Sevgililer Günü Yaklaşırken 14 Şubat

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Nedret Günaydın tarafından paylaşıldı.

 1. Nedret Günaydın

  Nedret Günaydın Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2007
  Mesajlar:
  4.654
  Beğeniler:
  3.755
  Şehir:
  Avrupa Yakası
  Seviye:
  Her yıl 14 Şubat yaklaşırken, birbirlerini gönül bağıyla seven insanlar hummalı bir hazırlığa başlarlar. O gece yenilecek yemek, o gün giyilecek elbiseler, o gün verilecek hediyeler; 14 Şubat'ı adeta ticari bir sektör haline getirdi.

  Dünyada "Sevgililer Günü" olarak bilinen bu anlamlı günün tarihi ise binlerce yıl önceye, Roma İmparatorluğu'na dayanıyor. O dönemde yaşayan bir papaz olan Aziz Valentine'in trajik ölümüyle sonuçlanan olaylar, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne zemin hazırlayan olaylar olarak anılıyor.


  Aziz Valentine'in efsaneleşen öyküsü

  Eski Roma'da 14 Şubat günü bütün Roma halkı için önemli bir gündü. Çünkü bu günde Roma'da, tanrı ve tanrıçalarının kraliçesi olan Juno'ya duyulan saygıdan ötürü tatil yapılırdı. Juno ayrıca Roma halkı tarafından kadınlık ve evlilik tanrıçası olarak da biliniyordu. Bu günü takip eden 15 Şubat gününde ise Lupercalia Bayramı başlıyordu.

  Bu bayram halkın genç nüfusu için büyük önem taşıyordu. Bunun nedeni ise yaşantıları kesin kurallar ile sınırlandırılmış, bunun doğal sonucu olarak birliktelik yaşama şansı olmayan bu gençler, sadece bu bayram süresince bile olsa birbirlerinin partneri oluyorlardı. Hangi genç bayanın, hangi genç erkek ile bir çift oluşturacağı eski bir gelenek olan ve Lupercalia Bayramı'nın arife günü yapılan bir çekiliş ile belli oluyordu. Romalı genç kızlar isimlerini küçük kağıt parçalarının üzerine yazıp bir kavanoza koyuyorlardı. Genç Romalı erkekler ise kavanozdan bu kağıtları çekerek, üzerinde hangi kızın ismi yazıyorsa o kızla bayram eğlenceleri boyunca beraber oluyorlardı. Bu birliktelikler birbirine aşık olan çiftler için bayram süresinin dışına taşıp genellikle evlilikle sonlanıyordu.

  İmparator 2. Claudius, Roma'yı kendi katı kuralları ile zalimce yöneten bir hükümdardı. Onun için en büyük problem ordusunda savaşacak asker bulamamaktı. Ona göre bu durumun tek sebebi Romalı erkeklerin aşklarını ve ailelerini bırakmak istememeleriydi. İşte bu yüzden Roma'daki tüm nişan ve evlilikleri kaldırdı.

  Aziz Valentine de, Claudius'un hükümdarlığı zamanında Roma'da yaşayan bir papazdı. Kendisi gibi papaz olan Aziz Marius ile birlikte Claudius'un yasağına rağmen gizlice çiftleri evlendirmeye devam etti. Ancak imparator bu durumu bir süre sonra öğrendi. Aziz Valentine insanları evlendirmeye devam ettiği için tutuklandı ve yaptıklarının cezası olarak sopa ile dövülerek öldürüldü. Milattan sonra 270 yılının 14 Şubat gününde Hıristiyan şehitliğine gömüldü. O gün bugündür, her yılın 14 Şubat'ı Sevgililer Günü olarak kutlanmaya devam ediyor ve yeryüzünde kadın ve erkek beraber olduğu sürece de kutlanmaya devam edecek gibi."

  Başka rivayetler de var
  Milattan sonra ilk yüzyıllardan beri her yıl şubat ayının ondördünde kutlanan Sevgililer Günü'nün başlangıcı ile ilgili o günden günümüze kadar gelmiş çeşitli efsane ve hikayeler var.
  Bazı kaynaklara göre; bu özel günün kutlanma sebebi, Hristiyanlığı seçtiği ve bu inancından vazgeçmediği için öldürülen Romalı Aziz Valentine. 14 Şubat 270 yılında ölen Valentine'nin ölüm günü o günden sonra Sevgililer Günü olarak kutlanmaya başlanmış. Efsanenin başka bir yönü ise Aziz Valentine'nin İmparator Claudius hükümdarlığı ile aynı dönemde bir tapınakta papaz olarak hizmet vermesi ile ilgili. Claudius Valentine'i emirlerine uymadığı ve kendisine başkaldırdığı için tutuklatıp öldürdü. Bu olaydan 226 yıl sonra 496'da Papa Gelasius Aziz Valentine'i onurlandırmak için Şubat 14'ü Aziz Valentine Günü olarak belirlemiştir.

