazandırmaya karar verdim :) Konu, çok eğlenceli ve hepimize hitap ediyor. Ben, konuyu okurken ve konunun...
Echelons-.jpg
Hazır bu konuya parmak basmış bir GCN videosuna denk gelmişken, forumda da tartışalım istedim :D [MEDIA] GCN, bisikleti hobiden öteye geçirmek isteyen herkesin mutlaka öğrenmesi gereken yakın...
2.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...