Seyitgazi Kırka yol macerası (Hava Çok sıcak)

barhay

Aktif Üye
Tepki
165
Merhaba Arkadaşlar ;

Bu sefer cumartesi günü 01/07/2006 tarihinde bizim evde toplandık ve Yarın için faaliyet planları yaptık.. Uzun süren şamata geyik sonunda Eskişehir e bağlı seyitgazi ilçesi kırka mevkiine Bir faaliyet planladık ... Maksadımız bu mevkide yapılacak olsn Motorsiklet festivaline bisikletlerimizle renk katmak ve birazda Motor merakımızı gidermek... Gideceğimiz istakamet toplamda 90 km civarı...

Sabah 05:45 de Eskişehir Muttalip durağında (merkez) Buluşmaca :)

(link)

ekip neşe halinde... sabah olmasına karşın .. son rötüjleri yapıyor..

(link)

Faaliyetimiz asvalt etap olacağı için tekerlere ful hava basıyoruz ...Ve 20 km sonunda yol üstündeki köyümüzde su molası veriyoruz...

(link)

Birazdan ilerlicez ama köyün köpekleri bize sürpriz hazırlamışlar .. sote ye yatıp bizim hareket etmemizi bekliyorlarmış... keratalar biz hareket etmeye başladık dan hemen sonra soteye yattıkları ufak tepeciğin arkasında taruza geçtiler.. hönk olduk :eek: :eek: :eek:

(link)

İlerleyen etaplar.. ve serkan

(link)

Benim At'ın (Bisiklet) görüntüsünden bir enstantene

(link)

Ve 40 km sonra Seyitgazi ilçesindeyiz .. Ve Seyit Battal Gazi Küllüyesii....

(link)

(link)

Seyitgazi de ki moladan Enstanteneler :)))))

(link)

Ve bülent ::D :D Daha ayamadı.....

(link)

Seyitgazi den ilerliyoruz Ama sıcak iyice bastırmış serkan ve benim güçlerimiz tükenmek üzere.... Murat ve bülent tam gaz... Artık onları görünürde göremiyoruz.. Bizde serkanla kıyı kıyı yol almaya devam ve kısa moladan bir an ....

(link)

Seyitgazi ilçesinden sonra Tatlı tatlı bir rampa çıkıyor ama etabın sonların güzel bir rampa bize merhaba dedi bile.. rampanın sonlarına doğru bizimkiler bekleme.....onlarla kavuşuyoruz.. :D :D Bülent ve murat..

(link)

Bu arada yolda ilerlerken Bir sürü motorsiklet festival alanından eskişehir istikametine gidiyor .. Pek bir acı oluyor... Şahsım adına o an bende motorda olmak isterdim o sıcak da.. ama opedalın yerini hiçbirşey tutamaz .... Motorlu arkadaşlar selam vermek ten çoğu kez dengemi kaybettim... Birkaç motorize ...ekip

(link)

(link)

Ve kırkaya varıyoruz .. ama bizim dermanımız kalmamış.. serkanla benim... Biz burada faaliyeti bitirmeye karar veriyoruz .. Sıcak ve kafa ağrızı beni mahvetti... Bülentle murat bizdeki erzakları alıp devam ediyorlar .. gerisi onların hikayesi olarak devam edicek...

Akabinde biz serkanla kırka da karnımızı bir güzel doyurup .. saat 13:30 arabasına binip eskişehire dönüyoruz... Valla ne zaman vardık hatırlamıyorum serkanla ikimiz uyuya kalmışız otobüste ... Eve gidip duş aldım ve tekrar uykuya daldım.. ama öyle bir gürültüye uyandım ki... Dışarı pencereden baktığım da muazam bir fıtına ve sağanak yağmur gök gürültüsü... offf off.. hemen aklıma bizimkiler geldi onları aradım neyseki onlarda otobüsle dönüş yapmışlar... :))) Bu arada ben de uykudan uyanmışken balkondan iki foto yapayım belki yıldırım fotoları yakalarım dedim ve ........

