Sevindirici Bir Haber

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında harunbas141 tarafından paylaşıldı.

 1. harunbas141

  harunbas141 Namık Kemal Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

  Kayıt:
  21 Ocak 2015
  Mesajlar:
  76
  Beğeniler:
  23
  Şehir:
  Tekirdağ Çorlu
  Adı:
  Harun
  Seviye:
  Arkadaşlar facebookda gezinirken takip ettiğim bir sayfa haber paylaşmış ve gururla linki sizlere sunuyorum.Oturduğum ilçede Beylikdüzü'nde sevindirici bir sempozyum gerçekleşmiş.Bence önemli bir gelişme...Yatılı okulda okuduğum için aslında katılamadım ve şimdi haberim oldu. Düşüncelerinizi merakla bekliyorum... AB Eşleştirme Programı Kapsamında, Proje partneri Münih Büyükşehir Belediyesi’nin deneyimlerinden ve yöntemlerinden faydalanarak Beylikdüzü’nde bisiklet yolları ağı tasarlamaya hazırlanan Beylikdüzü Belediyesi, beceri değiş tokuş programını uygulayacak. Entegre Şehir Gelişimi kapsamında Beylikdüzü Bisiklet Yolları Ağı projesi ile ilgili Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde 25 Şubat Çarşamba Saat 10.00’da "Sürdürülebilir Ulaşım İçin Beylikdüzü Bisiklet Yolları Ağı" adında bir konferans düzenlenecek.

  Program Akışı:

  10.30-12.30: 1. Oturum: "Kent ve bisiklet -Alternatif ulaşım talepleri"

  -MSGSÜ: Yrd. Doç. Dr. Kevser Üstündağ

  "Ulaşım'da Organik Yaklaşım"

  -Dr. Raymond Saller: "Münih Bölgesel Bisiklet ağı"
  -EMBARQ - Merve Akı

  "İstanbul'da Güvenli Bisiklet Yolları Uygulama Kılavuzu - Yerel Yönetimler ve Odak gruplarla Vizyon çalıştayı

  -Meriç Şehit: "Barış için pedalla"
  -Barış Mahallesi Pilot Projesi: Dr. Haydar Aslan İlkokulu

  "Velilerin alternatif ulaşım ve Güvenli Bisiklet Yolları talebi"

  12.30-14.00: Öğle yemeği

  14.00-16.00: 2. oturum: "Alternatif Ulaşım olarak Bisiklet: Kamunun çözüm önerileri"

  -Jörg Kopper: "Münih Belediyesinin Bisiklet Programı"
  -İBB: "İstanbul ve Bisiklet Yolları - Bölgesel planlama"
  -İl Spor ve Gençlik Müdürlüğü

  İbrahim İlhami Koç: "İstanbul İl genelinde Bisiklet ve Spor"

  -Büyükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Bayraktar: "İlçeler arası geçiş noktaları ve yerelde bisiklet yolları ağı-Büyükçekmece örneği"

  16.00 - 16.30: Soru-Cevap
  16.30: Kapanış

  Tarih: 25 Şubat Çarşamba, 2015
  Saat: 10:00-16.30
  Yer: Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi
  Adres: Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulvarı No:28 Beylikdüzü / İSTANBUL

  Kaynak: Beylikdüzü’nde Bisiklet Yolları Ağı Tasarlamaya Hazırlanıyor! - Beylikdüzü Haber ve Firmalar Sitesi Beynet.com
   
 2. #2
  harunbas141

  harunbas141 Namık Kemal Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

  Kayıt:
  21 Ocak 2015
  Mesajlar:
  76
  Beğeniler:
  23
  Şehir:
  Tekirdağ Çorlu
  Adı:
  Harun
  Seviye:
  Güncelleme:

  Beylikdüzü Belediyesi, AB Eşleştirme Programı kapsamında Münih Büyükşehir Belediyesi ile proje ortaklığı kurdu. 25 Şubat 2015 Çarşamba 14:56:14 İlçede sürdürülebilir ulaşım için bisiklet yolunun oluşturulması ve Almanya’nın Münih kenti örneği konusunun ele alındığı "Beylikdüzü Bisiklet Yolları Ağı" isimli konferans, Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde Münih Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile gerçekleşti. Birçok belediyenin farklı bir Avrupa kenti ile eşleştiği İstanbul AB’ye Hazırlanıyor Projesi Şehir Eşleştirme Programı’na entegre olan Beylikdüzü Belediyesi, bisiklet ulaşımında örnek bir şehir planlaması kuran Münih Büyükşehir Belediyesi ile ortak proje yürütüyor. Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde bir araya gelen Münih belediye heyeti, sivil toplum kuruluşları ve Beylikdüzü Belediyesi yönetimi, düzenlenen konferansta Beylikdüzü’nde oluşturulacak bisiklet yolları ağı ve Münih kentinin örnek şehir yapısı konuşuldu. 2 oturumda yapılan konferans gün boyu devam etti.

