shimano acera

BF Okuru

Üye
Tepki
2
merhaba
ben sitenizden shimano acera set sipariş ettim ama benim bianchi huntere uyarmı diye sormak istiyorum.bu set uyarmı yoksa uymazmı???

Scudo

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
@gurkankas

Benim 1999 model Bianchi Aspid bisikletim var. Bu bisikletin üzerindeki parçaları kadrosu ve park ayaklığı dışında 2 sene önce komple değiştirdim. Fren ve vites sistemini SHIMANO Acera ve SHIMANO Altus tan oluşan parçalarla komple modifiye ettim. Sadece orta göbeği SHIMANO yapamadım. Bunun sebebi ise SHIMANO nun orta göbeklerinin kapalı sistem olması ve kalınlığının 6,3 cm olmasıdıdır. Bianchi nin çelik kadro bisikletlerinin orta göbek kalınlığı 6,3 cm den az olduğu için büyük ihtimal seninki de azdır orta göbeği değiştiremedim. Sipariş ettiğin Acera setine gelince uyum konusunda bir sorun yaşamazsın. Yalnız bu set için kullanacağın zincire dikkat et SHIMANO Acera nın aynakolu ve rublesi HG uyumlu olduğu için kullanacağın zincir de mutlaka HG uyumlu olsun. Parçaları bisikletine monte ettiğin zaman emin ol vites değişimi daha konforlu ve çabuk olacaktır. Ayrıca frenlerin de öncekine göre daha güvenli olacaktır. Eğer vites kablosunu ve tellerini de değiştireceksen kullandığım SHIMANO Deore vites kablo setini tavsiye ederim. Deore nin kablo direnci çok düşük olduğu için konforlu bir kullanım sağlıyor.

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
@Semih Temiz

aynı olayı bende yaptım istersen imzadan bisiklete bakabilirsin uyum saglıyo (oyleki benim aspıt daha eski modeldi)