(link)

Scudo

cambaz24

Aktif Üye
Tepki
88
Gerçekten çok güzel ve heyecen verici bir gezi olmuş. yürekten kutlarım sizleri...

• Beğen
Tepkiler: barhay

sutozu

Aktif Üye
Tepki
93
yafh arkadaşlar bensiz faaliyet yaparsanız böle bedeviye dönersiniz işte hehehehe :D katılamadığım için baya bi yanıp tutuşurken öğlen başlayan yağmur biraz keyfimi bozdu fakat iş yerinde gülmekten çatladım halinizi düşünmekten ama siz ucuz yırtmışsınız tebrik ederim barbaros & serkan

hıı son kare fotoyu iyi yakalamışsın bu arada

• Beğen

barhay

Aktif Üye
Tepki
165

Teşekkür ederim.. Eyvallah eksik olmayın forumdan

barhay

Aktif Üye
Tepki
165

Büyük bir ihtimal yağmura yakalanmadılar bülent ve murat ... ama dönüşü yapamadılar .... :D :D ... eee bir tek bedevi sen değilsin....;)

Son foto yu yakalamak için baya bir bekledim....... eyvallah. ...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Barbaros Bey bu sıcakta ne işiniz var yollarda.:D :D (Sanki ben geri kalıyom)
Şaka bir yana çok güzel gezi olmuş. Katılan ve yola dayanabilen arkadaşlara tebrikler. Manzaralar ve doğa ise bir başka harika.
Sevgiler...

• Beğen

barhay

Aktif Üye
Tepki
165

sorma yafff. uyduk 3... 5 deliye koyulduk yollara:)):D dediğin gibi şaka bir yana......

saat sabah 11 den , öğleden sonra 17:00 arası bu mevsimde bence bisiklete binmek işkence... sabah ve akşam üstü yol alacaksın.. kıyı kıyı.... Hele bide benim gibi sıcağı sevmiyen bir insan için.. tam bir eziyet.... performansımın %50 gidiyor...

Teşekkürler sevgiler

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Eskişehir'e merhaba,

Hangi birini kıskanayım Bilmiyorum. ( çok fesadım :) )

1-Eskişehir çevresindeki güzel yerleri gezmenizi mi ?
2-Hep beraber olmanızı mı ?
3-Sizi otobüslerine alan anlayışlı şirketleri mi ?
4-Bir türlü tam olarak yakalayamadığım , yıldırım fotoğrafını mı ?
5-Evinizin penceresinden görünen ağaçlıkları mı ?
6- Güzel anlatımınızı mı ?
7- Bir türlü yakından göremediğim külliyeyi mi ?
:D :D :D :D :D :D :D :D

Birileri yine karıştırmış Eskişehir'i ne güzel.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Barbaros kardeşim Güzel bi geziye başlamışsın ama yorgunluk ve başağrın geziyi tamamlatmamış .Çektiğin resimler çok güzel , ama birde motor festivalini çekebilseydin süper olacakmış . ama evden çektiğin yıldırım resmi ilede tüm puanları toplamışssın. Ellerine ayaklarına sağlık .
Sana sorunsuz geziler, bol pedallar.işlerinde başarılar dilerim hoşçakal.

• Beğen

barhay

Aktif Üye
Tepki
165

Merhaba Atatuh ,

Ah ahh sen kıskançlık deyince benimde aklıma senin Aladağlar faaliyeti geliyor... Ben hansgisi ni kıskanayım

1. Aladağlar da olmanımı
2. Orada kamp yapmanı mı
3. Zİrveler de cirit atmanı mı
4. Sevdiğin bir kişiyle dağ da olmanı mı
5. 2 kişlik kamp yükünü taşımanı mı
6. O güzel fotoları mı
.
.

Evet birileri gene karıştırdı buraları ..

