Sevgili bf halkı sizin için Sedona x11(2010) incelendi...

Mert SÜREN

Daimi Üye
Tepki
94
Merhaba bf(bisiklet forum) halkı...
Geç oldu ama olsun öğrenmekte fayda var...Neyse lafı fazla uzatmadan, hemen bisikleti anlatmaya başlıyorum...

Öncelikle eski kadroya göre 2-3, taş çatlasa 3-4 kg daha ağır, ağır olmasının sebebi bu kadroyu daha sağlam yapmışlar, bisikletin ön dişlisi bir hayli büyük eğer x11 alacaksanız ön dişlinin değişmesi şart büyük olması performansı bir hayli etkiliyor bisikletin eksi yönleri bunlar...

Şimdi de artı kısımlarına geçelim...
Eski x11 vitesliydi biz streetçilerde ön yaprağın ilk ikisini kestirmemiz yada direkt tek yaprakla değiştirmemiz gerekiyordu daha sonra arkayı açıkçası ben vitessiz kullanıyorum oraya tek dişli takmamız, bisiklete disk fren, sonra maşa, lastikler, herşeyi değiştirmek gerekiyordu ama yeni x11 hazır al kullan :)

Hiç belli olmaz ama, 2011 de yeni x11 çıkıcağını sanmıyorum çünkü bu sene x11 pek satmadı artık bu sporun eskisi kadar meraklısı yok...

DipNot: Yorum bırah mayi unudma :)

Scudo

Orhan Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
98
yeni x11 için belirtmediğiniz bazı ayrıntılar daha var ;) şuan 2009 x11 kullanıcısıyım bisikletimin net ağırlığı 11,900 2011 x11 i kaldırınca hissettiğim 16 civarı :D amacım kötülemek değil çok iyi yönleride var mesela ;
ön maşa sokma milli , arkada ters drop gibi kullanılacak sistem var yani böylece gerdiriciye ihtiyaç kalmayacak , hidrolik fren kablosu 1 tur barspin yapabilinecek kadar uzun bırakılmış , kullanılan parçalar fiyata göre gayet iyi ;)

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşkıran

Mert SÜREN

Daimi Üye
Tepki
94
evet parçalara göre gayet ucuz bir bisiklet bisikleti aldığında ekstra bir masrafın olmayacaktır... ancak dediğim gibi bisiklet oka dar ağırı atıyorum eski x11le bunny hop da 15cm zıplıyorsan bunda 10cm zor zıplarsın... street&DJ bir bisiklete göre çok ağır bir bisiklet...

Mert SÜREN

Daimi Üye
Tepki
94
@Orhan Yıldırım

aynı zamanda bir yanlışın var... 2009 da x11 çıkadı 2008 ve 2010 da çıktı ve henüz 2011 model bir sedona x11 görülmedi :D

erşah hançer

Daimi Üye
Tepki
60
kardeşim incelemene gerçekten hayran kaldım. özellikle kesin ifadeler kullanman daha güvenilir bir bilgi olduğu kanaatine varmamı sağladı.

• Beğen
Tepkiler: Mert SÜREN
Tepki
15
ben x11 aldım temmuz sonlarında evet biraz bi ağırlık sorunu var cantları değiştirdim ayrıca daha güzel görünmesi için altın sarısı gidon aldım biraz daha ağırlaştı ama bunny veya diğer hareketler açısından çok fazla bişey değişmedi bundan önce scott voltage yz 35 kullanıyodm şu an ki sedona scott dan çok daha mükemmel bence

EmirhanKarasu

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Bi çok ünlü Dj kullanıcısının yorumlarına göre 2010 XOnBir Dünyanın en iyi Dj i seçilmiş nedeni ise arka dropların yatay kayar olması ve barspin atılabilmesi.

Bende arkadaştan duydum yalansa yalan deyin.

• Beğen

Mert SÜREN

Daimi Üye
Tepki
94
@EmirhanKarasu

o konuda yorum yapamıycam ama zaten x11 i kötülemek gibi bir amacım yok gördüğümü söylüyorum...ayrıca bisikletin eksisinden çok artısı var

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
Arkadaşlar xonbir 2011 sezonundada aynı şase üzerine farklı tasarım ve birkaç ekipman değişikliği ile satışta olacak.

• Beğen

Mert SÜREN

Daimi Üye
Tepki
94
@deore79

vaay süper olur... rengi de şöyle bir fıstık yeşili yapsalar :D

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
@Mert SÜREN

Pardon sizi tanımıyorum ama kaç senedir bu sporu yaptığınızı merak ettim. Daha bunny-hop a zıplamak diyen birinin, kadro için "bilemedin 3-4 kg daha ağır" diyen birinin açıdan bahsetmesi gerçekten çok çok saçma. Yapmayın allah aşkına zaten bir kadro ortalama 3 kg, ki benim son kullandığım full suspension bisikletin kadosu 4 kg geliyodu. Siz buna bir 3-4 kg daha eklemeniz demek çelikten falan yapılmış olması anlamına gelir ki alüminyum hardatail bir kadroyu istesenizde öyle 7 kg ye falan üretemezsiniz. Komik olmayın arkadaşlar, madem inceleme yazıyosunuz bari önceden bir pinkbike a falan bakın adamlar nasıl yazı yazıyorlar diye. Millet sizinle dalga geçiyo ve sizde hala farkında değilsiniz. Pes.

Bu konuyuda kaldırın baride milletin kafasını karıştırmasın bari. Ne hallere düştük.

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
@EmirhanKarasu

Yalan.:D Puhaaa Emir süpersin yaa daha nediyim.Doruk sende sonuda kadar haklısın. Biz dh fr ve diğer ekstrem dallar gelişsin diye uğraşmıştık,yeni nesile birşeyleri anlatmaya, tanıtmaya, yaymaya çalışmıştık zamanında ama boşmuş bu çabalar.

• Beğen
Tepkiler: EmirhanKarasu

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
@Özgür Tunalı

2 yazı okuyup semenuk triplerine giren arkadaşlar sağolsun Özgür abi :D

• Beğen
Tepkiler: EmirhanKarasu

Mert SÜREN

Daimi Üye
Tepki
94
Herkes den özür dilemek istiyorum, street'i iyi anlayınca yorum yapanların nasıl dalga geçtiğini daha iyi anladım :D kendimi ne kadar küçük düşürmüşüm meğer bende yalancısıyım bu bilgileri dandik bir yerden buldum...
Gerçekten kendimi kötü hissettim, neden böyle oldu bilmiyorum :S ve ayrıca bu konuyu açmamın büyük ihtimalle nedeni ergenlik :)