Seri Dışı Parça

tollozdemir

Daimi Üye
Tepki
26
Arkadaşlar seri dışı parça nedir? Mantığını merak ediyorum. Kalitesiz mi? İsimsiz mi? Yoksa ikisi de mi?

Scudo

yunus koç

Daimi Üye
Tepki
88
kalitesiz de değil isimsiz de değil.sadece diğer kompentlerden kalite olarak daha alt seviyede mesela shimanonun seri dışı kompenti var.seri dışı kompentin bile hidrolik freni var.shimanonun kalitesini biliyosundur.sadece tourney,altus gibi serilerin dışında.bu benim kişisel bilgilerim eklenicek bir sürü şey vardır.

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
Seri dışı parça deyince benim aklıma "seri üretimi olmayan, özel istekler ve ihtiyaçlar doğrultusunda spesifik olarak üretilen parçalar" geliyor. :rolleyes:

Hüsnü Deniz Kalaycı

Forum Bağımlısı
Tepki
187
İsim
Hüsnü Deniz Kalaycı
Bisiklet
Scott
Shimano'daki seri dışı olayından bahsediyorsunuz sanırım shimano'da seri dışı adı üstünde belli bir seride üretilmeyen yalnızca model numarası olan parçalardır ancak belli bir seriye sahip olmadığı onun kalitesiz olduğu veya işlevlerinden kısıldığı anlamına gelmez(tabiiki xtr kalitesinde olması beklenmez)saygılarımla...

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Seridışı ile seriüretimi yapılan bisiklet kompenentleri arasında ben herhangi bir yapı veya malzeme farkı görmüyorum sadece model(biçim) farkı var ;)

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@Technetium

Benim de bildiğim bilgi bu şekilde.Özellikle Shimano'da deneme amaçlı üretilen ilk serilerde bu yapılıyor diye biliyorum.Mesela bahsi geçen seri dışı hidrolik fren setiyle deore hidrolik fren setinin hiç farkı yok.Sadece birinde Deore diğerinde Shimano yazıyor.Fakat aradaki var 90 $ civarında.

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
283
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
@Önder Tarım

Valla be Önder'in dediği fren takımını kullanıyorum çok dik yokuşlardan iniyorum ve çok memnunum.Herhangi bir kalitesizlik görmedim.

• Beğen
Tepkiler: Önder Tarım

ilyasss

Forum Bağımlısı
Tepki
208
seridışı parçalarda herhangi bir kalitesizlik söz konusu değildir.sadece bir seriye bağlı olmadan yani örneğin xt veya xtr gibi seriler bağlı olmayıp tek başlarına üretilenlere denir.shımano katoloğunda seridışı komponentler için şöle birşey diyor'bütçenize uygun fiyat aralığında mükemmel performans'.yani sonuçta bir kalitesizlik söz konusu değildir.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Boran