Shimano 2011'de 20 Vites mi Getirecek?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında M.Kaba tarafından paylaşıldı.

 1. M.Kaba

  M.Kaba Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  25 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  731
  Beğeniler:
  679
  Şehir:
  sanane
  Seviye:
  SRAM XX 2010 model yılının dağ bisikleti sahasındaki belki de en önemli yeniliği oldu. 2x10 sistemi belki sıradan dağ bisikletçisi için değil, fakat profesyonel XCO yarışçıları için de gerçek bir alternatif olduğunu kanıtladı. Bu sezon Canberra’da dünya şampiyonu olan İsviçreli Nino Schurter, Nissan UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası’nı kazanan Fransız Julien Absalon SRAM XX kullanan iki isim.

  [​IMG]

  SRAM’ın bu atağı üzerine elbette bugüne kadar profesyonel XC yarışı deyince akla gelen ilk grup olan XTR’nin üreticisi Shimano da muhtemelen bayağı kafa yordu bu gelişmeler üzerine. Bugün BikeRadar sayfasında Shimano’nun 2011 model yılında XTR grubuna 10’lu kaset dişlisi ve 2 dişlili aynakol seti dâhil edeceğine dair bir haber çıktı.

  Haberin gerçekliği konusunda BikeRadar „güvenilir bir kaynak“tan bahsediyor. Bu konuda Shimano’nunsa ne dediğini MTBTR’nin Twitter’ını takip edenler bugün gün içinde öğrendiler:

  Konuyu Shimano Avrupa’ya sorduk, aldığımız cevap “bunun bir dedikodu olduğu, istediğimizi yazabileceğimiz, ancak Shimano’nun bu konuda bir yorumda bulun(a)mayacağı” oldu. Haliyle gayet resmî bir söylem. Öte yandan Shimano’nun da bir sezon yarış ortamında rüştünü ispatlayan bu tarz bir sistemi de ürün yelpâzesine katmayı planladığını düşünmek yanlış değil. Bisikletforum üyelerine duyurulur!

  saygılar...

  alıntıdır...(mtbr)