Şeytan Arabası Açık Radyo da

galipulusoy

Aktif Üye
Tepki
133
tüm arkadaşlara selam.

bu gün saat 17:00 de Aydan Çelik, Caner Eler ve Bağış Ertan abilerimiz "Şeytan Arabası" adında özel bir program yapacaklardır.

kalbi daha yaşanabilir bir dünya için atan Açık Radyo'nun biz bisikletçilerin de desteğine ihtiyacı var. Radyo hep "AÇIK" kalsın ki bizleri sorunlarımızı anlayan bir yayın kuruluşumuz olsun.

(link)

(marmara bölgesi yayını 94.9 frekansında:)))

konudan benim de bisiklet forumun köşe yazarlarımız kısmında Aydan Çeliğin 17.03.2011 tarihli "ruble sesleri ormanlara yayılır" yazısından haberim oldu. yazı 17 martta yazılmış bugüne kadar 122 kez görüntülenmiş. ben de daha çabuk haber yayılır diye buraya taşımak istedim.

umarım bu özel programın devamı gelir ve sadece içinde bisiklet olan bir programımız olur:))))))))

Scudo

Burak ÖZBEK

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Colnago
Şimdi deniyorum ama canlı yayını dinleme problemi var bende,hangi programla çalıştırmak, nasıl yapmak lazım?

galipulusoy

Aktif Üye
Tepki
133
@Burak ÖZBEK

selam,

(link)

yayın, yayınonlıne üzerinden yapılıyor. radyo açılıdığında beraberinde eklentiyi yükle diye bişey çıkıyor ama ben şu an dinliyorum.

program saat 17:00 da ama. ben radyoya gidip Aydan Bey'e desteği için bizzat teşekkür etmek istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Burak ÖZBEK

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Ben de şu an Açık Radyo'yu dinliyorum. Yayını dinleyebilmek için Windows Media Player 11 eklentisini kurmam gerekti.

• Beğen
Tepkiler: galipulusoy

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Umarım kısa tutmazlar,yani şöyle bi 2 saat sürsün en az:)

galipulusoy

Aktif Üye
Tepki
133
@Özgün ÇETİN

programın devamı olur mu bilmiyorum? :p

bir saat sürecek tahminimce.

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.599
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zaman zaman bağlantıda kesintiler oluyor ancak yayının içeriği güzel hazırlanmış.

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.599
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Program kapanışı ancak bu kadar güzel yapılabilirdi :) Queen'den Bicycle Race..

galipulusoy

Aktif Üye
Tepki
133
@Cem Coşkun

yayın tamamen o an olan bişey, hiçbir hazırlık yoktu. zaten Aydan Bey, delta bisikletin organize ettiği yarıştan direk radyoya gelmişti.:)

radyoyu ben dinleyemedim. program tamamıyle bir sohbet havasın da ve doğaçlama gelişti.

tüm destekçilere ben de teşekkür ederim.

galipulusoy

Aktif Üye
Tepki
133
ben radyoyu dinleyemedim. bu nedenle dinleyen arkadaşlara bişey soracağım. programın sonlarına doğru, bisikletçilerin çıktıkları yokuşlardan bahsediyorlardı; yerçekimine meydan okurcasına çıkılan yokuşlardan. nakkaştepe den örnek verdiler. hangi yokuştu o onu soracaktım. beylerbeyinden nakkaşa çıkılan yokuş var direk koçun genel merkezinin önüne çıkıyor, orası mı yoksa beylerbeyin den altunizadeye çıkılan köprüye çıkan araçların da kullandığı işlek yol var oranın yokuşunu mu (rakkasın önünden beylerbeyine inilen yokuş?) bahsetti?

neyse ben sabahları oraları kullanıyorum da insan böyle yokuşlarda kendini test etmek istiyor. sanki bir yerde insan kendini yurtdışındaki bisikletlilerle kıyaslamış oluyor:):rolleyes:

bir de kar tepe yokuşu var tabii:) kısmet birgün seri pedal çıkarız:eek:

sevgiyle kalın arkadaşlar.

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
sadece 110 mt sürdüğünü söyledi o bahsettiğiniz yokuşun, diğer turlardaki ölümcül yokuşlarla kıyas yapmak için.