  Yıllar geçtikçe yavaş yavaş 14 Şubat, sevgililerin, aşıkların birbirlerine aşk mesajları yolladığı bir gün haline geldi. Bununla pararel olarak Aziz Valentine de bütün sevenlerin koruyucu azizi haline gelip böyle anılmaya başlandı. Sevgililer Günü, 1800'lü yıllardan sonra Amerika'da Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana, günümüzde daha çok sayıda insanın kutladığı toplumsal bir olay haline geldi.
   
  lepidoptera ve Coşkun Keskiner bunu beğendi.
 2. #2
  Nedret Günaydın

  Nedret Günaydın Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2007
  Mesajlar:
  4.654
  Beğeniler:
  3.755
  Şehir:
  Avrupa Yakası
  Seviye:
  istanbul için bir kaç mekan buldum :in:  Bedük, Beyoğlu Olimpia'da

  Son albümü DANCE REVOLUTION ile büyük yankı uyandıran BEDÜK, 14 Şubat Sevgililer Günü düzenlenecek konsept bir etkinlikte, Beyoğlu Olimpia ismiyle bilinen mekanda sahne alıyor.
  Son albümü DANCE REVOLUTION ile büyük bir başarı kazanan ve dans müzik severlerin gönlündeki tahtı sağlamlaştıran Bedük, hem parçaları hem de sahne performansıyla kitleleri peşinden sürüklemeye devam ederken, bu kez dinleyicilerle çok özel bir konserde bir araya geliyor.
  “Türk Düğünü” konseptinde çekilen ve herkesin büyük beğenisini kazanan son videosu AUTOMATIK, 14 Şubat’ta düzenlenecek olan etkinliğin temasını oluşturuyor.
  Etkinliğe özel olarak ismi AUTOMATIK DÜĞÜN SALONU olarak değiştirilecek olan mekan, gecenin temasına uygun olarak düğün salonu formunu alacak. Dinleyiciler, gelinlik giymiş showgirller, damatlıklı dansçılar, nikah şekerleri ve çiçekler eşliğinde çok özel bir Bedük performansına tanıklık edecek.
  BEDÜK
  Automatik Düğün Salonu
  (Olimpia Event Hall / Beyoğlu)
  Adres: İstiklal Cad. Acara Sk. Mısır Ap. No:2, BEYOĞLU
  Kapı açılışı: 22:00
  Biletler: 30 TL - öğrenci 20 TL


  Sevgilinizi Dinette’te şımartın

  Bağdat Caddesi’nin gözdesi Dinette Cafe Restaurant, Sevgililer Günü’ne özel programında romantizm ve eğlenceyi bir araya getirdi.
  Sevgilinizin duymaktan hoşlanacağı büyülü sözleri Dinette’te DJ Kerem Doğutuna’nın müziği ile özel bir akşam yemeğinde söyleyebilirsiniz. Müzik, yemek, yarışmalar eğlence dolu, unutamayacağınız muhteşem bir akşam Dinette’te sevgilinizle birlikte sizi bekliyor.
  Adını küçük yemek odasından alan ve kendine özgü tarzı ile Bağdat Caddesi’nde farklılığını ilk günden beri yaşatan Dinette’in Sevgililer Günü’ne özel programıyla sevgilinize bir sürpriz yapın, romantizm ve eğlenceyi bir arada yaşayın.
  Kendisine has özellikleri bir arada toplayan, doğayla barışık yaratıcı ve canlı bir mekan olan Dinette, bu özel günde Suadiye, Bağdat Caddesinde siz değerli misafirlerini bekliyor.
  www.dinette.com.tr
  Dinette: Bağdat Cad. No:418 1-A Suadiye
  0216 372 59 49  Lipsi’de eğlence “Sevgililer Günü”nde de devam ediyor!

