Seni Cok Özlüyoruz, Büyük Önder....

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
Bugün,Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 68. yıldönümü.........

http://img294.imageshack.us/img294/2503/mustafakemalatatrkem3.jpg

http://img294.imageshack.us/img294/1638/atatrkaq3.jpg

Yorum bırakan arkadaşlar, bugün'e özel , lütfen mesajınıza bir atatürk resmi ekleyiniz..

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
En çok hoşuma giden fotoğrafları, O'nun dertsiz, tasasız göründüğü fotoğraflar. Çünkü bu ulus için o kadar büyük bir yükün altına girmiş ki, kendi hayatından o kadar çok ödün vermiş ki... İyi ve neşeli zamanlar geçirdiğini de görmek biraz olsun içimi rahatlatıyor.
Huzur içinde uyu Ata'm...
http://img180.imageshack.us/img180/5338/yalovadatavlaoynarkenyw7.jpg

sGonzales

Forum Demirbaşı
Tepki
462
Sana ne yazsam ki ben
Toprağın kadar yazılanın var...
Şu küçücük kuş,
Şu dağ,şu taş,
Şu Türk,şu beşer,
Kemâl'im,Ata'm,Mustafa'm diye ağlar.

10 Kasım ah 10 Kasım...
İnan Ata'm bu ağaç
Yazın yeşil yapraklıydı.
10 Kasımı duydu da bir kez
Yapraklarını döktü senin için.
Sakarya böyle bulanık akmazdı
O şerefli 22 gününden
Bugüne gelinceyedek.
İnan Ata'm duydu bir kere
Bir kere daha duydu 10 Kasımı
Eğilmez başlılar düşük başla ağlarken.
Uykusuzluk değil gözümüzü yaşartan
Tek göz olmuş Millet,tek göz olmuş ağlıyor Vatan.
Hıçkırıklar sarmış koca dünyayı
Bir Koca Türk ki âlemi içten içten ağlatan
Sensin,sensin,sensin yine Ata'm.
Ah yine o 10 Kasım
Biz bir kere daha öldük
Sen bir kere daha dirildin tüm heybetinle,
Ruh ruh parçalandın
Ve girdin benliğimize bu ölüm günümüzde
İki ruhlu oluverdik hepimiz
Ruhumuzun biri:TÜRK
Biri:KEMAL ATATÜRK.

Ata'm ya rüyalarımda gördüm seni
Ya Koca Tepedeki resminde seyrettim seni.
Koca Tepedeki o resminde
Anlıyorum,seni göremiyeceklerin kaderini düşündüğünü...
Onlar da seni düşünürler Ata'm
Yalnız 10 Kasımda değil
Her akıla gelişte....

Seni koynunda ısıtan toprak
Allah'ına ne şükürler ederdir toprak olduğuna
Ve üstünde yürüyen Türk'ün
Allah'a şükrederiz yüzü ak
Ölümsüzlerin uykusu gibi...

10 Kasım ah 10 Kasım
Neden dolandın dilime
Tutuştu dilim,ağzım.
Hıçkırıksız çıksa avazım
Bağır bağır bağırırım,
Kemâl'im,Mustafa'm,Ata'm...
Sen yat uykularımın tümü senin
Yalnız,toprağından toprağıma
Bir zerrecik maya katam...

ATAM Unutmaki bize bıraktığın bu kutsal toprakları ilkelerine bağlı kalarak korumaya devam edeceğiz. Buna karşı çıkanlara toprağımızda gözü olanlara vatanımızı bölmeye calışanlara kanımın son damlasına kadar koruyacağıma söz veriyorum. Huzur içinde uyu.

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Gazi Mareşal Mustafa KEMAL ATATÜRK

(link)

Sayın ATAMIZIN bir kaç makalesi...

Birçok zaferler kazandım. Fakat, bunların en büyüğünden sonra bile her akşam, savaş alanlarında ölen bütün askerleri düşünerek içimde derin bir keder duyuyorum.

Ben, muharebelerde dahi düşmanın üzerinde bir kin duymam; yalnız askerlik kurallarının tatbikini düşünürüm.

Ben başkalarının yaptığı ilkelere değil, ancak kendi ilkelerime uyarım.

Benim gözümde hiçbir şey yoktur; ben yalnız liyakat âşığıyım.

Hiçbir zaman şahsî gücenikliklerimi, birtakım olumsuz girişimlerle tatmine kalkmak adîliğine tenezzül etmem

Benim müstesna olduğuma dair bir kanım yoktur.

Ben ölürsem soylu milletimizin beraber yürüdüğümüz yoldan asla ayrılmayacağına eminim; bununla gönlüm rahat!

