Shimano Dura Ace CS-7700 ruble hakkında görüşleriniz

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Emre TAŞCAN tarafından paylaşıldı.

 1. Emre TAŞCAN

  Emre TAŞCAN Forum Demirbaşı

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  525
  Beğeniler:
  434
  Şehir:
  Istanbul (Anadolu)
  Bisiklet:
  Cervélo
  Seviye:
  Merhabalar, daha önce bir konu içinde de bahsetmiştim düz yolda kullandığım mtb'me yol rublesi takacağım. Model olarakta Shimano Dura Ace 9'lu CS7700 11-23 üzerinde karar kıldım. Yol rublesini mtb üzerinde kullanmanın herhangi bir uyum sorunu çıkarmayacağı söylenmişti. Yanlız benim aklıma bir konu takıldı, netteki bazı yorumlarda bu kasetin yeni bile olsa zincir atlaması yapmak gibi bir huyunun olabildiğini okudum. Bu doğru mudur? Yani sıfır olarak bu kaseti alsam, yeni zincir ve doğru attırıcı gerginliğini de yapsam yinede pedala yüklendiğimde dişli kaçırabilir mi, ne dersiniz?:rolleyes:
   
 2. yighitjan

  yighitjan Bisikletkolik

  Kayıt:
  1 Ocak 2007
  Mesajlar:
  1.018
  Beğeniler:
  315
  Şehir:
  Ankara/Dikmen
  Seviye:
  evet zincir atlayabilir.Bence MTB de mtb rublesi kullan zaten rubellerin dişli sayıları her modelde değişiyo.(Yanılmıyosam En az diş olanını almalısın.)
   
 3. Hakan Yazman

  Hakan Yazman Onursal Üye

  Kayıt:
  31 Ekim 2004
  Mesajlar:
  4.046
  Beğeniler:
  5.754
  Şehir:
  Alanya/İstanbul
  Seviye:
  Bütün mtbcilerin zaman zaman aklına yol rublesi takmak düşmekte, bunun en önemli sebebi tabii ki bisikleti hafifletme oluyor, ancak mtb için kullanışsız bir dişli kombinasyonuna sahiptir o yüzden önermem, ayrıca bazı yokuşlarda o büyük dişliler lazım olacaktır eninde sonunda...