  Lipsi, unutulmayacak bir sevgililer günü geçirmek, müziğin ve dansın tadını çıkarmak isteyen sevgililere keyifli bir gece armağan ediyor.
  Eğlence anlayışına yeni bir alternatif getiren Lipsi, Sevgililer Günü kutlamasını neşeli ve kıpır kıpır bir geceye dönüştürüyor…
  İstanbul gece hayatına Yunan usulü eğlence anlayışı ile renk katan Lipsi’de her gece yaşanan dans ve müziğin eşsiz birlikteliği Sevgililer Günü’nde de devam ediyor.
  Akdeniz, Ege ve Yunan müzikleri eşliğinde geniş bir yelpazede müdavimlerine müzik ziyafeti sunan Lipsi, eşsiz menüsü ve ambiansı ile klasiklikten uzak bir mekan olarak, bu özel günde de dikkatleri üzerine çekiyor.
  Siz de sevgilinize unutulmayacak bir gece yaşatmak istiyorsanız Lipsi’de bir an önce rezervasyonunuzu yaptırın…
  Lipsi hakkında: Geçmişin unutulmaz mekanı Niş’in yerine açılan Lipsi, adını Kalymnos bölgesindeki minik bir Yunan adasından alıyor. Yunan meze ve müzikleri ile farklı bir tarza sahip olan Lipsi, eğlencesi bol bir lokanta olmanın yansıra, bar ve gece kulübü olarak da hizmet veriyor. Lipsi, Türkiye’de ilk kez, içecek hariç “sabit” fiyat sistemini uyguluyor. Soğuk meze ve ara sıcaklar, ana yemek ve tatlıdan oluşan sürekli değişken, dinamik menüye sabit bir fiyat ödenirken, tercihe göre içecekler fiyata ekleniyor.
  Lipsi’nin müzik koordinatörlüğünü ise Türkiye’nin ünlü DJ’ lerinden Suat Ateşdağlı yapıyor. Ateşdağlı, lezzet ve eğlence tutkunlarını şimdilerde Batı Avrupa’yı da etkisi altına alan “Ege ve Akdeniz Müzik Sentezi” ile Lipsi’de buluşturuyor. Haftanın üç günü, Yunanlı müzisyen Galis ve arkadaşlarından oluşan grup lokanta katında canlı müzik yapıyor. Yunan ve Türk müziğinin en seçkin örneklerini sunan grup, Ege mezeleri ve yemeklerine ayrı bir keyif katıyor. Yemek saatinde Lipsi’nin bar katında da egeli mezelerden ufak örnekler tatmak mümkün.
  Lipsi’nin dekorasyonu da, en az menüsü, müziği ve eğlencesi kadar ilgi çekiyor. Lokanta katında hasırlı iskemleler, fistolu örtüler, grek tarzı çiniler, beyaz tuğla üstü motifler dikkat çekerken, bar & kulüp katında ise aynalarla kaplı tavanlar görenleri oldukça şaşırtıyor. Saks mavi ve beyazın hakimiyetinde lokanta katı buram buram Yunanistan’ı yaşatırken, üst kattaki fuşya ve saks mavinin hakimiyeti ise dekorasyonda doğu Akdeniz ezgileri ile yeni bir trend yaratıyor.
  Lipsi, geçmişte Niş ve G By Karaf gibi başarılı projelere imza atan, günümüzde ise popüler mekanlar Topaz ve bu yaz Reina’ da hizmet veren Michelin yıldızlı Yunan restaurantı Varoulko’nun da içinde yer aldığı Desert Turizm bünyesinde hizmet veriyor.
  Ayrıntılı bilgi için:
  Rezervasyon numarası : 0212 296 95 55
  Adres : Abdi İpekçi Cad. Azer İş Merkezi No:44/3 Nişantaşı
  Web : www.lipsiistanbul.com
  E-mail : info@lipsiistanbul.com
  Mutfak : Yunan
  Mutfak Şefi : Mehmet Gıvanç ve Nikos Karvelas
  Çalışma günleri : Pazar günleri sadece gruplar; diğer günler açık
  Çalışma saatleri : 18.00 - 04.00
  Öğün seçenekleri : Akşam
  Kredi Kartı : Geçerli
  Sigara : Kullanılabiliyor
  Otopark : vale-parking
  Rezervasyon : Gerekli
   
  lepidoptera ve Coşkun Keskiner bunu beğendi.
 3. #3
  Nedret Günaydın

  Nedret Günaydın Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2007
  Mesajlar:
  4.654
  Beğeniler:
  3.755
  Şehir:
  Avrupa Yakası
  Seviye:
  Çiçeklerin Dili
  AÇELYA: Nefse hakimiyet.
  AÇELYA (Hint): "Gerçek şu ki, herşey bitti!"
  ADAÇAYI: Eşler arasında "Biz iyi bir aileyiz" mesajıdır.
  AKASYA:
  (Pembe veya Kırmızı) Güzellik, zerafet ve incelik; "Seni beğeniyorum."
  AKASYA: (Beyaz) Dostluk; "Bizimki temiz bir sevgi, belki biraz arkadaşça..."
  AKASYA (Sarı): Platonik aşk, isimsiz aşık...
  ANANAS: "Sen kusursuz birisin!"
  ARDIÇ: "Seni koruyacağım!"
  AYÇİÇEĞİ:
  (Çiçek Olarak) "Sana tapıyorum!"
  BADEM: "Aşkımızın sürmesini ümit ediyorum."
  BİBERİYE: Anma
  ÇAN ÇİÇEĞİ: "Aşkımıza sadakatle bağlıyım!"
  ÇİNGÜLÜ: "Zarif ve çok güzelsin!"
  ÇUHA ÇİÇEĞİ: "Çok güzelsin."
  DEFNE: Terfi eden kişilere gönderilir; "şan, ün, görkem" anlamı taşır.
  EĞRELTİOTU: Samimiyet.
  ELMA: "İtiraf etmem gerekirse, seni görünce şeytana uyasım geliyor; ya senin?"
  ERİK: "Sözüme sadık kalacağım."
  FESLEĞEN: İyi dilekte bulunmak için.
  FINDIK: "Barışmak istiyorum!"
  FULYA: "Sevgilim, geri dön!"
  GARDENYA: "Beni unutma; gerçek aşkımsın..."
  GELİN EL ÇİÇEĞİ: "Mutlu olabiliriz."
  GÜL: Sevgiyi ifade eder.
  GÜL (Pembe): "Arkadaşımsın."
  GÜL (Kırmızı): "Seni seviyorum; ihtirasla bağlıyım sana!"
  GÜL:
  (Kırmızı ve Beyaz) Birliktelik isteği.
  GÜL GONCASI:
  (Kırmızı) "Genç ve güzelsin."
  HANIMELİ: "Sana olan bağlılığım sonsuza kadar sürecek."
  HERCAİ MENEKŞE: "Beynimi işgal ediyorsun; ama ben bu durumdan şikayetçi değilim..."
  IHLAMUR: Evli çiftler için "Seni seviyorum" anlamı taşır.
  İSPANYOL YASEMİNİ : "Bence, sen çok seksi ve şehvetlisin!"
  KAKTÜS: İçtenlik; "Aşkımız için zorluklara katlanmalıyız!"
  KAMELYA: "Kusursuz bir aşıksın!"
  KARANFİL: Kişinin kendine olan öz saygısını ve güzelliği ifade eder.
  KARAÇALI: "Dostluğumuz uzun ömürlü olsun!"
  KARANFİL:
  (Koyu Kırmızı) "Kalbimi kırdın!"
  KARANFİL: (Pembe) "Seni unutmayacağım..."
  KARANFİL: (Kırçıllı) "Üzgünüm, ama bitmek zorunda..."
  KARANFİL: (Sarı) "Beni hayal kırıklığına uğrattın!"
  KREZENTEM: (Beyaz) "Bana gerçeği söyle!"
  LALE: Aşkı ifade eder.
  LALE (Kırmızı): "Aşkımı itiraf etmek istiyorum!"
  LALE (Alacalı): "Gözlerin çok güzel."
  LALE (Sarı): Umutsuz aşkı ifade eder.
  LEYLAK (Mor): "Sana ilk görüşte aşık oldum!"
  LEYLAK: (Beyaz) "Hoş ve namuslu birisin."
  MENEKŞE: Alçakgönüllüğü ifade eder.
  MENEKŞE: (Mavi) "Sana sadık kalacağım."
  MENEKŞE: (Mor) "Düşüncelerimi zaptettin!"
  MELEKOTU: "İlham kaynağımsın."
  MERSİNAĞACI: "Çok mutluyum, çünkü seni seviyorum!"
  MİMOZA: "Fazla alıngansın!"
  NANE: "Sana karşı içimde sıcak hisler besliyorum."
  NERGİS: "Saygılarımla..."
  ORKİDE: "Aşkım, sen çok güzelsin, sen çok özelsin!"
  ÖKSEKOTU: "Sorunların üstesinden geleceğim."
  PAPATYA: Temiz bir kalbin simgesi.
  PAPATYA (Bahçe): "Fikirlerini paylaşıyorum."
  PELESENK: Sabırsızlık; "Aşkım, daha fazla bekletme!"
  PETUNYA: "Umudunu yitirme!"
  PORTAKAL: Karşılıklı aşk; "Ben de seni seviyorum."
  REZENE: Övgüye değer.
  SARDUNYA: "İçin rahat olsun, her zaman yanındayım!"
  SARMAŞIK: "Aşkıma sadığım!"
  SEDİR YAPRAĞI: "Senin için yaşıyorum."
  SÜSEN ÇİÇEĞİ: "Sana bir haberim var!"
  SÜSEN ÇİÇEĞİ: (Sarı) İhtiraslı bir aşk.
  ŞEFTALİ: "Seninim!"
  YASEMİN: "Güzel ve çekicisin."
  YENİBAHAR: "Acını paylaşıyorum."
  ZAMBAK (Sarı): "Seni neşeli ve nazik (çekici) buluyorum!"
  ZEYTİN: "Barışalım!"