Sevgiler

Not: Ataruh hocam sen bursada otuyordun demi.. ?? Ortaya karışık sunuyorum gene .. Bu sıcaklarda olmaz belki ama önümüzdeki aylara bir prıoje.. sen bursadan biz eskişehirden oylat kaplıcaların da buluşalım....:eek: :eek:

barhay

Aktif Üye
Tepki
165

Merhaba Ender Abi,

Maksadımız festival alanın ulaşmak dı ve açıkçası şahsım adıma orada bol bol fotoğraf çekmek istiyordum.. 2000 adet Motorsikleti bir arada görme şansımızda olacaktı.. Ama bizim faaliyet günümüzde zaten çoğu motorize evlerine dönüş yoluna başlamıştı.. bile.. Vesselam zararı yok sağlığımıza dikkat edelim ki 10 yada 20 sene sonrada sizin gibi bizlerde eşimizle dostumuzla bisiklet turları yapalım.. Fotoları beğendinize sevindim... Paylaşmak güzel şey..

Sevgiler

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale

Şu an İstanbuldayım hâlâ. Sanırım 15 gün içinde Bursa da olacağım.
Ama bir yarım Bursa da sayılır. Taşınma telaşına kalmasın diye bisikletlerimizi erken götürdük . şimdi oradalar.

Ortaya karışığınıza, rest diyorum bende.:eek:
Ama bir yerleşelim de. :D :D :D

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

ıslak farelere döndük ama büyükyayla göletine gidene kadar terden ıslandık :(
bir de otogardan çıkıp leventin arabaya bisikletleri yerleştirene kadar (ki bu süre 1dakikadan az) yağmurdan epeyce ıslandık :D

ataruh hocam,
barbaros da ortalığı karıştırma da epey başarlı bir arkadaşımdır :D eskişehir'i karıştırdığı yetmezmiş gibi şimdi nasyonel çalışıyor :p :D

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
çatören barajı kıyısındaki yokuşu iyi tempo tutarak hızla çıkıyoruz Bülent'le..
tepeye vardığımızı düşündüğümüz, göleti gören ağaç gölgesinde biraz soluklandıktan sonra göl manzarasına bakmaya ve arkadaşlarımızın gelip gelmediklerini görebilmek için yolun karşı tarafına geçiyoruz..bu noktadan biraz foto :)

çatören barajı kıyısında balıkçılar.01/07/06 itibari ile sezonun açılmasını fırsat bilmişler..oldukça kalabalık..
http://i64.photobucket.com/albums/h179/muratcer/004.jpg

göletin kısıtlı da olsa görüntüsü..
http://i64.photobucket.com/albums/h179/muratcer/003.jpg

serkan mola noktamıza ulaşıyor, onunla laflıyoruz..sağdaki ağacın gölgesi bize biraz soluklanma imkanı sağlıyor.
http://i64.photobucket.com/albums/h179/muratcer/001.jpg

ve barbaros da mola yerine ulaşıyor.
http://i64.photobucket.com/albums/h179/muratcer/002.jpg

bu moladan yaklaşık 10-12 km sonra Kırka ilçesine ulaşıyoruz ve ekip 2ye ayrılıyor. biz bülent'le büyükyayla'ya motosiklet festival alanına gidiyoruz,serkan ve barbaros kırkadan otobüsle geri dönmek, öncesinde yemek için Kırka'da kalıyorlar.

Büyükyayla'ya ulaştığımızda görüyoruz ki büyük ölçüde motosikletliler dağılmış, kalanlar da sürekli olarak yayladan ayrılıyorlar.festival alanı olarak seçilen bölgede çeşme olmadığını öğreniyoruz ve sıcağın verdiği bezginlikle festival alanına girmeye yeltenmeden çeşmenin olduğu, gölgelik alana da doğru dönüyoruz.yanımızdan sürekli motosikletler geçiyor..