Büyük komutan, büyük devlet adamı, reformcu, cumhuriyetçi, halk adamı, Türk milletinin Ata'sı ebediyete intikal edeli tam 68 yılını saygı ve sevgi ile anıyoruz...

"Türk’ün haysiyeti, onuru ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür."

sönmez

Daimi Üye
Tepki
217
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Bütün dünya Atatürk'ün büyüklüğünü 70-80 yıl önce kabul etti biz Türk milleti olarak hala çamur atmaya karalamaya çalışıyoruz.

Ölümünün ardından dünya basınında çıkan haberler ve dönemin liderlerinin değerlendirmelerinden sadece küçük bir bölüm.

Tarih çok büyükler gördü. İskenderler'i, Napolyon'ları, Washington'ları gördü. Fakat yirminci yüzyılda büyüklük rekorunu Atatürk, bu Türk oğlu Türk kırdı.
(L'Illustration, Fransa)

• "Arkadaşlar, yüzyıllar nadir olarak dahi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki o büyük dahi çağımızda Türk Milleti'ne nasip oldu. Mustafa Kemâl'in dehasına karşı elden ne gelirdi.
(D. Lloyd George, İngiltere Başbakanı, 1922
• Kemal Atatürk, yalnız bu yüzyılın en büyük adamlarından biri değildir. Biz Pakistan'da, O'nu geçmiş bütün çağların en büyük adamlarından biri olarak görüyoruz. Askeri bir deha, doğuştan bir lider ve büyük bir yurtsever olan Kemal Atatürk, memleketinizi yeniden büyüklük yoluna koydu. O yalnız sizin milletinizin sevgili lideri değildi. Dünyadaki bütün Müslümanlar gözlerini sevgi ve hayranlık hisleriyle O'na çevirmişlerdi. O, Müslüman dünyasında yeniden siyasi uyanış yönünden ileriye doğru cesur bir adım atan bir avuç insandan biriydi. Bu unutulmaz yıldönümünde sizin hislerinizi paylaşır ve büyük kurucusunun ölümsüz anısına milletinizin gösterdiği sevgi ve saygı hislerine katılmak isteriz.
(Eyüp HAN, Pakistan Cumhurbaşkanı, 1963
• Vatanımın bağımsızlığı uluslararası bir gerçek olduğu gün, Allah'a şükürden sonra ilk hatırladığım isim, Gazi Mustafa Kemal Atatürk oldu. Ümit kapılarının kapandığı bunalım anlarında, O'nun destan olan yaşamı ve savaşımı bana esin kaynağı oldu.
(Habib BURGİBA, Tunus Devlet Başkanı, 1955
• İngiliz, Fransız ve İtalyanları Anadolu'dan uzaklaştırıp bizi de yenince,, karşımızda sıradan bir adam bulunmadığını ve O'nun gerçek yaratıcı kudretini kavramaktan uzak kalmış olduğumuzu kabul ettik. (1938)
(Yorgi PESMAZOĞLU, Yunan Ekonomi Başkanı
• Romanya'da Atatürk'ün ölüm haberi geldiği gün, bütün okullarda dersler tatil edildi.
(Romanya-Rador Ajansı: Bükreş

• "Türkiye'yi kulluktan kurtaran, istilacılara karşı saldırma ateşi yakan, savaş alanlarında ona başbuğluk edip kurtuluş kıyısına çıkaran adam öldü (...) Esaret antlaşmalarını yırtan, devletlerin kararlaştırdıklarını tanımayan, milletleri saygı göstermeye zorlayan, milletinde o saygınlık mevkiine çıkartan, diğer milletlere saydırtan adam öldü."
(Mısır

_bluessy_

Aktif Üye
Tepki
76
(link)

"İki Mustafa Kemal vardır. Biri ben, ölümlü Mustafa Kemal; diğeri milletin içinde yaşattığı Mustafa Kemal'ler ülküsüdür. Ben onu temsil ediyorum.Herhangi bir tehlike anında ben ortaya çıktımsa, beni bir Türk anası doğurmadı mı, Türk anaları daha Mustafa Kemal'ler doğurmayacaklar mı? Mutluluk Milletindir, benim değildir"

M. Kemal atatürk...

Hem bu kadar büyük olup hem bu kadar mütevazi olmak yeryüzünde kaç insana nasip olmuştur acaba...

Atam sen rahat uyu,

İzindeyiz,

seni çok özlüyoruz....

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
''ATAMA MEKTUP''

Atam,Büyük Önder,Yüce İnsan.

Yaşanılan bunca acı ve kederin ardından bugün nerdeyiz diye soruyorum kendime.'nerdeyiz' Soruyorum arkadaşlar nerdeyiz.

Biliyormusun,ah etmiştim.Bu memleketi karış karış dolaşacağım dedim.Seninde..Seninde ayağını basmadığın yer vardır dedim.Her bir noktasına dokunmak basmak istedim.Her bir memleketlime dokunmak tanımak istedim.Onların acılarına mutluluklarına ortak olmak istedim.Düşlerini hülyalarını dinlemek istedim.Ahhh... Büyüğüm ben senin gibi sevmek istedim.

Bugün 10 kasım Atam.Bunca yıl geçti ölümünün ardından,bunca yıııl.Varsın herkes yüreğimde yaşıyor desin,sen öldün Atam..Sen öldün.Arkanda tüm olumluluklara rağmen olumsuzluklar bırakarak öldün.

Kaş'ta Meis adasını anlattılar bana.Yunan adası dediler,vallahi inanmadım.Nasıl inanayım taş atsam varacaktı.Girdim,masmavi denizine girdim.Vallahi deniz gibi çözüldü gözüm.

Çanakkale'den geçtim sonra.Yanımda ne dostlar vardı bir bilsen.Allah canımı alsın 'ŞEHİTLİĞİ'gördüğümde içim bir oyana bir bu yana gitti.Dedim acaba nerelerden nasıl geçmişlerdir.Öyle dedilerdi bana,bir metreye bin mermi düşüyormuş.Ah ulan dedim nasıl adam bunlar.

Bugün biliyormusun ne oldu?Senin saygı duruşundaydık.Dairemin önündeki bayrağı sen ve arkadaşların için yarıya indirdim.Öyle ya yılda bir kere yahu...Daha bir dakka geçmemiş,bir baktım önümden hıh..Senin bizlere bıraktığın bu vatanda yetişen bir yurttaş,arkadaş.Bir elinde sigara,bir elinde telefon hay babam bu memleket kime kimden kalmış konuşuyor öyle..

Yok arkadaşşş yoook.Biz bu memleketi hak etmiyoruz.Vallahi billahi bu dünyayıda hak etmiyoruz.Sorun sen ve senin gibi meşakkatle çalıştıktan sonra aramızdan ayrılan siz değerli yöneticilerimizde değil.

SORUN BİZDE ATAM SORUN BİZDE...

Ne olur allahım bir silkelensek.bir farkına varsak bu dünyanın.
Haydi insanlar ne olur farkınıza varın artık kendinizin.Bizler İnsanız.insann

İNSANNNNNN...

Belkide bu ülkede düş'ü gerçekleşmiş en güzel insan sensin.SENİ SEVİYORUM

Derya AKYILDIZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.666
http://www.meb.gov.tr/belirligunler/10kasim/index_r3_c3.jpg

Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır.
Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır.

http://www.tsk.mil.tr/anitkabir/images/plot.gif

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz...
Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.
Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

http://www.bluepoint.gen.tr/gif/ataturk_imza.gif

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
Atatürk'ün eline diken batar mı ?
10 Kasım 2007

http://www.gercekgundem.com/img/news/halukbilginer-ata.jpg

10 KASIM nedeniyle Türkiye İş Bankası’nın hazırlattığı siyah-beyaz reklam filmi izleyenleri duygulandırdı.

Dün akşam tüm TV’lerde yayınlanmaya başlayan reklamda Mustafa Kemal Atatürk’ü ünlü oyuncu Haluk Bilginer canlandırıyor. Bir çocukla sohbet eden Ata’nın eline gülün dikeni batıyor.

Çocuk Ata’yı bu halde görünce hayretler içinde kalıyor, “Senin eline diken batar mı?” diye soruyor. Atatürk kendisini putlaştırmak isteyenlere reklam aracılığıyla “Evet batar” diyerek mesaj veriyor. Türkiye Cumhuriyeti’ni bir gül bahçesi gibi resimleyen reklam, Atatürk’ün ne denli çileli bir mücadele verdiğini de vurguluyor.

(link)

Eksikliğini hergün biraz daha hissettiğimiz ulu önder Atatürk'ü bir kez daha anmış olalım.

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Yüce Atatürk'ü saygıyla,minnetle ve gururla anıyorum.Bize emanet ettiği vatanımızı korumak,ilkelerini yaşatmak,gelecek kuşaklara tarih bilinci kazandırmak bizim asli görevimizdir.Atamızın Cenaze Töreninin fotoğraflarının bulunduğu bir link vermek istiyorum.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Derya AKYILDIZ