  paylaşımlarım alıntıdır.
   
 4. lepidoptera

  lepidoptera Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  6 Kasım 2007
  Mesajlar:
  461
  Beğeniler:
  479
  Şehir:
  Samsun
  Seviye:
  Teşekkürler yerinde bir paylaşım olmuş....Sevenlerin faydalanması dileğiyle:)
   
 5. #5
  Nedret Günaydın

  Nedret Günaydın Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2007
  Mesajlar:
  4.654
  Beğeniler:
  3.755
  Şehir:
  Avrupa Yakası
  Seviye:
  Hangi burca aşıksınız?

  Bir Koç'a mı aşıksınız?
  Azimli ve biraz da dalkavuk olmanız gerekiyor. Koç'lar fark edilmeyi sever ve ona gösterdiğiniz ilgi ve sevginin tadını çıkarmak ister.

  Ben-merkez sayabileceğimiz bu kişi, her zaman kendinden bahseder. Kendi ayakları üstünde rahatça durabileceğinden, sizden de bunu bekler. İlgi odağı olmaktan delicesine hoşlanan Koç'la birlikte mutlu bir hayat geçirebilmek için onu kalbinizin tam ortasına oturtmanız gerekir. Aşkının peşinden koşan ve belli belirsiz değişen dengelerin adamıdır. Kolay olursanız onu er geç kaybedeceksiniz demektir. Şoför koltuğuna onun geçmesine izin vermeli ancak bindiğiniz arabayı tamamiyle onun kontrolüne bırakmamalısınız. Her an kendinizi hatırlatmalı, varlığınızın gideceğiniz istikameti az da olsa değiştirmesini sağlamalısınız. Aksi taktirde onu kaybettiniz demektir. Ona belli ipuçları verip isteklerinizi kavramasını beklemenizse sizde hayalkırıklığı yaratacaktır.

  Kin gütmeyi beceremeyen, yaralarını kendi kendine tedavi etmekte başarılı olan Koç, dolaylı mesajları kesinlikle anlamaz. Ona direkt yaklaşın.

  Bir Boğa'ya mı aşıksınız?
  Onun hayatınızın aşkı olduğundan ve ona sadık kalabileceğinizden emin olmalısınız. Bu burç hareket ve denemelerin değil, tek bir insanla güvenli bir hayatın burcudur. Değişiklikten hiç hoşlanmaz ve onunla birlikte olmak için ona ayak uydurmak size kalır. Görünüşünüze gösterdiğiniz özeni ona vereceğiniz hediyelerle perçinlemelisiniz.

