shimano hg53

Tepki
0
Bisiklet
Cannondale
Bisikletimin arka aktarıcısını Alivio'dan SLX'e geçirmek istiyorum fakat zincirim Shimano HG53 desteklermi bilemiyorum bilgi verirseniz sevinirim.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Düzeltme:
SLX 9'lu RD-M662 arka değiştirici ile CN-HG73 zincir desteği var.
DEORE 9'lu RD-M592 arka değiştirici ile CN-HG53 zincir desteği var.
Sizdeki zincir ile'de sorun olacağını sanmıyorum ama uyumluluk listesine baktığımda sonuç bu.
(link)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@BF Okuru

Ali bey iki yildir alivio 9 lu sistem cikiyor.Bu durumda sisteminin kacli oldugunu ogrenmek gerekir.eger dokuzlu ise slx e gecmesinde sakinca yok hg 53 de zaten 9 lu sistem zincirdir problem cikarmaz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ferhat Köse
Ferhat bey, uyarınız için teşekkürler. Bir karışıklık olduğundan dolayı yorumu düzelttim. Teşekkürler :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Berk Akoğlu

mevcut sisteminiz 9 lu ise aliviodan 9 lu slx e gecebilirsiniz ama bu degisim size gorsellik ve masraftan baska cok getirisi olan bir degisiklik degil bilmenizi isterim.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@BF Okuru

yazdiginiz zincir modelleri ve aktarici modelleri ayni seriler teknik kitapta o sekilde tavsiye eder fakat tum 9 lu zincir yine tum 9 lu sistem aktaricilar ile calisir.zincirde onemli olan yanal genisliktir.shimano ust duzey guruplarda vites gecislerinin seri olmasi icin ekstra bazi sekil degisiklikleri vardir sadece oda o kadar hissedilen bir durum degil.yani slx kullaniyoruz diye illa hg 73 elzem degil sram kmc gibi markalarin da dokuzlu zincirlerini kullanabiliriz.sahsen shimanoyu her konuda sevsem de zincir konusunda kmc yi sadece zincir yaptigi icin daha cok seviyorum birde power lock ile geldigi icin zincirleri.

Tepki
0
Bisiklet
Cannondale
Bİr kaza sonucunda arka aktarıcım eğildi benim mecburen değiştirmem gerekiyordu Slx'i denedikden sonra almışken iyisini alayım diye düşündüm.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Berk Akoğlu

iyisi derken aralarinda cok buyuk bir fark yok emin olabilirsiniz.hatta egik aktarici da iyi bir usta taragindan duzeltilirse sorunsuz kullanilir genelde bu tip kazalarda kadro kulagi egilir yada kirilir orayi kontrol edin.sadece aktaricinin bacagi egildiyse dedigim gibi yumusak metaldir cok rahat duzeltilir.