Sentetik kumaş türleri: polyester, polyamid, viskon

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Arkadaslar gecen ay kendime alt termal tayt aldim. memnun aldim. Ancak ayni kumastan yapilan ust termel icligi de aldim. takim oldu yani. gecen gun bu ust icligi giydim. Sirtim sırılsıklam oldu. kesinlikle kalin giyinmedim. Bu is nasil oldu?

Mezkur termal urunler viskon da içermekte, polyamid de. bisikletciler olarak sizler sadece % 100 polyester mi giyiyorsunuz? diger turleri nerelerde kullaniyorsunuz. aramida tekstil muhendisi var mi? bana kalirsa bir daha boyle ürünlere para vermem. tavsiye de etmem.

Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN
Scudo

Zafer KAPLAN

Daimi Üye
Tepki
239
Bisiklet
Focus
Ben de içlik giyiyorum. Pazar günü içlik, üstüne kısa mayo ve tchibo dan aldığım çeket i giydim. Bu şekilde 85 km kadar sürdüm. Ve ilk molaya kadar hiç durmadan 25 km pedalladım. Durduğum da ise içliği sıksam rahat su çıkacak durumdaydım. Gün içerisinde zamanla da kurudu. İçlik Lafuma marka idi. Ve ben şunu düşünüyorum, bu mesafeler de kim nasıl giyinirse giyinsin ve pedallasın, aynı şey herkesin başına gelir. Diğer türlü kupkuru kalmanın mümkün olabileceğini aklım almıyor.

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
yorumlara yetmez ama evet diyorum. uzmankardan teknik aciklama bekliyorum. Urunun kalitesinden ziyade kumasin cinsine odaklanalim diyorum.

• Beğen

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@Barış TURAN

Siz varsınız diye güzel konu biraz da.
Şimdi okuyorum elli tane giyim konusu var. Konu geliyor nefes alan kumaş, decathlondan link vs... bağlanıp kalıyor. Gerekirse halihazırda kullanıcıların kıyafet kombinasyonları yazılabilir buraya.

Bisikletle terlememek mümkün değil. Yüzde yüz polyester ürünlerden en iyi performans aldım. Polar ürün kullanmıyorum.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Arada konuyu güncel tutup kumaş bilgisi olanları denk getirmek için çaba sarfedeceğiz artık.

• Beğen

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Bakınız sırf tabu yıkmak adına iki urun paylaşmak istiyorum. Birisi 35 tl diğeri 10 tl. 10 tl olan pahalı olana 10 basar. Yok equarea yok control. Ama scandal yazmamışlar. Tahminim ikisi de yüzde yüz polyester

Dosyalar

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@hogutmen %65 polyamide %35 polyester bir asics formam var,hatta dün forumdan aynısını yeniden aldım.Oldukça memnunum.Siyah sırf polyester formayı üstüne giydiğimde kar yağsa tınmıyorum.

• Beğen

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
No ss no güven diyorum.

@Barış TURAN

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Ben ankaradayım. Bu aralar kullandığım ust kombinasyon. Sabahları rüzgarlığı ara katman giyiyorum. Sabah vücut soğuk ve yokuş aşağı gidiyorum. Akşamları ruzgarlığı dürüp tchibo montun fermuarlı arka cebine katıveriyorum. Tchibo çontun fosforları güzel. Dikkat çekiyor. Diğer ürün malum mağazadan kalenji koşu soğuk hava.

Övünmek gibi olmasın hiç bisiklet urunum yok. Eldivenim kar eldiveni. 10 tl.

Dosyalar

• Beğen

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
H@Barış TURAN

Hocam dhforumdan bir espri yapayım dedim. Bir de csbleri var. Cool story bro diye.

Bir de başka hangi forumlara üyesiniz diye konu açma projem var. Görmeyen olabilir konu dışında olacak büyük ihtimal.

Neyse konu sahibiyiz diye konu da bu kadar kirletilmez ki :)

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@Barış TURAN

Foto istemek bağlamında kullanıyorlar. Screen shot evet

• Beğen

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
3 numaradaki yagmurluk pantolon % 94 polyamid %6 elasthan siyah forma % 100 polyester naylon yani en sondakinin etiketini sökmüştüm onda da % 6 gibi bir polyamid vardı gerisi polyester.

• Beğen

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Sondaki raceface forma dirsek altı kosu forması sanırım.Beyaz kısımları ince elek gibi genelde baharda ve yaz mevsiminde giyiyorum.

• Beğen

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Normalde hiç terlemeyen bir insanım diyebilirim. Benim kombinasyon bu şekilde.
Havaya göre kafama polar bere ya da buff,
Havaya göre taytın üzerine eşofman altı.
Havaya göre içliğin üstüne pamuk sweat (Bazen terletiyor, bazende gerçekten soğuk oldugunda işe yarıyor.)
Havaya göre polar eldiven tercih ediyorum.
Tercihe göre içliğin üzerine kısa kollu forma (Cep kullanmam gereken turlarda tercih ediyorum)

Özetle hava çok soğuk olduğunda ya da sürme sürelerim uzadığında aşağıdaki ürünlere destek vermem gerekiyor. Destek işini abartırsam terleyebiliyorum, çok aşırı şekilde olduğunu söyleyemem sizin gibi ama var bu işin fıtratında terlemek, terlemek güzel şey bi yerde. Ama işe giderken falan problem yaşıyorsanız yani terlememeniz gereken yerlerde terleme oluyorsa kıyafet kombinasyonunuzu değiştirin, yedek giysiler bulundurun yanınızda :)

Dosyalar

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@hogutmen Bere ya da eldivenlerde polar ürün kullandınız mı hiç? Ben baya iyi performans alıyorum ya da öyle mi hissediyorum acaba?

• Beğen