Shimano IG 51 zincir için uyumlu shimano arka dişli (7 'li)??

EthanHunt

Üye
Tepki
0
Shimano IG 51 yeni zincir için uyumlu shimano arka dişli (7 'li) arıyorum. Netten aradım ama doğru düzgün bir cevap bulamadım.
Bisikletciye sordum hiç farketmez hepsi uyar dedi, ig51 için dişli deyince garip garip baktı :) :)

Mevcutta hg30 dişli var, zincir kmc idi fakat çok deforme olduğu için değiştirdim. Haliyle aşınmış olduğu için yeni zincir eski dişlinin 6-7. viteslerinde atlama yapıyor.

Daha profesyonel arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
http://i.imgur.com/4MHbkse.jpg

Burada bilgilerini paylaşanlar, bunun karşılığında danışmanlık ücreti falan almıyorlar. Sorduğunuz bisikletçi ise bu işten para kazanıyor. Yani profesyonel olan o, verdiği cevap da doğru zaten...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhabalar EthanHunt,
Bahsettiğiniz Shimano IG 51 8 speed ruble için fakat siz istediğiniz bir 7 speed ruble alın takın, bu bahsettiğimiz zincir ve ruble dişlilerinin kalınlıkları aynı olduğu için sorun olmaz.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Ali ve murat kardesime güvene bilirsin. Dedikleri gibi sorun yasamasin.

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
elimde shimano ıg51 zincir var 8 vites uyumlu
hg ıg diye iki tür varmış sıkıntı çıkarırmı bir türlü anlamadım
şuanda üstündeki zincir kmc ruble sram aynakol shimano da uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Yabancı forumlardan okudugum kadarı ile sorun yaşatmaz.Karşılaşabileceğiniz sorun daha çok yeni zincir eski ruble uyumsuzluğu olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet H.