  Bu evcil burcu elde etmek için göze aldığınız her şey ve verdiğiniz tüm emek kötü bir aşçıysanız boşunadır. Kalbinin asıl anahtarı onun için pişirdiğiniz yemeklerde bulacağı lezzettir. Ona sorduğunuz herhangi bir sorunun noktasını ve virgülünü tamamen kafasında oturtmadan size asla cevap vermeyecek, komplimanlarınızın altında gerçeklik bulamayınca da omuz silkecektir.

  Gözünüz korkmasın; morali bozulduğunda saklanabileceği bir omza sahipseniz gerisini berababerce halledersiniz zaten.

  Bir İkizler'e mi aşıksınız?
  Sadece kendiyle olabileceği, sadece kendine hesap vereceği, sizin asla girmeyeceğiniz ve bunu talep etmeyeceğiniz bir alanı olmak zorundadır İkizler'in.

  Bu burç insanının duyguları yerine düşüncelerini dinlediğini göz önüne alarak onu kendinize bağlayabilirsiniz ancak ne olursa olsun tamamen, her şeyiyle sizinle olmasını bekleyemezsiniz. Tam tersine ne kadar özgür olursa ilişkiniz için o kadar iyi olacaktır.

  Görünüşünüzü sık sık değiştirişiniz, rutinden uzak bir yaşam vaadi ve gözlerinde gördüğünüz ufacık bir pırıltının ardından bir anda "Hadi kalk, bütün işlerini bırak, güneye gidiyoruz!" deyişinizle onu kolayca kandırabilirsiniz.

  Unutmayın ki ikizler ikiliklerin burcudur; kendinizi aynı bedene sahip iki bambaşka insanla birlikte gibi hissedebilirsiniz. Birinden birini daha çok sevmek gibi bir şansınız da olmayacaktır zira hangisinin ne zaman karşınıza çıkacağından emin olamadığınız gibi onda sevmeniz gerekenin bu belirsizlik ve çatışma olduğunu er geç anlarsınız. Gerekli sabrı diğer türlü göstermek mümkün olmayacaktır.

  Bir Yengeç'e mi aşıksınız?
  Kabuğundan çıkarılması gereken duygusal ve hassas bir ruha aşıksınız. Sessiz ve utangaç biriyle karşı karşıyasınız ve onun için vazgeçilmez olmanız göstereceğiniz peygamber sabrına, anlayışa ve onda oluşturacağınız güven duygusuna bağlıdır. Bunu sağladığınızda hayatının her noktasında sizi ilk sıraya yerleştirecek ve karşılık olarak bunu sizden de bekleyecektir.

  Tutku onun için düşündüğünüzden, gösterdiğinden ve hatta talep ettiğinden daha da önemlidir. Seksi iç çamaşırları ve saten çarşaflar onu kendi tahmininden bile fazla etkileyecektir. Onun mutluluğu için çok önemli bir rolünüz olduğunu aklınızdan çıkarmamalı ve isteklerinizi belirtmekte açık olmalısınız. Tabi onunkileri sormaktan da geri durmamanız gerekir.

  Evcimendir ve dürüst olduğunuzda, birlikte ev işleri yapmayı bile eşsiz bir romintizme çevirecek, sizi kalesinin kralı / kraliçesi yapacaktır.

  Bir Aslan'a mı aşıksınız?
  Sırtını sıvazlamayı başardığınız ölçüde hayatınızı baştan sona renklendiren tutkulu bir aşıkla karşı karşıyasınız ancak sizin için yaptıklarını, anlamını sürekli farkında olmak ve onu motive etmek zorundasınız. Aslanlar bütün o heybetli, kendine güvenen, ortalığı titretecek görünümlerinin altında oldukça utangaçtırlar. Onaylanmaya ve takdire herkesten fazla ihtiyaç duyarlar.

  Bir Aslan'la birlikte olabilmek için sürüden ayrılan, göze çarpan, beğenilen bir yönünüzün olması gerekir. O, ikinizin yan yana göz kamaştırmasını ister, ışığı sizi sönük bırakmamalı veya sizin yanınıda gözden kaçırılmamalıdır. Kalbini bir kez kazandığınızda sadakat ilişkinize eşlik edecek demektir. Ondan çok şey bekleyebilirsiniz; onun hayatı eğlenceli ve ilginç kılmaya dair özel bir yeteneği vardır, canlılık ve dinamizm her an ona eşlik eder.

  Bir Başak'a mı aşıksınız?
  Onu detaylarla etkiler, çok çaba harcayarak keşfettiğiniz ve hareket etmek için biraz emir beklediği yönünü keşfedip gerekli noktalarda müdahale ettiğinizde büyük bir zafer kazanırsınız.

  En ufak ayrıntılara takılışı, baktığında mükemmeli görüşü yüzündendir. Sizde de aynı durum söz konusu olacaktır mutlak. Eleştirilerinin sizin mükemmel halinizi görmesinden ve ufak tefek aksaklıkları sadece sizi düşündüğü için düzeltmeye çalışmasından olduğunu bilemlisiniz.

  Hayata entellektüel bir çerçeveden bakması duyguları anlamasına veya umursamasına engel değilir; ancak ona hislerinizi uzun uzun oturup açıklamanız gerekebilir.

