Shimano Deore Hidrolik Frenim Tutmuyor.

ilker ates

Aktif Üye
Tepki
117
Bisiklet
Canyon
Merhaba arkadaşlar.
Geçtiğimiz gün zincirleri Wd-40 ile yıkadıktan sonra bisikleti komple yıkadım ve temizledim. Ve bu temizlik işlemi sırasında arka hidrolik disk frenime yağ Wd-40 kaçtı galiba.
Bisikletim kuruduktan sonra kullanırken arka frenin tutmadığını farkettim.
İlk önce tekeri çıkartıp ispirto ile diski temizledim taktım yine frenler tutmadı.
Ardından tekrar tekerleği çıkartıp yeşil bulaşık deterjanı ile köpürterek yıkadım, itinayla kuruttum ve bisiklete taktım. Yine sonuç fiyasko ile sonuçlandı.
Sizce sorun ne olabilir yardım edebilir misiniz?

Scudo

Hasan Oğuz

Daimi Üye
Tepki
112
Bisiklet
b'Twin
Kardeşim balatalarını da yıkadın mı ? Eğer yıkadıysan yine aynıysa ince bir zımpara yap ve uzun bir iniş yap bol frenli balataların iyice ısınsın. Eğer hala düzelmediyse yeni balata al.

• Beğen
Tepkiler: ilker ates

ilker ates

Aktif Üye
Tepki
117
Bisiklet
Canyon
Bisikleti alalı 10 gün oldu. sizce bitmiş midir balatalar?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
dostum sanırım yanlış yazmışsın tekeri yıkadım diye balataları yıkayacaksın temizliyeceksin eğer yıne sorun devam ederse yıkarken ters cevırdıysen hava yaptırmış olma durumun da var frene basarken bak bakalım balatalar dıskı sıkıştırıyormu sıkıştırıp da tutmuyorsa yağ temizlenmemiş demektir sıkıştırma hareketini göstermiyorsa başka sorun vardır.ona göre bakalım :)

• Beğen

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
ben bisikleti denedim :) yağ kaçmış.frene basınca çığlık atıyor frenler :D balataların arasınıda temizle.yada uygun zamanda ben temizlerim.hidrolik yapısını bilmiyorsan hiç elleme,hava kaçarsa yeni yağ basmak gerekir.

• Beğen

ilker ates

Aktif Üye
Tepki
117
Bisiklet
Canyon
en son tekerleği söküp diski asetonla temizledim. eskisi kadar tutmasa da yine de tutuyor. Sizce balataları ısıtıp zamanla düzelir mi?

ilker ates

Aktif Üye
Tepki
117
Bisiklet
Canyon
Ayrıca Onur arkadaşımın dediği gibi yağ kaçmış olma ihtimali çok fazla. Fren kolları ve balataların sıkışma ve sertliğinde bir değişlik yok.