Shaper 600 genel öneriler

Cerit200

Üye
Tepki
4
İsim
safa cerit
Bisiklet
Bianchi
Merhaba arkadaşlar,
temizlik konusunda çok hassas biriyim,dün bisikletin genel bakımları ve vites ayarları yapıldı göbek söküldü temizlendi furç takımları,frenler kontrol edildi.Boşta durmayı pek sevmediğim için üzerinde uğraşıyorum bu gün kadrodaki yapışan tüy veya lekeyi temizlemek için cif kullandım ama son hatam oldu güzelim boyayı tahriş etti iz bıraktı ona mı yanayım yoksa kadronun orjinal boyasındaymış ona mı yanayım yoksa sadece dibine girildiğinde belli olmasına mı bilmiyorum 5 dk beklemeden gittim pasta ve cila aldım baştan sona gereken yere pasta gereksiz yerlere sadece cila çektim,önce speed 4000imde denedim ne olur ne olmaz diye ikiside pırıl pırıl oldu :D lapierre kadro üstü borusuna 3 kat cila çekince sonuç muazzam oldu diyebilirim.Şimdi size birkaç şey danışmak istiyorum öncelikle attığım cila nekadar kalıcıdır ? aseton veya bisiklet temizleme spreyi ile temizlemeye kalktığımda herhangi bir sorun çıkarır mı ? zaten çok ince bir tabaka krem halinde olduğu için tabaka oluşturuyor mu onu bile bilmiyorum ama boya koruma öneriniz nedir ?
Bir diğer sorum ise karbon maşaya ve seleye geçme planım vardı fakat kırılabilir vs muhabbeti yaptılar genel olarak geliştirme önerileriniz nedir ? dediğim gibi sürekli bi uğraş içinde olmayı seviyorum bu yüzden gerek bisiklet gerek sorularım hakkında her türlü yoruma açığım arkadaşlar :)
Bu arada buyrun resimler,yakın çekimler pasta cila sonrası

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpeg image.jpeg

Scudo