Birde bu Açık radyonun olayını ben anlayamadım ben yayın kalitesi fln kötüydü sanki 2 liralık mikrofon var gibi geldi bana,çok cızırtı vardı ve konukların nefes alıp vermeleri duyuluyordu:)

ama aydan çelik ve caner eler yine çok iyiydi, bisiklet sadece bisiklet değil yine öğrenmiş olduk:)

galipulusoy

Aktif Üye
Tepki
133
@Özgün ÇETİN

o anki yayın kalitesini bilemiyorum bu radyonun genel sorunu. internetten gayet net dinleniyor ama,

radyo kısıtlı imkanlarla yayın yapıyor. yerini görseniz hak verirsiniz. herhangi bir kuruluşa ait değil bu nedenle finansal olarak reklam gelirlerine ihtiyaç duyuyor fakat reklamlarıda diğer radyolar gibi onlarca dakika sürmediği için reklam geliri de kısıtlı. bir çare olarak ve radyonun devamlılığı BAĞIMSIZLIĞI açısından eski ve yeni dinleyicilerinden para talep ediyorlar.(30 dk program 60 tl; 60dk program 120 tl) bu talep bir yerde yardım oluyor bir yerdede paylaşım. radyo tüm bilgi birikimini tüm arşivini dinleyicilerle paylaşıyor, hiç biryerde duyamayacağın haberlere yer veriyor.( siz bile radyo da program yapabilirsiniz) başlangıçta elit bir radyo burjuva radyosu belli bir kesime hitap eden radyo gibi geliyor ilk dinleyenlere (yabancı müzik caz falan ağırlıklı çünkü) ama dinledikçe programları gördükçe bence herkese hitap eden bir haftalık programı var.
ben radyonun samimiyetini ideallerini muhabbetini sıcaklığını ortaya koyduğu yayın ilkelerini seviyorum.

bu yaptıkları da bir proje; dinleyici radyosuna sahip çıkıyor. olması gereken de bu. radyo bilgisini paylaşıyor, parası olan parasını paylaşıyor, benim gibi parası olmayan aklına geleni yapıyor(iki sene önce ben de bisikletimle radyo için kadıköyden anadolu kavağı sarıyer ve taksim yapmıştım bi 80km yol gibi bişey işte) , Aydan Çelik gibi tanınmış kişilerde zamanını paylaşıyor.

radyo benim için böyle şeyler ifade ediyor işte, ve radyonun kapanmasını istemiyorum.

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
@galipulusoy

bugünkü gibi konuklara ev sahibi oluyorsa bu radyo kalitesi arttırılmalı, kapanmasını tabiki de istemeyiz:)

saint poussin

Aktif Üye
Tepki
87
selam, programı dinleyemedim ama yukarda bahsettiğiniz beylerbey indeki yokuşları biliyorum. arada işe bisikletle gidiyorum ve genelde koç un önünden geçen değilde ona paralel çıkan, altunizade köprüye bağlanan yolu kullanıyorum.. ayakta çıkıyorum.

programda ne diye bahsettiler acaba..

ve bir de çengelköy deki parkın yanından çıkan yokuşlar var ki inanılmaz. ben de yol bisikleti var (ikili aynakol) ve birkaçının yarısında kaldım.

mm, bu arada radyo programı bisikletle alakalı sanırım. bir daha ki hafta dinlemeye çalışacağım. açık radyoda olması iyi bir referans gibi ama bakalım nasıl..

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Ara sıra kesinti olsa da programı dinledim. Başlangıçta kısa bir süre futbol dahil genel spordan bahsedilip, sonra bisiklete geçildi. Şeytan arabası olarak bilinen bisikletin yalnızca bisiklet olmadığı ve ülkemizde hak ettiği değeri alamadığı vurdulandı, hatta Kaçkar Bisiklet'in yarışları ve Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu gibi ülkemizde yapılan yarışlardan bahsedildi. Arada TRT için yapılan bisikletle ilgili bir belgeselden bahsedildi hatırladığım kadarıyla. Ayrıca bisiklet sezonunun başladığını ve yakında 1915-1918 ve 1941-1945 arası hariç 1909'dan beri yapılan İtalya Bisiklet Turu'nun 7 Mart 2011'de başlayacağı belirtildi. Programda Gülden Karaböcek'ten Otel Odaları (Murathan Mungan'ın sözlerini yazdığı şarkıların olduğu "Söz Vermiş Şarkılar" albümünde), Bülent Ortaçgil'in Normal (Light albümünde) ve Queen'in Bicyle Race (Jazz albümünde) şarkıları çalındı.

galipulusoy

Aktif Üye
Tepki
133
@saint poussin

progarma sadece bugüne mahsustu. açık radyoya destek için hiç bir hazırlık olmadan yapılan bir progarmdı.

galipulusoy

Aktif Üye
Tepki
133
@Özgün ÇETİN

haklısın dostum, radyo dinleyicilerin de genel şikayeti bu. bir türlü teknik sorunlarını gideremediler.

kullandıkları mikrofon benden büyüktü bildiğim kadarı ile o kadar eski:D