Shimano MT35 29er Jant Seti Hakkında

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar ;

Bisikletimin ön göbeğinin dağılmasından sonra jant seti arayışına girmiş bulunuyorum ve fiyat olarak en uygun bulduğum set Shimano MT35 29er versiyonu.
kriterlerim 622x19 max ölçülerinde çünkü 1.25 lik maraton plus lastik kullanıyorum ve bir daha kolay kolay daha geniş lastiğe binebileceğimi zannetmiyorum.

(link)

Bu set hakkında bilginiz var mı? bu fiyat aralığında önerebileceğiniz başka bir set var mı? max üst limit 450TL civarı.

ilginiz için teşekkür ederim.

Scudo

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@Yavuz SOYLU

Özelliklerde ''Fitting tire dimension: 29 x 1,5 to 2,25 inch (622x19C)'' yazıyor. 1,25 lastiklerle kullanmanız hem lastikler hem de jant çemberi için sağlıklı olmaz gibime geldi.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cemali Avcı
evet onu gördüm. ama şuan kullanığım Mosso'nun Jantlarıda 622x19 ve lastik konusunda bir sorun oluşturmadı. Geçen gün 40 km civarında bir hızla giderken amortisör kitli halde bir çukura düştüm ve ardından tık tık ses gelmeye başladı. jant içeri doğru ezildi ve göbek boşluk yaptı. lastikde bir patlak yada yarılma durumu söz konusu değil. aşağıda lastiklerin mm sine göre olan lastik ölçülerinin tablosu var 19mm için 28 mm den itibaren takılabilir deniyor ki be 32 lik yani 1.25 kullanıyorum zaten şuan ama bildiğiniz önerebileceğiniz 622x17 lik (tabiki disk uyumlu hub ı olan) bir jant seti varsa sevinirim.
lastik 85 psi da idi. http://www.ecovelo.info/images/tire-rim-widths.jpg

Tekrar teşekkürler.

güncel :(

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
benim bisiklet mtb lastikleri dğeiştircektim bende baya araştırmıştım jant boyutu 622x19 700x23c lastik taktık denedik oldu ama çok ince olduğu için içime sinmedi sonuçta mtb 700x38c taktım sorunsuz bi şekilde kullanıyorum şuan 29x2.25 var kışın kalın lastikle daha rahat sürüyorum :)

bide benim kafamda şu jant seti var mavic crossride hem daha hafif hem mavic kalitesi ve arka göbekte o güzel ses cırr sesi var :)

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Melih Çolak

(link)

Evet dediğin bu da 2. Seçenek olabilir aralarında ne gibi bir fark var acaba :) bilen var mı :)

Kısmen bir araştırdım sanki shimano daha verimli okur gibi neden derseniz en azından shimano nun arka jant ı 28 spoke ve Ağırlıklar aynı nerdeyse 100 gr ın lafı olmaz 100 dolarlık fark için değer mi bilemedim kafamda deli sorular.

YENİ MESAJ!!

Arkadaşlar son bir soru alırken 2 seçenek var bunların hangisini seçmeli? ona göre sipariş vermek istiyorum
15mm Front & 135mm x QR Rear

QR Front & 135mm QR Rear

Hangisi?

neyse satın aldık ilginiz için teşekkürler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yeni konu açmak yerine buradan sormuş olayım. mt35in kalitesi hakkında yorum alabilir miyim ve mt15den farkı nedir ?

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Satın aldım ürün ulaştı :) ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Dosyalar

Quatro16

Daimi Üye
Tepki
79
İsim
Alfa Romeo
Başlangıç
1963—64
Bisiklet
Salcano
@Yavuz SOYLU
Öncelikle hayırlı olsun. :) Ben de düşünüyorum yeni bir jant takımına geçmeyi önümüzdeki aylarda.Ama kafama bir şey takıldı 109 euro ya fiyatı 76 euronun üstündeki alışverişlerde gümrük vergisi vs. ödenmesi gerekmiyor mu?Siz ödediniz mi?

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
hayırlı olsun ağırlığı nedir çiftinin acaba ve ne kadara aldınız

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Muhittin C.

@Melih Çolak

gümrük vergisi tabiki ödedim kaçırırlar mı? :) 70 mi 75 mi öyle birşey ödeme yaptım. toplamda 450 civarına geldi. bütün kesintiler komisyonlar + gümrük eklenediğinde.

shimano sitesindeki verilere bakacak olursak jant ağırlığı tam 2 kilo ruble takılmamış hali ve bu fiyata bundan daha hafif jant seti bulmak gerçekten zor. daha bisikletime takmadım.

