Sele Yüksekliği ve Güvenliği

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Serkan.Ç. tarafından paylaşıldı.

 1. Serkan.Ç.

  Serkan.Ç. Team Sky

  Kayıt:
  14 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  936
  Beğeniler:
  785
  Şehir:
  Cennet
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  kafama takılan bişey var..
  sele borumun güvenlik çizgisi yok bende bunu kendime rahat ettiğim şekilde ayarladım ama sanki bana güvenli gelmiyormuş gibi geliyor..
  acaba sele borunun en az kaç cmsi bisikletin içinde olmalı üç aşağı beş yukarı bişey söyleye bilirmisiniz. üstündeyken bi anda selesiz kalmayalım kötü sonuçlar doğmasın : )
   
 2. SRT

  SRT Bisikletkolik

  Kayıt:
  11 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  1.112
  Beğeniler:
  1.255
  Şehir:
  İzmir/İstanbul
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Kadro yapısına göre bazı farklılıklar olsa da ;Genellikle,sele borusunun 8-10 cm'si kadronun içinde olmalı.Yaklaşık olarak,aşağıdaki fotografta kırmızı çizginin bulunduğu yere kadar gelmesi gerekir.
  [​IMG][/url][/IMG]
   
  Serkan.Ç. bunu beğendi.
 3. Oksal Özdöl

  Oksal Özdöl Onursal Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2006
  Mesajlar:
  1.671
  Beğeniler:
  1.314
  Şehir:
  izmir
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  Selesiz kalmazsınız . Fakat sele borusunun belli bir bölümü kadro içinde olmazsa ,zaman içinde kaynak yerine yapılan aşırı basınç sonucu kadro , kaynak yerinden kırılmaya başlıyor . Benim başıma geldi !!!
   
  Serkan.Ç. bunu beğendi.
 4. Uçkun Barış CANDAN

  Uçkun Barış CANDAN Kıdemli Üye

  Kayıt:
  4 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  203
  Beğeniler:
  70
  Şehir:
  Manisa
  Seviye:
  Benim bildiğim kadarıyla ve Carraro kullanım kılavuzunda sele borusunun en az 6,5 cm içeride olması gerektiğini söylüyor fakat yine carraronun orjinal sele borusunda minumum yükseliğinde 9 cmlik bir değer var.
   

İlginizi Çekebilir

3.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
IMG_20160202_215000.jpg
Arkadaşlar benim burnum biraz yamuk ve et var yani çok rahat nefes alamıyorum normalde de şimdi denemek amaçlı bir burun bandı aldım acaba işe yarar mı bir nebze de olsa? Kullananlar vardır diye...
Honest-Ads-Sports-Drinks.jpg
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...