Shimano roller frenler nasıldır

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar bisikletimdeki mevcut nexus 3 vites sistemini nexus 7 yada 8 vitesli bir sistemle değiştirmeyi düşünüyorum internette bu sistemlerle ilgili araştırma yaparken karşıma roller fren sistemli modeller çıktı bende merak ettim bu sistem nasıldır kullanışlımı güvenli bir sistemmi kullananlar varsa bilgilendirebilirmi acaba ayrıca genelde bu sistemlerde kontra frenli modellerde bulunuyor kontralı sistemlerin kontrasız sisteme göre performans açısından bir üstünlüğü varmıdır bilgili arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim

Scudo

ozgurgokalp

Daimi Üye
Tepki
663
Bisiklet
Cannondale
Rollerlı nexus 8 kullandım. Uzak dur. Tutmuyor, uygun yağı kullanmayınca sorun oluyor. Ben bir uzun iniş (Babadağ) sonunda sökmek zorunda kaldım. Göbekten viteslerin düzünü tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Upper Architect

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
O zaman sağlığımızı tehlikeye atmamak lazım en güzel fren tutan frendir peki kontra frenin bir avantajı yada dezavantajı varmıdır

ozgurgokalp

Daimi Üye
Tepki
663
Bisiklet
Cannondale
Nerede nasıl kullanacağınıza bağlı. Sportif olarak düşünmeyin, şehiriçi sakin kullanımda sorunsuz olsun diye kullanılabilir.

• Beğen
Tepkiler: Upper Architect

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Yok ben sakin sakin sürüş yapıyorum öyle çok hareketli sürmüyorum muhtemelen önümüzdeki hafta nexus 8 li sistemi taktırıcam bisiklete bakalım performası nexus 3 le arasında ne kadar farkedicek

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Valla ben kondisyon olarak çok güçlü olmasamda 3. vites bana çok yumuşak gelmeye başladı düzyolda giderken sanki boşa çeviriyormuşum gibi gelmeye başladı o yüzden nexus 8 e geçicem onun vites oranları daha iyi

Yavuz Onat

Üye
Tepki
38
Ben de vitessiz bir katlanır bisiklete nexus 8 uygulamayı düşünüyorum. Ben de Roller brake için kararsızım. Şehir içinde sakin sürerim ama ara ara sportif sürüşlerim de olur :D

OmerKa

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar bu roller fren her göbeğe uyuyor mu?

cnmrtpkc

Only Human
Tepki
346
İsim
Can
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır