serin havada ateş başında muhabbet ve hasret giderme

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
@enver avcı

Ben bilmem ben en başta ne yazdım ilk mesajımda ? Yağış v.b. olmazsa ben de varım dedim :)

Scudo

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Ben Ocak-Şubat ayları içinde üç kere sağnak yağmura yakalandım. Çamurluk ta olmadığından, ön tekerden fırlayan sular yüzüme çarptı durdu:) Elbiseler de bir yere kadar korudu, sonunda mutlaka yağmuru vücudumda hissettim. Fakat arkadaşlarla olunca, o heyecan ve adrenalinle bunu önemsemiyor insan. Aynı eğlence, aynı zevk devam ediyor.

Yağmur değil de ıslak zemin beni biraz korkutuyor. Bahsettiğim üç turda, dikkatli olmamıza rağmen, biri ben olmak üzere; iki düşüş oldu. Düştüğümde omzum çok ağrıdı. Ama hemen kalktım tabii, bozuntuya vermeden pedallamaya devam.

Tüm bunlara değer mi? Güzel bir tur için, bisikletin verdiği o güzel duygular ve dostlarla pedallamanın mutluluğu için kesinlikle değer

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
@FarukDemir

Ben hala Üsküdar'da oturduğumu sanıyorum,taşındığımı unutuyorum hep. Nasıl gelebilirim ki buradan oraya :bilmiom:

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@FarukDemir

Önce evinden İçmeler istasyonuna pedalla. Oradan banliyöye bin ve Haydarpaşa'da in. Oradan Adalar ve Beşiktaş iskelesine kadar pedalla ve Beşiktaş vapuruna bin.

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
@Cem Şentin

Yok yok bana birşey oldu kesin, trenle gitmek neden gelmedi ki aklıma :25:

Ekleme: Bir sorum daha var, ben bisikletle trene binmeyeli çok oldu. Her trene alıyorlar mıydı bisikleti?

• Beğen
Tepkiler: enver avcı

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
10 Nisan Pazar Boğaz Turuna benimle birlikte katılacaklar;
1) Cengiz Yargıç
2) Seval Ulusoy
3) Atilla Şeyben
4 - 5) Anıl Altın ve Arkadaşı

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
Şu yağmur meselesini banada çok soruyorlarda bi türlü anlam veremiyorum... Sanki Amazonlarda yaşıyoruz ve Muson yağmurları geliyomuş gibi felaket haberciliği yapılıyor... Hiçmi yağmurda dışarıya çıkılmıyor? Sanki şekerizde eriyeceğiz...
Bu yağmur muhabbetinden dolayı bikaç kişi gelmekten vazgeçti.
Yağmur, kar, fırtına, çamur benim için önemli değil ben o saatte oradayım gelen gelir...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cengiz Yargıç

cengiz bey, bende şikayetçiyim performans diyoruz kimse gelmiyor mola az diyoruz tempo diyoruz kimse gelmiyor üç kişiden fazla olamadık gitti ,istanbuldan bu foruma üye herhalde bi 300 kişi vardır da nerde bu 300 kişi 30.000 kişiyi geçmiş üye sayısı ama ne hikmetse buraya misafir çok giriyor günde bazen 1000 misafir giriyor ve 300 ü buluyor kayıtlı sayısı bu 300 ün hepsi istanbuldan değil ......yağmura gelince çok insan yağmuru sevmiyor ,gireli 2 yıl oldu foruma yağmurda hiç kimse dışarı çıkmaz ya sevmezler ya gerekli ekipmanı yoktur yağmur geçirmeyen malzemeler ateş pahası ayrıca ayakkabı kılıfları var benim ama hikaye sadece soğuğu kesiyor alttan su alıyor 60 ytl ye bu kadar olur ....bunun daha pahalısını alacaksınız su almaması için su geçirmeyen eldiven su geçirmeyen uzun tayt ve kar maske şart tabi......yani yağmurlu havaya hazırlık için bi mukavele para vermek lazım .... tabi malum hem ıslanıp hemde üstüne üşünürse hasta olunur gerekli ekipmanı olmadan yağmurlu havalarda çıkan arkadaşlar hasta oldular ...geçen pazarki yağmur yağmur değildi kar serpiştirmesi şeklinde idi ama yerler ıslaktı
kışın içe termal giymek lazım pamuklu giymek tehlikeli rampalı yollarda terleme olur durulduğu zaman şifa bulunur ....... yalnız ekipmanlar tam olursa olay başka olmaktadır

http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/2_int.jpg
A shower in places in the morning; otherwise, sunny to partly cloudy and chilly

High Temperature
10°C

RealFeel®
8°C

Winds
N 21

Maximum UV
6

Thunderstorm Probability
20%

Amount of Precipitation
0.25

Amount of Rain
0.25

Amount of Snow
0

Hours of Precipitation
1 Hour

Hours of Rain
1 Hour

bir saat yağmur önemsiz gitmeyenler kaçırdı şöleni....21 km rüzgar, rüzgar hızlı ısı düşük....
yağmurun mm si çok düşük bu yağmur ıslatmaz...

