Serçe parmağı kırığı

ERDİNÇ DURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
928
İsim
ERDİNÇ DURAN
Bisiklet
Peugeot
yaklaşık 2 sene önce serçe parmağım kırılmıştı, bayramdan önce aynı yerden tekrar kırıldı, boksör kırığı diye geçiyormuş bu kırık tipi... Sağ el olduğundan günlük işlerimde aksaklıklara neden oluyor ancak en kötüsüde atölyemde yarım kalan işlerim...:( daha önce başından böyle bir sağlık sorunu geçen varsa alçı söküldükten sonra neler yapılmalı konusunda yardımcı olurse sevinirim...
20150722_101706.jpg
20150722_101715.jpg
20150722_101722.jpg

Scudo
Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle geçmiş olsun, daha önce bir yerim kırılmadı ama alçı çıktıktan sonra hafif hafif antrenman yaptırın parmağınıza, parmağınızı açıp kapayın sağa sola oynatmaya çalışın, ama hiç zorlamadan yapın bunları. Eliniz alçıda olduğu sürece kaslarınız biraz güç kaybedecektir, kasları çalıştırmanız eski gücünüze kavuşmanızı hızlandıracaktır.

• Beğen
Tepkiler: ERDİNÇ DURAN

fztserhat

Daimi Üye
Tepki
370
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Alçı açılır açılmaz mutlaka fizik tedavi almalısınız. en yakın fizyoterapiste ulaşmaya çalışın.

• Beğen

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
715
Bisiklet
Cube
Geçmiş olsun @ERDİNÇ DURAN, fizik tedavi gerçekten çok önemli, genelde ülkemizde ihmal edilen bir husus ama iki ayda eski haline gelebilecek bir sorunu 2 yıl yaşamanıza hatta tekrar etmesine sebep olabilirsiniz. Bir de kemikleri güçlendirmek için et suyunu tavsiye ederim, ben dizim için fizik tedavi görürken bana uzman söylemişti, "kocakarı ilacı gibi olacak ama, bir çok hastam faydasını gördü" demişti.

Başiskele tarafında altgeçidin hizasında Asrın Kardeşler pide salonu var oranın paça çorbası on numara oluyor tavsiye ederim :ssrtcbya:

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence öfke kontrolü için profesyonel psikolojik yardım alın...2 yıl içinde sağ elinizi yumruk atarak aynı yerden 2. kez kırdığınıza göre.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@x-rayted Yumruk atarak kırdığını söylememiş konu sahibi. Boksör tipi kırık olduğunu söylemiş. Yani bu illa yumruk atarak kırıldığı anlamına gelmez. Çarpmayla veya uygun açıyla düşmeyle de aynı tip kırık oluşabilir. Kimin nerede psikolojik destek alacağının sizi alakadar edeceğini de sanmıyorum. Konu sahibi burda neler yapılabilir diye sorarken verdiğiniz cevap çok absürt ve gereksiz.

ERDİNÇ DURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
928
İsim
ERDİNÇ DURAN
Bisiklet
Peugeot
@Yusuf G. teşekkür ederim... fizik tedavinin faydasını geçen seferki kırılmada görmüştüm sanırım yine aynı süreci yaşayacağım...bu arada dediğiniz gibi kemik suyu çok faydalı hem kaynamayı hızlandırıyor hemde kas kaybını azaltıyor...her gün mutlaka tüketmeye özen gösterdim...Asrın Kardeşlerin herşeyi çok güzeldir, evim oraya çok yakındır...buralardaysanız buluşalım birgünde haşlamanında tadına bakalım...

