Shimano r500

Tepki
7
Bu jant seti hakkında düşünceleriniz nelerdir xrs030 tiagra da bu xrs030 apexde mavic aksium var aksium hakkındaki yorumlar çok olumlu fakat fiyat olarak beni biraz zorlayacak.Bu jant setinin akıcılığı sağlamlığı nasıldır ? Örnek küçük çukurlarda vs sorun yaratırmı aradaki fark çokmu büyük ? Çukura örnek olması açısından bahçemdeki çukurların fotoğraflarını atabilirim akşama doğru.

Scudo
Tepki
7
@Murat B.

Saolun.O konuya bakmıştım.Fakat tam karar veremedim birtarafta apex + aksium 2500 tl bitarafta tiagra +rs500 2100 :(

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
ben aksium kullanıyorum . kasislerde bunny hop yaparak geçiyorum . duran araca 40 km hızla carptım . jantın akordu hafıf kactı ve yola devam ettım . akorddan sonra tekrar kacma veya tel kırma yaşamadım . şiddetle tavsiye ederim fiyatına gore en ıyı jantlardan birisidir.

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
R500 Kullanıyorum ve memnunum 6 aydır kullanıyorum 1 kere akord yaptırdım. Aksiumda kullandım. Aksiuamla R500 kıyaslandıgında aksium daha mantıklı bir secim :)

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Kullanmadım ama aksiumun rulmanlı olması avantaj. Zorlayabiliyorsanız xrs030 apexe zorlayın derim ben de gözümü ona diktim

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzman yorumu okumak iyidir.

@Ferhat Köse

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse
Tepki
7
@Furkan Çınar

Hocam alırım onu aylık 40 lira fazlası olur fakat hem apex de sorun çıksa parça fiyatı birde bisiklete en basitinden daha pedal vs alacağım :(

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mert Dönmez

Sıfır bisikletin vites donanımında niye sorun çıksın onu çözemedim. :D
Apex çöpe atılacak bir vites sistemi değil Tiagra'dan biraz daha iyi olduğu söyleniyor hatta.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Shimano nun jant setleri genel itibariyle dayanıklılık yönüyle öne çıkıyor bence. r500 kısa bir süre kullandım (3 ay kadar) kullanan tanıdıklarımda oldu. Ben hiç akort bile yapma yaptırma gereği duymadım. Kullanan arkadaşlarımın genel ölçüde memnun olduğunu ancak ufak tefek problemleri olduğunu duydum. 1 kişi hariç o arkadaşıma da jant seti dayandığını görmedim zaten. Genel itibariyle çemberleri beğenilmiyordu galiba. shimano nun rs30 rs20 ve rs10 ları gayet iyi. Özellikle rs30 taş gibi jant seti. Mavic aksium hakkında pek bir tecrübem yok. belki 30 40 km kadar kullanmışımdır. Akıcılığı iyi aero teller falan güzel. Ama bence fiyatı yüksek. O kadar parayı pek hakettiğini düşünmüyorum. Memnun olmayan kişiler duydum. Belki abartıdır ayrıca kişisel görüş olduğu için değişebilir ama hamur gibi jant seti çok fazla esniyor göbekleri iyi değil alma diyenler olmuştu bana. (bir ara mavıc takıntım vardı illa mavic jant seti almak istiyorum diyordum.) r500 den memnun olmamayı anlarım çünkü fiyatı belli. çok üst model bir jant seti değil. O jant setinden beklentiler belli. Ki bence bekleneni veriyor da yani. Ama aksium r500 e göre biraz pahalı bir jant seti. Aksium neredeyse r500 e yakın şikayet alıyorsa bir sıkıntı vardır bence.

• Beğen
Tepkiler: Berke

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
Ylodan anlamam ama shimano candır :) hem yaygın, hem bilindik bir marka. Sanıyorum baktığınız jant da çok alt seviye bir jant değil.

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
bende cubenin üzerinde r500 geldi 600 e yakın km yaptım sorun yok akıcılığı güzel ki o kadar da kaldırımdan filan atladım ilk zamanlarda bende çok şüpheliydim ama korkacak birşey yokmuş :)
Aksıum kullanmadım ama şuanda memnunum r500 den ileride tabiki değiştirebilirim genel olarak olumlu düşüncelerim :)

Tepki
7
@Berke Kazankaya
Hocam bencede tiagradan iyide düştüm diyelim.Bişey olduğu zaman parçalar pahalı gelir galiba :D Çaktırmayın kendimi uzaklaştırmaya çalışıyorum pedallı gelse sorun değil ama birde pedal alıcam 50-60 a iyi pedallar varmdır ?

Umut Y.

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Castello
Ben de salcano xrs030 apex modelini sipariş ettirdim 1 hafta içinde teslim alcam bisikleti.Bence ne yap et apex ve aksium olanını almaya bak.Mesela geçen sene xrs030 tiagra ve apex te aksium jant vardı ama bu sene apex e aksium jant kullanıldı eğer tiagra aksium olsaydı sırf o yüzden bile tiagra alırdım...Göbek dediğin ötecek arkadaş...

Tepki
7
@Umut Y.

zaten 54 kadro 2013 bi tiagra bulsam hem indirimli olarak alırım hem aksium çok iyi olur benim içim

• Beğen
Tepkiler: Umut Y.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mert Dönmez

Bisiklet ile takla atmadığınız sürece donanıma çok büyük bir zarar gelmez diye düşünüyorum. Hasar gelse bile kullanılmayacak duruma gelmez çünkü o kadar da kötü parçalardan oluşmuyor hiç bir donanım korkmaya gerek yok. Pedal çok büyük problem değil her bisikletçide bulursunuz 50-60 liraya illa ki normal bir pedal bulursunuz.

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
@Berke Kazankaya

valla ben ters takla attım :( sadece vites kolu çok ufak çizildi o kadar dediğin gibi o kadar kolay hasar almaz donanım neyse şimdi alıştım ön frene daha dikkatli sıkıyorum :)

Tepki
7
@Berke Kazankaya
(link) ilk etapta 10-20 ye dandik bişey takarım sonra internetten aldığım ödemeyle bunu alırım sonra harçlıklardan toplayıp bir spd ayakkabı alırım.Ama xrs030 apex ve tiagra arasında halen gidip geliyorum bir tarafta bütçe birtarafta aksium apex :(

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mert Dönmez

Bütçeniz yetmiyor ise Tiagra modelini alabilirsiniz sonuçta ilk kez yol bisikleti kullanmayacak mısınız? Çok fark göreceğinizi sanmam.

Tepki
7
@Berke Kazankaya

Bende öyle düşünüyorum bakalım nisan sonu mayıs başı gibi düşünüyorum.Pedere bağlı herşey.