Shimano Karbon PD 7900 Kilitli Pedal

Aydın Hiçyılmaz

Daimi Üye
Tepki
129
Acil 1 adet Shimano Karbon PD 7900 Kilitli Pedal aranmaktadır. Acaba Türkiye'de satılan bir yer var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. İkinci el olmayacağı için ikinci el kısmına yazmadım. Fakat yinede yanlış yere yazmış isem kusura bakmayın.

Yönetici arkadaşlar isterlerse konuyu taşısınlar. Kusura bakmasınlar konuyu Yol Bisikleti kısmına yazdım.

Scudo

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
@Aydın Hiçyılmaz

İkinci el - Aranıyor bölümüne yazacaktınız :in:

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
İlla shimano olması şart mı
(link)

hem karbon hemde daha hesaplı bence olabilir incelemelisin.

Aydın Hiçyılmaz

Daimi Üye
Tepki
129
@ferhat köse

Evet inceledim. Teşekkürler. Hem 4 gr daha hafif hemde daha ucuz. Ama bence shimano daha dayanıklı ve daha kaliteli.

Yani bazı İngilizce görüş içeren sitelere baktığımda ben öyle anladım. Genelde Shimanoyu tavsiye etmişler. Tabi shimanonun en büyük eksisi baya pahalı olması.

Gönlüm hala shimanodan yana.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Aydın Hiçyılmaz

Daha dayanıklı ve kaliteli olayını bence biraz daha araştır derim look da önemli bir marka. ben mtb de kimsenin kullanmadığı union 5600 pedal kullanıyorum gramajı xtr dan daha hafif ve aynı rulmanlı sistem. banamısın demedi şimdiye kadar aynı şekilde welgonun da rulmanlı spd pedalları çok hafif ve sağlam look kullanmadım ama ben onada eminim çok sağlam olduğuna.Muhakkak kullanan bir kaç arkadaş yorum yapacaklardır.

• Beğen
Tepkiler: Aydın Hiçyılmaz

Aydın Hiçyılmaz

Daimi Üye
Tepki
129
Aslında daha çok kallerin dayanıklılığından bahsetmişler. Shimanonun kalleri daha uzun dayanıyormuş. Ayrıca shimano ile daha rahat yürünebiliyormuş. Birde Looklardan bir süre sonra sürüş sırasında rahatsız edici sesler geliyormuş. Ayrıca shimano lookdan bir kaç milim daha geniş galiba. Buda ayakların daha çok rahat edeceği ve güç aktarımının daha iyi olacağı manasına gelir.

Bunların dışında Look kal sisteminin ve pedalın toz, çamura karşı daha hassas olma gibi bir durumuda var. Oysa shimanolar daha kaba bir kullanıma gelebiliyolar. Daha az bakımla bile fonksiyonlarında bir aksama olmuyor.

Aydın Hiçyılmaz

Daimi Üye
Tepki
129
Ben en iyisi bu pedalı EBAY dan alıyım. Ebayda 249.85 $. Ayrıca 32 $ shipping (taşıma - kargo) ücreti var. Toplam 281.85 $. Acaba Bu ücretin üstüne eklenecek bir şey olur mu? Mesela KDV gibi. Bide acaba gümrükte para isterler mi ve sorun çıkar mı? Teşekkürler.

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
look keo tavsiye ederim, ben easy modelini kullanıyorum benim için yeterli ama kullanım amacına göre güzel modeller var keo serisinde . Benim kullandığım model giriş seviyesi olmasına rağmen çifti 240 gr.

• Beğen
Tepki
19
Ebay'dan almak için satıcıyla temasa geçin, ondan ürünü ikinci el olarak bildirmesini ve bedelini daha düşük göstermesini rica edin. Ayrıca kutunun içine hiç bir yerine fatura fiyat etiketi gibi bir şey bulundurmamasını tembihleyin. Mevcut şartlarda yurt dışından 150 euro limite kadar vergisiz şekilde kapınıza kadar ürün getirtebiliyorsunuz bu rakamın çok üzerine çıkarsanız ürününüz yüzde doksan ihtimal ile gümrüğe takılacak ve bizzaat sizin gidip vergisini ödeyerek almanız gerekecektir.

• Beğen