Shimano 105 5700

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
shimano 105 5700 ön ve arka (silver)olmak üzere sipariş verdim.Yakında gelir.
(link)
Bu seriden kullanan var mı merak ettim .Hoş,"yok ise ne olacak abi,zaten satın almışsın" Diyene de verilecek bir cevabım yok:)

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Gayet güzel seri fakat ben shimano papuç sevmiyorum çok çabuk eriyor, jantları çok kirletiyor ve ıslakta tutmuyor :).Hemen Baradine papuçlara geçmenizi tavsiye edebilirim.Yada satın aldığınız sitede daha kaliteli fren kartuşlarıda olabilir incelemekte fayda var.

• Beğen
Tepkiler: -Paşa-

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Abi hayırlı olsun, kullanınca tecrübelerini paylaşırsan sevinirim. Ayrıca baradine pabuçlar fiyat olarak bence çok fazla çiftini 18-20 TL ye satıyorlar. Daha uygun bulabileceğim bir yer var mı merak ediyorum.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Pasa Gultas

Eğer eski papuçların orjinalinden kartuşlu ise sadece kartuş alman yeterli ama değilse bir defaya mahsus 4 tanesine 30-40 lira vereceksin Paşa yapacak bir şey yok :) ama acele etmem dersen kışın fiyatlar düşecektir.Yada böyle ufak parçaları büyük bir malzeme alırken yanında hediyede isteyebiliyorsun :)

• Beğen
Tepkiler: -Paşa-

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ferhat köse

Malesef Ferhat kardeşim.Oradan baradine alma şansım yok.Mavic ya da Compagnolo ve her ikisini de kullanmadım.Yabancı bike forumlarda ise kayda değer bir yorum alamadığımdan pabuçları beklemeye aldım.Zaten frenleri toplamaya başladığım Scott cr1 için sipariş ettiğimden acelem yok,önerini dikkate alacağım.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Derya Keçeci

Abi söylediğin marka papuçları bende kullanmadım belki çok iyidirler bence sen kullan bize anlat :) fiyat makul ise denemeye değer diye düşünüyorum.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Halen yolda bir kaç siparişim var.Bir sonraki sipariş paketi Ekimde olacak.Alışveriş yaptığım yer ve Break pedler burada.
(link)
İlgine çok teşekkür ederim.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
3 renkli olanlar genelde kış şartları ağırlıklı 4 mevsim uyumlu pedler oluyor. Clarks olanlar gayet hoş duruyor fiyat da makul gibi.Mavic pedlerde güzel gözüktü.

İlgi ne demek bende sizin sayenizde yeni bir marka öğreneceğim inşallah :)

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Pasa Gultas

Baradine Türkiye'de Shimano'nun alternatifi olarak tanınıyor.(fren ped'i bağlamında söylüyorum) Baradineden herkes mutlu.Sebebi,shimano mekanik komponentlerde ne kadar başarılı ise break pedlerde o kadar başarısız.Yani ölçü shimano pedleri olunca,baradine'nin yukarı çıkması doğal.Tabi,bu pedlerin başarısı,jant kaliteleri ile de orantılı.Kalitesiz bir jant ile ped birbirlerini yiyip bitiriyor oysa ped bitmeli.Basma açıları da önemli,sürekli kontrol etmeli.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu arada 105 set geldi ve adeta "Abi beni cr1'e tak" Diye yalvarıyor.Acele etme,orada kutunda kılıfında bekle bakalım sıranı:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Peki şu ürün almak mantıklı mı ? Shimano Ultegra/duraace olarak geçiyor ama onun yerine Baradine yada SwissStop da mantıklı olur mu ? Axis 1.0 frenlerle uyumu sorunu yaşar mıyım bu pedlerde.
(link)

niyazi akarken

Daimi Üye
Tepki
181
Bisiklet
b'Twin
@Derya Keçeci

burda yazmışsınız ya.. bende deyivereyim dedim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Niyazi bey alan ben değilim sadece yorum yaptım yeni bir başlık açmamak için fren pedleri ile ilgili konuşmalar geçtiği için ihtiyacımı sordum . @niyazi akarken

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
(link)

ben bundan aldım çok memnunum... bu satıcıyı kesinlikle tavsiye ediyorum.. 10 günde gelmişti papuçlar..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@srdrmrs Evet Serdar bey böyle bir ürün arıyorum Türkiye de çok kısıtlı Fren pedi yelpazesi, sitelerde ürün yok varsa da Ultegra yada pabuç-ped seti beraber.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Baradinin en performanslı papuçları bunlar.. üstelik jantı da boyamıyor..