shimano m445

mertcan kurtcebe

Aktif Üye
Tepki
22
Bisiklet
Trek
arkadaşlar öncelikle herkese kucak dolusu sevgiler :) sedona 751 almayı planlıyorum fakat hidrolik işi kafamı kurcalıyor 5-6 sene sonra uygun balata bulabilirmiyim , havası nasıl alınır, nasıl yağ konur bu bölgede anlayan olmadığı için size sordum elimden her iş gelir :cool: ama hidrolik işine hiç bulaşmadım sizce ne yapmalıyım :(

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba Mertcan,
Kafanı hidrolik işi hiç kurcalamasın, düzgün kullandıktan sonra hiç bir sorun ile karşılaşmazsın. Öyle sürekli yağ değişimi olmaz, sürekli yağ deşitirenleri ben bu forumdan başka yerde görmedim ve anlamışta değilim. Bu zamana kadar kullandığım hidrolik frenli bisikletlerimin hiç birinde yağ değişimi ve balata değişimi yapmadım, kullanım ile alakalı bir dorum değil, gayette MTB'ce :) kullanıyorum bisikleti. Yani okadar kafaya takma yağ değişimi ve pad değişimi ile karşılaşmazsın eğer ihtiyacın olursada Youtube'deki videolardan destek alabilirsin. İyi şanslar ve iyi günler dilerim.

mertcan kurtcebe

Aktif Üye
Tepki
22
Bisiklet
Trek
teşekürler dostum yinede şöle prof bir v frenliye hayır diyemem hani :D

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
M445 harika bir frendir. Tavsiye ederim. Hava kaçırması yağ kaçırması, hiç bir problemini görmedim ben şimdiye kadar. asfalt yolda da kendini gösterir, Toprak yolda %5 eğimli biraz büyük taşlı ( Zeytinlikten aşağı inerken köy yolu işte ) Güvenerek kullandığım bir frendir. Yağ değişimi nasıl olur hiç bilmem. Kısacası hidrolik fren bir başkadır. Sıkarken fren kolunu insana mutluluk verir. :)