bülent şekerleme yaparken ben makarnayı hazırlıyorum :)
http://i64.photobucket.com/albums/h179/muratcer/009.jpg

http://i64.photobucket.com/albums/h179/muratcer/008.jpg

makarna epeyce sıcak..yemekte zorlanıyoruz, bülent tencereyi göle götürüp soğutmaya çabalıyor, etklili de oluyor :)
http://i64.photobucket.com/albums/h179/muratcer/005.jpg

sonra mütevazi makarnamızı afiyetle yiyoruz..
http://i64.photobucket.com/albums/h179/muratcer/007.jpg

http://i64.photobucket.com/albums/h179/muratcer/006.jpg

bülentin bisikleti eşliğinde Büyükyayla göletinden kareler...
http://i64.photobucket.com/albums/h179/muratcer/012.jpg

http://i64.photobucket.com/albums/h179/muratcer/010.jpg

http://i64.photobucket.com/albums/h179/muratcer/011.jpg

yemekten sonra biraz daha şekerleme yapıyoruz ve yoğun bezdirici sıcak altında yola koyuluyoruz.Büyükyayla göleti Eskişehir'e 85km. benim niyetim bisikletle geri dönmek..ancak sıcak..oldukça sıcak..bülent dün geceden uykusuz ve sindirim sistemi sorunlu...en iyisi diyoruz 12km. geri gidip kırkadan otobüse binmek..velhasıl otobüse biniyoruz klima çalışıyor mis gibi, serin serin, çok fazla geçmeden yağmur atıştırmaya başlıyor, "oh be iyiki otobüse binmişiz" diyoruz, ben hepten uykuya dalıyorum ve şehiriçinde Bülent uyandırıyor, hadi geldik diye..gözümü açıyorum dışarıda tufan kopuyor sanki, çok yoğun yağmur, şimşekler, gök gürültüleri..otobüsten iniyoruz, bisikletleri alıp toparlıyoruz, otogarın ön tarafına geçip bülentin kardeşi leventin gelmesini bekliyoruz..hayatımda gördüğüm ender yağmurlardan biri..arabaya bisikleti taşıyana kadar içmiz dışımız iyice bi ıslanıyor :)

bir pazar da 100.km. yol, sıcağın bunaltısı, yorgunluğu, serkan,barbaros ve bülentin dostluğu, ormanın güzelliği, leventin fedakarlığı ile ardımızda kalıyor..

hepsine çok çok teşekkürler..

*iyi ki otobüse binmişiz, aksi halde rezilliğin bini bir para...ne otobüs alır, ne kamyona binilir..tam bir "hastalıklardan hastalık beğen" halimiz olurdu...

düzeltme;
fotoğrafların linklerini yanlışlıkla kırdım, en kısa zamanda düzetmeye çalışacağım.aksaklık için özür dilerim.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale

Sevgili twist_of_faith,
Şu İstanbul dan bir kurtulayım, :boese157:
Mikser gibi önce Bursa ve çevresine, sonra tüm Anadoluya dalacağım(ız).
Plan plan plan harita elimden düşmüyor. :D

Eskişehir, Balıkesir, Yalova, Çanakkale ilk hedefler.
Çember giderek büyüyecek .

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale

Mangal dumanları mı görüyorum oralarda ?
Göl, balık, .... , harika olur değil mi ?

Önce sıcak, sonra yağmur, zorlayıp ıslanmamanız çok iyi olmuş. Yorgunken hasta olma riski çok artıyor. Bazen gurur yapıp , yolculuğu bırakmamak çok yanlış sonuçlara yol açabiliyor.
Doğru kararı vermişsiniz .

Tebrikler, teşekkürler.

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Murat kardeşim,
Barbarostan sonra gezinize devam edip bize o güzel gölet manzaralarını göndermeniz çok güzel. :) İnsan bu sayede görmediği bilmediği yerleri görmüş gibi oluyor. Ayağınıza sağlık.pedalınıza kuvvet .Çok çok teşekkür ederim hepinize.

İşlerinizde başarılar dilerim. Hoşçakalın.:) :p

• Beğen