  Bir Terazi'ye mi aşıksınız?
  Ona ilgi gösterin ve destekleyin. Kısa süre sonra bir de bakarsınız hayatının en özel yönlerine kadar sizinle paylaşması yetmezmiş gibi size kendini adamış sadık bir eş sahibi oluvermişsiniz. Sorun bu bağlılığı sadece size değil etrafındaki herkese; ailesine, arkadaşlarına tanıdıklarına da göstermesidir.

  Hep dengeli olmak isteyen ancak hep iki arada bir derede kalan biriyle birlikte olduğunuzu sakın aklınızdan çıkarmayın. Yaptığı bir seçimden memnun değilseniz bunu seslendirmek yerine bekleyin, nasıl olsa bir de diğer seçeneği deneyecektir. Sıradan her şeyi ondan uzak tutmalısınız, dolayısıyla ona bir buket karanfil göndermek yerine orkide veya zambak tercih etmelisiniz.

  Onun zevkine güvenmeli, evi bir sürü tuhaf eşyayla doldurma fikrini sabırla karşılamalı ve yaratacağı güzellikleri görmeden asla tahayyül edemeyeceğinize inanmalısınız.

  Bir Akrep'e mi aşıksınız?
  Hareketlerinizi en ince ayrıntısına kadar çözebilen ve her değişimi fark eden Akrep'le birlikteliğinizde ilginiz ve adanmışlığınız her zaman maksimumda olmalıdır. Sır saklayamazsınız, anında yakalar. Dürüstlüğünüzün size fazlasıyla artı puan sağlayacağı bu ilişkide duygularınızı en ufak dalgalanmalara kadar ona hissettirmeniz onu mutlu edecektir.

  Sözcüklere ihtiyacınız yoktur her zaman, bakışlarınız ancak en çok dokunuşlarınızla ona kendinizi anlatırsınız. Fiziksel temas sizi pek açmıyorsa derhal kendinize yeni bir partner aramaya başlasanız iyi olur. Sadakat onun karşısında bir erden değil gereklliktir, aklınızdan çıkarmayın. İlişkideki ufak bir hatanızı dahi asla unutmayacaktır; affedebilir ancak unutmaz. Karşılığında mümkün olduğunca az tökezleyen ve yaptığı yanlışları da asla unutmayan bir partner bulacaksınız. Onun gücüne istediğiniz kadar hayran olun, asıl silahlarını hep gizlediğini aklınızdan çıkarmamalı, onunla yarışa girmek yerine, kendinize başka alanlar seçmelisiniz.

  Bir Yay'a mı aşıksınız?
  Ona karşı dürüst olmalı ve bağımsızlığına saygı göstermelisiniz. Kendiyle baş başa kalmayı seven ve çok zor bağlanan Yay'ı kıskanmamanız gerektiğini kafanıza kazıdıktan sonra her konudaki bilgi ve deneyiminin yanında oldukça keyifli muhabbetini paylaşmaya başlamalısınız.

  Dağınık, düzensiz ve sürekli meşgul bir ruhla berabersiniz ancak onun yalandan nefret ettiğini ve asla söyleyemeyeceğini de göz önünde bulundurmalısınız. Bu da demek oluyor ki; sizinle beraberse sizinle beraberdir, değilse öyleymiş gibi yapamaz. Oradan oraya koşuşturup bulaştığı onca projede başarılı olmaya çalışırken desteğinize delicesine ihtiyaç duyar. Hatta denilebilir ki; ne kadar çok görev alırsa sizden o kadar çok destek göreceğinden bu kadar maymun iştahlıdır!

  Son derece dinamik, eğlenceli, kıpır kıpır bir ilişkiniz, sabahlara kadar muhabbet edebileceğiniz bir partneriniz var.

  Bir Oğlak'a mı aşıksınız?
  Tam bir işkolikle berabersiniz; ancak onu yanlış anlamayın. O size paranın satın alabileceği en güzel hediyeleri bulmak için bu kadar çalışıyor ve ihtiyacı olan sizin destek ve ilginiz. Her an onun aklındasınız, bunu size çoğunlukla gösteremeyecektir ancak hislerinize güvenin.

  Kariyeri onun hayat damarı gibi ve en büyük rol de sırtını sıvazlayan partnerinin, ister kabul edin, ister etmeyin. Arada sırada size yönelttiği eleştirilerin dozunu bazen kaçırsa da son derece iyi niyetlie sarf edilmiş, sadece iyiliğinizi hedefleyen sözler bunlar. Esasında utangaç olduğunu siz zaten çoktan çözmüş olmalısınız ve ona eşlik etmeniz temel ihtiyaçlarından biri. Bir oğlakla beraberlik insandan çok şey götürebiliyor, kabul, ancak el ele verdiğinizde hedefiniz yıldızlardan aşağısı olmayacak ve biraz çabayla parıldamayı başaracaksınız.

  Bir Kova'ya mı aşıksınız?
  Gördüğünüz görebileceğiniz en özgürlüğüne düşkün insanla karşı karşıyasınız. Bu konuda en ufak kıskançlık, sitem veya surat asılmasına gelemez. Belki size fazla mülayimce gelebilir ancak onun bu özelliğine saygı göstermeniz ilişkiniz adına yeterli olacaktır. O hayata bambaşka bir pencereden bakacak, etrafındakileri tamamen farklı anlamlandıracaktır ve bu yönünün takdir edilmesine çok büyük ihtiyaç duyar.