• Beğen
Tepkiler: Melih Çolak

Quatro16

Daimi Üye
Tepki
79
İsim
Alfa Romeo
Başlangıç
1963—64
Bisiklet
Salcano
@Yavuz SOYLU
Bende 100 euroysa alabilirim diye geçiriyordum içimden :D

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Hayırlı Olsun...Chaınreactıon'dan aldınız her halde...Jantı Nasıl Paketlemişlerdi resmini çektiniz mi,çizik vs varmıydı...Ayrıca Shimano Jantları 28 Delik ve Göbek Bozulduğu zaman Ucuz Yollu Shimano Göbekler oluyor..Benim gibi denemeyip bir sene 28 göbek aramayın piyasada:D

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@can akıncılar

Teşekkür ederim Evet CRC'den aldım bisiklet kutusu gibi kocaman bir kutuya koymuşlar idi. içi patpat poşeti ile dolu idi.en ufak çizik yada benzeri sorun yok. paketleme konusunda çok iyi. şaşırdım :)

he olurda bozulusa göbek ne yaparım bilmiyorum ama illa 28 göbek bi hub bulurum diye düşünüyorum :) bu arada ön 24h arka 28h heee olduda bozuldu bence elbet vardır piyasada

buldum mesela arka gitti (link)
yada ön gitti (link)

ya elbet bulunur ama jant seti için öyle 1000 li rakamlar verilmeyecekse bence bundan daha iyi sete gerek yok zaten hali hazırada 2kilo bundan daha az jantların yaptıkları rejimden dolayı fiyatlarıda malum. Deore seviyesindeki jantların bu kadar çabuk bozulması beklenemez bence. şuan kullandığım bisikletin üstündeki hunlar acera seviyesi, 2000 km e yakın olmasına rağmen bakım yapmadığım halde sorunları yok. o akdar kolay bozulabilen bişi değildir diye düşnüyorum

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
10422121_907895439222472_6723849151419410754_n.jpg Bende Eskinin Deore Seviye Jant Takımı Var.Shimano Wh-M505 Ben 9000 Km Kullandım Devam ediyorum Kullanmaya bir tek yassı telini bulamıyorum belki internette vardır ama gerekte yok 14 15 aydır akorda sokmadım...Benden Önceki sahibini de hesaba katarsam jant var 5 6 yıllık belki biraz daha eski olabilir.Bir tek ön göbek bozulmuştu şuan sıkıntı yok shimano göbek mil bilya değiştirdim.Bencede dediğiniz gibi fazla lükse gerek yok..Yeni Topladığım bisiklete Mt 15 yada Mt35 gibi bir jant alırım yeter:DMavıcte olabilir bazen ucuza düşüyor sıfırları.

• Beğen
Tepkiler: Yavuz S.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
evet dediğiniz gibi göbek mili ve bilya değişimi hiç aklıma gelmemişti.en kolay kesin çözüm :) Yani kaç yılının malı olursa olsun deore seviyesi ve üstü bence sorunsuz kullanabilecek seviyelerdir. Bisikletimizi benim gibi hafta içleri işe ve okula giderken hafta sonralrıda max 150 km gibi yolalrı tepmek için kullanıacak ise bundan daha fazlası ne kadar zengin olduğunuza bakar sonu yok ki bu meletin :)

çok forum araştırdım mt15 i kesinlikle önermiyorlar. hubi acera olduğundan akıuşkanlığının az ve tellerinin ince oludğundan tel kırmasından şikayetçiler.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Mt 15 Deore Seviyesi Bİliyorum...Kullananlar Yan Vurduruyor Her Halde Jantı Yoksa Tel Kırması Biraz Zor:DArkadaşlarım Zıplıyor Her Gün...

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yok mt15 acera mt35 deore mt 55 slx mt65 xt seviyesi. yabancı forumlarda baya yorumlar vs var. baya okudum zamanında :) 1 fotoğrafta kırılmış telerin fotoğrafı vardı. hani olur ya insannın aklında hep en kötü seneryo kalır ondan dolayı direk mt15leri elemiştim. mt 55 alacaktım açıkçası ama crc indirime girdi 30 dolar kadar ucuzlamıştı o dönem alınca mt55 den vaz geçip bu seti aldım :) yoksa asıl aklımdaki MT55 idi

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
mtb setlerini çok bilmiyorum ama shimanonun en ucuz yol jant setlerinden biri olan rs-10 modelini kullanıyorum, 100psi 25c lastikle 15etrto(jant genişliği) kalınlığındaki yol jantı sağlamlığı ile beni cidden şaşırttı diyebilirim. 1 yıldır çeşitli hadiseler atlatsa da akord istemedi. 1.25 lik marathon kullanıyorum dediğine göre sen bu bisiklete asfaltta biniyorsun, arazi için yapılmış mt15 veya mt35 jantlarını asfaltta kırıp dağıtman çok zayıf bir ihtimal. uzun süre sorunsuz kullanacağına eminim.

• Beğen
Tepkiler: Yavuz S.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkür ederim :) Bende kolay kolay parçalayabileceğimi düşünmüyorum ama en azından giriş seviyesi değilde orta seviye jant seti aldım. ne olur ne olmaz. :) bende 1.25 (700*32) lik maraton plus kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: UtkuSener