Shimano alivio parça uyumu hakkında sorular .

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında senbonzakura tarafından paylaşıldı.

1. senbonzakura

senbonzakura Yeni Üye

Adı:
    OKAN ATAÇ
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    arkadaşlar zincir kopması sebebiyle 1 aylık kron xc 1000 2015 model bisikletimin ön aktarıcısı zarar gördü . Yenisiyle değiştirmek niyetindeyim açıklamasında yazan ön aktarıcı modeli Shımano Alivio FD-M430L6 idi.
    Ancak internette hiç biryerde bulamadım . Onun yerine Shımano Alivio FD-M4000 3x9 v modelini buldum uyumlumudur yani bunu alsam sorun yaşar mıyım ? Bu arada arka aktarıcım
    Shimano Deore ARDM591
    vites kolum ise Shimano Alivo SLM430 olarak geçiyor . Bilgi verirseniz sevinirim .

Ekli Dosyalar:

Owlknife bunu beğendi.
  2. Owlknife

Owlknife Forum Bağımlısı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Aldığın yere sor bence garantiden bile değişebilir yada tamir edilebilir.
    Birde Allah rızası için nasıl biklet söylesene ayynısını 1400e buldum ama maşası falan nasıl olumlu olumsuz yönleri nasıl?

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

senbonzakura

senbonzakura Yeni Üye

Adı:
    OKAN ATAÇ
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    kusura bakmayın mesajınızı yeni görüyorum , öncelikle bisikletten memnunum açıkça söyleyeyim ben 120 kilo bir vatandaşım bana sıkıntı çıkarmıyor . Mtb lerin klasik durumu olan selenin rahatsızlığı var onun içinde size sele royal in sky selesini öneririm 60 lira civarı bulabilirsiniz sıfırını . Arka aktarıcı deore ön aktarıcı ise alivio vites kollarıda alivio , ben bisikletten gayet memnunum ama bu benim ilk bisikletim olduğu için diğer bisikletlerle pek karşılaştıramıyorum tabi , ama kadrosunun sağlam olduğunu pek kişi kabul ediyor , üzerindeki ekipmanlarıda bence gayet iyi sayılır , maşası gidondan kitlemeli xcm maşa kullanılıyor bana şu ana kadar pek sıkıntı çıkartmadı ama tabi çok daha profestonel ekipmanlar ve bisikletler kullanan kişiler kalitesiz bulabilir , bisikleti internet üzerinden alacaksanız mutlaka ilk kurulumunu serviste yaptırın , bana geldiğinde ön tekerlek , sele ve gidon montajlı değildi sadece ben onları kendim taktım keşke takmasaydım , alırsanız kutulu bir şekilde mutlaka size en yakın servise götürün ve ilk montajını ve bakımını orda yaptırın .

4. Owlknife

Owlknife Forum Bağımlısı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @senbonzakura 1400tl idi sorduğumda fiyatı şuan 1600tl olmuş biraz geç kaldınız cevaplamakta :)
    SİZ NE KADARA ALMIŞTINIZ?

senbonzakura

senbonzakura Yeni Üye

Adı:
    OKAN ATAÇ
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bende 1600 liraya aldım internet üzerinden :) 2016 modeli 2100 lira civarı ama bazı sanal alem çakalları 2015 modelinide 2016 modelinide 2000 lira civarı satıyor

6. Owlknife

Owlknife Forum Bağımlısı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @senbonzakura Birde ben bayide baktığımda ön maşayı kitleyince 3 cm falan oynama oluyodu o yüzden soğudum ve de kararımı değiştirdim yol bisikleti alıcam indirimi bekliyorum :)
    Sizin maşa kitleyince oynuyor mu?

senbonzakura

senbonzakura Yeni Üye

Adı:
    OKAN ATAÇ
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    şöyle olur o , bisiklet normal dururken üzerinde değilken kitlerseniz bişey olmaz milim dahi oynamaz , tersini yaparsanız yani üzerindeyken kitlerseniz ağırlığınızdan ötürü zaten süspansiyon bir miktar inmiş olur , demek istediğimi anlatmışımdır umarım , üzerinde değilken kitlemeniz gerekiyor

8. Owlknife

Owlknife Forum Bağımlısı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @senbonzakura yok zaten üstünde değildim adam yenisini sipariş vericem dedi maşanın 29er idi şehir bisikleti yapma düşüncem vardı ama krona güvenemiyorum garanti konusunda falan

senbonzakura

senbonzakura Yeni Üye

Adı:
    OKAN ATAÇ
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    işiniz daha çok servisle oluyor zaten , benim zincir kopması üst komşumun yanlış vites kullanımı sonucu oldu , yani kullanıcı hatası bundan ötürü parça yollamadılar bana ve bu konuda da bişey diyemiyorum çünkü gerçekten de öyle oldu

10. Owlknife

Owlknife Forum Bağımlısı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @senbonzakura aktarıcı bulabildiniz mi kronun yedek parça sağlaması lazım eğer bulamadıysanız

senbonzakura

senbonzakura Yeni Üye

Adı:
    OKAN ATAÇ
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    servisle ücreti karşılamak üzere anlaştım , şu an idareten tourney ön aktarıcı ve yeni zincir takıldı , servisim 80 lira civarı slx ön aktarıcı siparişi verdi kargodan gelince sanırım yarın falan bisikleti götürücem tekrardan ön aktarıcıyı taktırmak için

12. Owlknife

Owlknife Forum Bağımlısı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @senbonzakura bisiklet gerçekten çok güzel kabloları gizli ve renkleri güzel hafif de güle güle kullanın inşallah başka sorun yaşamazsınız

senbonzakura

senbonzakura Yeni Üye

Adı:
    OKAN ATAÇ
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    çok sağolsun , sizde gönlünüze göre bisikletinize kavuşursunuz umarım :) bisiklette zaten ben arıza verdirmedim , akıllı üst kat komşum , 1x5 duran bisikleti daha hızlanmak istediği için 2x5 e değilde 1x9 a aldığı için zincir koptu , yaklaşık kendisine 180 liralık bir masraf çıktı

14. Owlknife

Owlknife Forum Bağımlısı

Adı:
    Samet Elmacı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @senbonzakura zararı ödediğine göre iyi bir komşu ben bu yüzden hiçkimseye bindirmem

15. JusTiMe

JusTiMe Siyah Bisiklet Delisi

Adı:
    emre
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hazır burada konu varken açayım dedim. Shimano Alivio Fd-M4000 Ön Aktarıcı alıcağım da internette baktığımda uyumlu olduğu aynakol ölçüsü 40-32-22d yazıyor. Benim aynakol ölçüleri ise 44-32-22T aceranın aynakolu mevcut alsam sıkıntı olur mu ds ve ts modelleri mevcut bu ön aktarıcının ts alıp sıkıntısız kullanabilir miyim acaba? Ekstradan masrafa girmek istemiyorum :(

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-18_10-15-4.png
Soru basit aslında: Arkadaşlarınızla yaptığınız bir performans turunda veya bir yol yarışında kaç kez rekabete girdiniz ve bu rekabetin sizi ne kadar yorduğunu görme şansınız var mı? Not: Bu...
PicsArt_09-19-07.56.24.jpg
[ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] Merhabalar herkeze Bu gün size bu işlerde acemi olan birisi olarak kendi kafama göre yapmış oldugum tarifi anlatmaya çalışıcam ilk defa...
6.png
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...