  O yaşamı güzelleştirmeye çalışıyordur çünkü çevresinin erişebileceği mükemmelliği görür ve bir şekilde mevcut durum konusunda kendini sorumlu hisseder. Sizinle konuşmalarında bulunduğu yerden çok daha yükseklerden dünyaya bakmakta, olayları kuş bakışı kavramakta ve sizinle ta oralardan tartışmaktadır. İnanılmaz derecede hoşgörülüdür ancak tahammül edemeyeceği bir olgu vardır; hoşgörüsüzlük.

  Ayaklarının üstünde durmak ister ve sizden de bunu bekler. Eşit, adil ve ilginç bir ilişkiyse istediğiniz, tam yerindesiniz.

  Bir Balık'a mı aşıksınız?
  İnsancıl, şefkatli ve nazik bir biçimde size her türlü hava koşulunda yanaşıp kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir liman sağlar.

  Yolculuğunuza devam etme konusunda da her zaman onun desteğine güvenebilirsiniz. Küçük ama candan hediyeler onu mutlu edebilir, tüm maaşınızı bir gülümsemesine yatırmak zorunda kalmazsınız. Tam olarak içine kapanık olduğu söylenemez ancak siz deşmedikçe duygularından, bunalımlarından asla söz etmeyecektir ve ne yaparsanız yapın anı kesesinde taşıyacağı üzüntüler, mutlulukları hep aşacaktır doya doya yaşayamaması yüzünden. Yalnız kalmak istediğinde şaşırmamalı ve altında bit yenikleri aramamalısınız, bu onun ruh sağlığı için gereklidir.

  Kaba sözcükler ve yüksek ses tonlarından nefret eder, dünyasında her şey nazik olmalıdır, aksine tahammül edemez. Onunla güzel bir bağ kurabildikten sonra ilişkinizin uzun soluklu ve oldukça güzel olacağından en ufak şüpheniz olmasın!


  belki işinize yarar :in:
   
 6. newlife

  newlife Yeni Üye

  Kayıt:
  26 Kasım 2008
  Mesajlar:
  42
  Beğeniler:
  29
  Şehir:
  ankara
  Seviye:
  :in: Ben oğlak, o kova....hoş bi ikili olduk:)
   
 7. #7
  Nedret Günaydın

  Nedret Günaydın Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2007
  Mesajlar:
  4.654
  Beğeniler:
  3.755
  Şehir:
  Avrupa Yakası
  Seviye:
  Gelin bu Sevgililer Günü'nde bir değişiklik yapın ve sevgilinizi klasik hediyelerin dışında, farklı bir hediye ile şaşırtın. Size yardımcı olabilecek bazı seçenekleri araştırdık. Gerisi size kalmış...

  Sevgililer Günü'ne sayılı günler kaldı. Aşkınızı anlatmanın en iyi yolu bir çiçek ya da "Seni seviyorum," demek olsa da, yanında vereceğiniz bir hediyeyle de sevgilinizi şımartabilirsiniz. 14 Şubat'a kadar Boyner kozmetik reyonundaki işaretli parfümler ile giyim reyonlarındaki işaretli indirim ürünlerinde üç al iki öde fırsatı var. Boyner kozmetik reyonlarındaki makyaj setleri ve parfümler, her yıl olduğu gibi bu yıl da güzelliklerine düşkün kadınlar için ideal hediye seçeneği olmaya devam ediyor.

  Aksesuar tercih edenler ise Pi, Yargıcı, Harem gibi markaların takılarının yanı sıra dünyaca ünlü markaların saat seçeneklerine göz atabilirler. 'Daha az aslında daha fazladır' felsefesinden yola çıkan Muji'de ise her karaktere göre farklı bir hediye alternatifi mevcut. Mücevher kutusundan tornavida setine kadar birçok seçeneği Muji mağazalarında bulabilirsiniz. Sadece yaratıcı ve eğitici oyuncak sunan Leonardini, 14 Şubat Sevgililer Günü için birbirinden eğlenceli hediye seçenekleriyle de alternatif sunuyor. Leonardini; müzik kutuları, yap-boz'lar ve koleksiyon bölümünde bulunan anahtarlık ve bilye çeşitleriyle sevenleri birbirine daha çok yaklaştırıyor. Dünyanın önde gelen eğitici oyuncaklarının Türkiye temsilcisi Leonardini, çocuklara olduğu kadar büyüklere de birbirinden eğlenceli ve ilginç alternatifler sunuyor.