@x-rayted dışardan bakıldığında bi çok kişi sizin gibi düşünüyor, bende dışardan birini bu durumda görsem ilk aklıma gelen yaşadığı bir gerginlikten dolayı bi yere yumruk atıp bi yerlerini kırdığını düşünürüm... hatta ve hatta zaman zaman bunu her insan gibi ben de yapmak istemişimdir... hani şöyle suratının ortasına yumruğu patlatıpta rahatlamak istediğiniz tipler vardır... ne varki benim ilk kırığım kendi sakarlığımdan ,ikinci kırığımda ,birinci kırığım yüzünden oldu...yinede öneriniz için teşekkür ederim...

@M.Burak KARADAĞ varsayımlar ve yanlış anlamalar insan oğlunun kaderini değiştirecek düzeye geldi sanırım... yazdıklarınız için çok teşekkür ederim...

ERDİNÇ DURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
928
İsim
ERDİNÇ DURAN
Bisiklet
Peugeot
@Tahir Keskin alçı bugün çıktı 10 gün içinde bisiklet kullanabilirim sanırım...gerçi alçılıyken bile kullandım ama şimdi daha tedirginim...

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.711
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
geçmiş olsun abi sağ serçe parmağını birkez çatlatmış yine sağ el işaret pamağına 8 dikiş yemiş biri olarak söyleyebilirim ki alçı çıktıkdan sonra hasarlı yerinizi çok zorlamadan egzersiz yapın yoksa ilerde sıkıntı oluyor

• Beğen

ERDİNÇ DURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
928
İsim
ERDİNÇ DURAN
Bisiklet
Peugeot
@M.Burak KARADAĞ :) :) :) :) :) teşekkür ederim...

@ATALAY16 sanada çok geçmiş olsun ... epeyce bir badire atlatmışsın...şimdilik egzersizlere devam ediyorum...biraz ağrılıda olsa şişlik indikçe hareket kabiliyeti yükseliyor...çok teşekkür ederim...

• Beğen
Tepkiler: ATALAY16

soul_boy

Üye
Tepki
109
İsim
Can
Bisiklet
Cube
@ERDİNÇ DURAN Üstadım, sol köprücük kemiği kırığı, sol radius kırığı ve en kötüsü sol radius-ulna kırığı(Bileğimin hemen arkası. 72 gün alçıda kaldı) başından geçirmiş birisi olarak, öncelikle geçmiş olsun. Umarım bir daha başına gelmez.
Sol el serçe parmağının hareket alanına göre, sağ el serçe parmağını da hareket ettirmeye çalış. Bu işlemleri hafif hafif "zorlayarak" yapmalısın. Alçı çıktıktan sonraki fizik-tedavi dönemi çok önemli. Parmağında hareket kısıtlılığı kalmaması için egzersizlerini ihmal etme. Bu "stres topu" dedikleri zamazingoya benzer bir şeyler bulabilirsen, onunla da antrenman yapabilirsin. Avucunun içinde sıkıp bırakarak. Ortopedi doktoruna kontrole gidersen, daha detaylı yöntemleri öğrenebilirsin. Tekrardan geçmiş olsun.

ERDİNÇ DURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
928
İsim
ERDİNÇ DURAN
Bisiklet
Peugeot
@soul_boy çok teşekkür ederim...alçıda kaldığı süre içersinde sağ bileğim sol bileğime göre daha ince bir hal almış...doktor normal olduğunu zamanla eski gücüne ve görünümüne kavuşacağını söyledi...

benim esas korkum tokalaşırken güç denemesi yapan arkadaşlar...o yüzden bir süre özürlü taklidi yapmakta fayda var...:)

soul_boy

Üye
Tepki
109
İsim
Can
Bisiklet
Cube
@ERDİNÇ DURAN Aynen, o zamanlar tam gelişim çağındaydım, benim de epeyce incelmişti. Ayrıca kolumdaki tüyler de simsiyah olmuştu. Bir kolum sarı, diğer kolum siyah. İstanbulsporlu gibi geziyordum. :)

Evet ona dikkat etmekte fayda var. En azından bir süre, sol elinizi tersten uzatarak tokalaşabilirsiniz. Zor olacak kabul ediyorum. :)