Selelerdeki cinsiyet farkı nedir?

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Selle Royal markasından bir sele almak istiyorum.

Aslında istediğim model Stargel modeli ama satışı yok. Metal yaylı istemiyorum. Elastomerli istiyorum.

Bir model buldum ama Selle Royal sitesinde kadınlar için yazmakta nedir bu fark bilgisi olan varmı?

(link) bu model erkek için olanı kadın için olanı da mevcut

Scudo

Samet Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
299
Bisiklet
b'Twin
@Taxonera Sitede verilen bilgilere göre erkekler için olanı dar ve uzun, bayanlar için olanı geniş ve kısa. Bunun dışında bir fark göremedim.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Mesajı yazdıktan sonra farkettim. Kadın erkeğe göre 2,5cm kısa 1,5cm kadar geniş yani bir erkek de kullanabilir bence

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
erkek-bayan selesi ayrımını pek çok firma yapmıyor, yapanlar da var. bunun temel sebebi adet dönemindeki kadınların o bölgede fazla baskıya maruz kalmaması içinmiş.

genital bölge odaklı yani. benzer şekilde erkeklerin bacak arasından geçen damarlarının üzerine binen baskıyı azaltmak için ortası delik seleler de mevcut.

daha önce de tartışmıştık ve bayan selesi kullanılabilir diye karar çıkmıştı sanırım hatırlıyorum :)

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@Serkan Mıstınoğlu
Kadın seleleri geniş ve kısa ama bariz değil kullanılır bence rengi pembe de değil[emoji3]

Peki ürünü inceledini mi fikirleriniz

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant

Bayan olarak geçmesine rağmen 2 yıldır bu seleyi kullanıyorum gayet memnunum size de tavsiye ederim.Aradaki boşluktan hava gelmesi neticeyi rahatlatıyor:D

• Beğen
Tepkiler: alper 76