  Beylikdüzü Projeye Uygun...
  Proje ortaklığı ile ilgili önemli konukların sunumlarını yaptığı konferansta ilk konuşmayı Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakılcıoğlu yaptı. Çakılcıoğlu, belediye olarak çevreye saygılı, doğa dostu bir ulaşım projesini bu konuda son derece yetkili Münih Belediyesi ile işbirliği içine girerek hayata geçireceklerinden son derece memnun olduklarını söyledi. Münih Belediyesi Çalışma ve Ekonomi Müdürlüğü Uzman Danışmanı Dr. Raymond Saller ise Münih bölgesel bisiklet ağını yansıtan bir sunum gerçekleştirdi. Beylikdüzü’nde olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Dr. Saller, yaşamın bütün alanlarında bisikleti güvenli ve sağlıklı bir yol olarak tercih etmenin öneminden bahsederek, Beylikdüzü’nün bu ulaşım biçimi için son derece uygun olduğunu vurguladı.


  Vatandaşın Bisiklet Kullandığı Bir Beylikdüzü...
  Toplanma amaçlarının çok önemli olduğunu belirterek başladığı konuşmasında Beylikdüzü
  Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da ciddi bir nüfus artışı olduğundan ve ulaşımın hızlı, pratik, insani bir şekilde sağlanması gerektiğinden bahsetti. İmamoğlu, yayanın ve bisiklet geçiş üstünlüğünün Beylikdüzü’ne bir bilinç olarak yerleşebilmesi adına herkesi üstüne düşeni yapmaya davet etti. Münih’in 1200 km’lik bisiklet yolu olduğunu söyleyen İmamoğlu, bu durumun Beylikdüzü’ne örnek teşkil edeceğini söyledi. İmamoğlu, özellikle çocukların, gençlerin ve kadınların kendilerini çok daha özgür ve genç hissedebilecekleri bisiklet yolları ağı projesinin hızlıca hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bunun bir toplumsal gelişim ve bilinç değişimi olduğunu vurgulayan İmamoğlu, “Sadece sağlık için değil ulaşım için de halkımızın bisiklet kullandığı bir Beylikdüzü yaratmak istiyoruz” dedi. Konferansta yerini alan Beylikdüzü Kaymakamı Ahmet Mesut Demirkol ise bisiklet ulaşımını kültürün bir öğesi, refahın bir parçası şeklinde yaşayabilmenin mühim olduğunu ifade ederek kültür ve sağlıkta toplumu ileriye taşıyacak projelere imza atılmasının önemi üzerinde durdu.

  2 Oturum Yapıldı
  Açılış konuşmaların ardından başlayan 1. Oturum; “Kent ve Bisiklet – Alternatif Ulaşım Talepleri” ana hususu ilgili konuşmacıların yaptığı sunumlarla başladı. Üniversite, spor dünyası, Münih Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerin gerçekleştirdiği sunumlarda ulaşımda organik yaklaşım, Münih’in bölgesel bisiklet ağı, İstanbul’da güvenli bisiklet yolları konusunda oluşturulan yerel yönetimler ve odak gruplarla vizyon çalıştayı ve bisiklet sporcusunun barış için pedalla projesi konuları detaylarıyla aktarıldı. Gerçekleşen 2. Oturumda ise “Alternatif Ulaşım Olarak Bisiklet ve Kamumun Çözüm Önerileri” konunun uzmanları tarafından ele alındı. Her iki oturumun sonunda katılımcılara plaket takdimi yapıldı.

  Kaynak: Beylikdüzü Belediyesi'nden Bisiklet Yolları Ağı" İsimli Konferansı! - Beylikdüzü Haber ve Firmalar Sitesi Beynet.com
   
  eren cerciz ve BORA34 bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-5-10_15-11-39.png
İki hafta önce yol grubuyla buluştuğumda benim yaşlarda Serdar adlı bir arkadaşın bir iki ay önce koroner bypass ameliyatı olduğunu öğrendim. Doktorunun tavsiyesi üzerine sahilde çok düşük tempo...
IMG_20160426_171943.jpg
Merhaba arkadaşlar , bugun istanbul tıp fakültesinde halk sağlığı dersime girdim. Dersin bir kısmında su depolamak icin kullanilan plastik kaplarin hangi maddeden yapildigini ve bunu nasil...
bicycling-team-2-600x4501.jpg
1- Vücudunuzdaki büyük kas gruplarını çalıştırır. Vücudunuzdaki en büyük kas grupları bacak bölgesinde bulunur. Böylece bacak kaslarının çalışması ve güçlenmesi yağ yakım hızınızı arttıracaktır....