  HEDİYENİZİ ONLİNE ALIN
  Sevgililer Günü'ne özel hazırlanan sepetlerden iç çamaşırlarına, cep telefonundan şık saat ve aksesuarlara, spor ürünlerinden mücevhere kadar pek çok farklı hediye seçeneğinin bir arada sunulduğu hepsiburada.com bu sevgililer gününde de aşka giden yolu bir tık yakınınıza getirerek işinizi kolaylaştırıyor. YKM de 14 Şubat Sevgililer Günü için çok özel bir projeye imza atıyor. 4-14 Şubat 2009 tarihleri arasında www.askindanyaniyorum.com web sitesi ve YKM Şişli vitrini aşkla yanacak. Lansmanı 4 Şubat Çarşamba günü Tülin Şahin'in katılımı ile gerçekleşen proje için YKM Şişli Mağazası vitrinine bir led ekran kuruldu. 1 buçuk hafta boyunca aşkla yanan herkesin www.askindanyaniyorum.com adresine girerek bıraktıkları mesajlar led ekrandan gece & gündüz kesintisiz yayınlanacak. Fransız stilini yansıtan Lacoste'un Mainsail koleksiyonu, Sevgililer Günü'nde farklı bir hediye alternatifi olabilir. Koleksiyonda yer alan saatler, spor görünümü ve inceliği harmanlayan dokusu ile dikkat çekiyor. Swatch markası da bu sene kolye, küpe, bilezik ve yüzükten oluşan benzersiz bir bijoux seti ve Sevgililer Günü özel saatiyle meraklılarının karşısına çıkıyor. Helezon çizgiler ile bütünleşen kalpler ve adeta rüzgarda sallanıyor hissi veren, ucundan sallanan kalp eklentili bijoux seti bu sene Sevgililer Gününe renk ve hareket katacak. Pierre Cardin saatleri de bu özel gün için çok şık bir hediye alternatifi olabilir. Üstelik marka, bu güne özel sınırlı sayıda saatler tasarlamış.

  ÖZEL TASARIM TİŞÖRTLER
  Sevgililer Günü'nde biricik aşkınıza her gün seve seve kullanabileceği, kullanırken sizi hatırlayacağı, özel ve orijinal bir hediye almak istiyorsanız, işte burada... Ajanda kavramına yeni bir boyut getiren Zamansız Ajandalar sıra dışı kullanımıyla aşkınıza çok şey ifade edecek.

  Zamansız Ajandalar için www.zamansizajanda.com ve www.idefix.com adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz. Zamansız Ajandalar ayrıca tüm D&R mağazalarında, tanınmış kitabevlerinde 24.90 TL.'den satılıyor. Koçtaş da her yıl olduğu gibi bu yıl da 14 Şubat Sevgililer Günü için birbirinden özel hediye seçeneklerini beğeninize sunuyor. Sevgilinize onu ne kadar sevdiğinizi anlatmanın yüzlerce yolunu Koçtaş mağazalarında bulabilirsiniz. Hediye edeceğiniz küçük el ve mutfak aletleri ile hayatını kolaylaştırabilir, yumuşacık bornozlarla banyo keyfini ikiye katlayabilirsiniz. Adidas'ın Stella MacCartney'e tasarlattığı tişörtler ise farklı hediye arayan ve tasarıma önem verenler için ideal.

  KALPLİ YA DA AYICIKLI
  Twiggy ise bu güne özel bir fiyat politikası izlemiş. Kalpli, çiçek desenli ya da ayıcıklı terlikleri çok uygun fiyatlara alıp, sevgilinizin bütün kış ayaklarını sıcacık tutmasını sağlayabilirsiniz. Sevgililer Günü'nde sevdiğinize sizin adınıza duygularınızı söyleyecek bir robota ne dersiniz? Amiko-6 gezegeninden evinize konuk olacak Emiglio, radyo vericisi ve mikrofonu sayesinde uzaktan konuşturabileceğiniz ve yürütebileceğiz bir robot arkadaş. Nesneleri taşıyabilme özelliği de olan Emiglio ile sevgilinize çiçek gönderebilir veya ona duygu dolu bir mektup ulaştırabilirsiniz. Veya onu ne kadar çok sevdiğinizi kaydedin, Emiglio, ışıklarını yakarak ve etrafında dönerek ona sevginizi iletsin.

  Sevgilinize alacağınız hediyeye hala karar veremediyseniz, Arzum formina ve Brina'yı da deneyebilirsiniz. Bu iki saç düzleştirici kırmızı ve siyah özel kutu seçeneğiyle sunuluyor. Mutfakta zaman geçirmeyi seven eşinizi ise Indesit'ten alacağınız buzdolabı ile şaşırtabilirisiniz.

  İnternet kolaylığı
  Sevgilinizin gerçek vücut ölçülerini internete yükleyerek hediyenizi alabilirsiniz. Bunun için sanalgiyim.com adresine girmeniz yeterli. Sitede elbiseden ayakkabıya, kravattan iç çamaşırına kadar birçok giyim eşyası sergileniyor ve kredi kartı kullanılarak güvenli alışveriş yapılabiliyor. Sanal Giyim sitesinde bulunan sanal manken uygulaması da Türkiye'de yeni başlayan ve kısa sürede yaygınlaşması beklenen bir uygulama.


  mutlu ve hayellediğiniz gibi bir gün geçirmenizi dilerim :in:
   
 8. #8
  Nedret Günaydın

  Nedret Günaydın Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2007
  Mesajlar:
  4.654
  Beğeniler:
  3.755
  Şehir:
  Avrupa Yakası
  Seviye:
  sevdiğinize bir çiçek-bir ufaçıkta olsa hediye almayı unutmayın ;)

  herkesin sevgililer gününü kutlarım.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-6_8-48-58.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
IMG20150818130625.jpg
şikayetimden ayrı olarak ortaya çıkan bi zımbırtı. benim rahatsızlığım sağ omzumda oluşan ağrıydı. rahatsızlığımın değişik bi ismi vardı da unuttum. baya değişik bişeydi doktor söylediği gibi...
upload_2017-2-1_9-3-3.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...