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
@Kudret Kurtcebe

BEN.... diye başlayan cümleleri hiç sevmem ama bu seferlik yazmak zorunda kalacam !
Ben Bisikletle Türkiye Turuna 2 sene önce 21 Ocakta başladım.
2 sene önceki kış çok felaket yağmurlar ve sellerle geçti.
Yolda yağmurun her çeşidini yedim ve öyle eve gelipte kuruyacak, sobanın başında oturacak durumda yoktu... Ve üzerimde ne öyle termal kıyafet de yoktu... Bunlardan sonra istanbul içinde Nisan ayında yağacak bi yağmurun bu kadar sorun edilmesi (hemde bisikletçiler tarafından) ilginç geliyor.

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
10 Nisan Pazar Boğaz Turu katılacaklar bendeki Son Durum
1) Cengiz Yargıç
2) Seval Ulusoy
3) Atilla Şeyben
4 - 5) Anıl Altın ve Arkadaşı
6) enver avcı
7) ebrar kartal
8) mehmet şer
9) bahri toros
10) eren boz
11) faruk demir
12) burak koçak
13) akif berkant
14) kerem seçkin
15) ekrem kar
16) ibrahim vatansever
17) orhan mesut
18) fatih yıldız
19) krankmili
20) İlyas Yiğit
21) Eren Tublek
22) Ali Genç
23) Murat 53
24) Onur Ti
25) Uğur Ünal

Artıran YOK MUUU

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cengiz Yargıç

bisikletçileri hoş göreceksiniz herkez benim yada sizin gibi düşünmeyebilir ben bunlara aslında aldırış etmiyorum dediğim gibi şikayetçiyim ama aldırmıyorum ve hafta içi hemde hafta sonu tek takılıyorum bazen dostlar geliyor tempo yapıyoruz benim bisiklet anlayışım sizi ve herkezi tenzih ederim yemekli değildir ben mesafe koyarım o mesafeyi en kısa zamanda alırım bunun için bana madalya verilmez ama hızlı ,süratli bisiklet kullanmanın zevkini aldığım için bu olay beni etkiledi ve açıkça bırakamıyorum ...
valla benim 1976 dan beri yediğim yağmurun çamurun haddi hesabı yok 54 e gelirken artık yaşlandım tabi gençken deli fişektim ,yol vardı altımda ama seneler sonra şunu anladım artık o eski genç kudret yok yaşlı olmak dez avantaj ....
siz insanlara bakmayın bence hiç kimse gelmez ise benim gibi tek takılırsınız artık ben alıştım kendi konumuma.......

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Eğer rahatsızlanmasaydım gelecektim. Soğuk algınlığının neden olduğu bitkinlik, ayrıca omzum, boynum ve kollarımdaki kasılmadan dolayı gelemeyeceğim. Keşke başım ve ensemdeki teri çeken ve rüzgar geçirmeyen bir şey bulabilsem.

Tepki
33
arkadaslar akif berkant etkınlıge katılamayacak ufak bir operasyon için hasteneye yatması gerekti kendisine geçmiş olsun dıleklerımizi ilettim

bende mıdemele ugraşıyorum ufak bı zehırlenme tarzı gıbı bır olay yaşıyorum ama sabaha işallah duzelıp orda olmayı istiyorum.

Herkese selamlar,

• Beğen
Tepkiler: Derviş Özcan

Derviş Özcan

Forum Demirbaşı
Tepki
153
Bisiklet
Cervélo
her kes katılabilirse bende katılmak istwrim

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
daha önce hava durumundan baktığımız bilgilerde 1 saat olarak görünen yağış bugün baktığımda 3 saat olmuş :D malesef su geçirmeyen herhangi bir ekipmanım olmadığı için çantama belgradda değiştirmek üzere herşeyin yedeğini alacağım :in: (evet katılacağım ilk turda soyunup samimiyeti bir adım ileri taşıyacağım :003: )

bir de ıslak yolda düşme ihtimaline karşı eldiven almalıyım yoldan, bildiğim kadarıyla beşiktaşta alabiliceğim biyer yok (yoksa var mı?), en kötü ihtimal ortaköyden alıp yetişirim size..

• Beğen

kerem seckin

Daimi Üye
Tepki
250
yagmur ve camur beni bozuyor arkadaşlar. sizlere iyi eglenceler diliyorum.
onumuz yaz ne de olsa elbet gorusuruz.

• Beğen
Tepkiler: krankmili

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
@burak koçak

Beşiktaşta bike and outdoor var, oradan alabilirsin..

Eren Boz

Daimi Üye
Tepki
96
@FarukDemir

pazar erken saatte açık olmayabilir.