Sele vidası dönmüyor ne yapmalı?

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Konular
205
Bisiklet
Salcano
Alyanla denedim olmadı boşa dönüyor. Seleyi ayarlamam lazım ne yapmalıyım?

YSGF

Sonuna kadar BİSİKLET
Konular
0
Adı
YUSUF EMRE TERZİOĞLU
Bisiklet
Diğer
daha uzaktan foto atabilirmisin

bastırarak dene

Tepkiler: Harun.

Yagizz2

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Konular
2
Adı
Yağız
Bisiklet
b'Twin
vd40 yumuşatabilir

Tepkiler: Harun. ve Cyclinq

YSGF

Sonuna kadar BİSİKLET
Konular
0
Adı
YUSUF EMRE TERZİOĞLU
Bisiklet
Diğer
wd40 sakın süme ben denedim benimki somunluydu ne kadar sıkarsan sık oynar sakın wd 40 sıkma

Başlığı açan
Başlığı açan
H

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Konular
205
Bisiklet
Salcano
Hepinize teşekkür ederim. Arkadaşlar buna ek olarak selenin kelepçesini söküp geri taktım ancak vida arttı ama nerenin vidası bilmiyorum. Görünüm şu an böyle normal mi? Sorun yaratmıyor.

Bu da artan vida.

Edit: Kelepçe patladı başka taktırdım.

Son düzenleme:

furkanbr

Forum Demirbaşı
Konular
11
Bugun yeni yol bisikleti aldim sele acisini ayarlamam gerekiyor on tarafi gereginden fazla yukarda fakat bu sele montajini nasil yaptilarsa vida hareket bile etmiyor mavi bisey surmusler yanlis hatirlamiyorsam bu vidalar takildiktan sonra kuruyup cikmasini engelleyen bisey olabilir ama bu vidaya bunu neden sursunler ki? Bunu nasil cozebilirim daha once yasamis bilen var mi?

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Konular
13
Adı
Berk Evren
Bisiklet
Scott
@furkanbr Vida yuvası aşınmış olabilir. Alyanı takmadan önce araya ince bir lastik parçası (eski iç lastik mesela) koyarak deneyin derim. İnatçı vidalarda işe yarar. (Bisikleti ters çevirin bunu yaparken, daha iyi kuvvet uygularsınız)

Rubberband-stripped-screw-remove.jpg

furkanbr

Forum Demirbaşı
Konular
11
@furkanbr Vida yuvası aşınmış olabilir. Alyanı takmadan önce araya ince bir lastik parçası (eski iç lastik mesela) koyarak deneyin derim. İnatçı vidalarda işe yarar. (Bisikleti ters çevirin bunu yaparken, daha iyi kuvvet uygularsınız)

Eki Görüntüle 178194
Yok hocam henuz yeni aldim zaten vidayi da kontrol ettim bi asinma yok zaten alyan atmiyor hocam alyan cakisi esnedi kirilacak sandim ama vida hic oynamadi sabit duruyor hala

Mehmet Metin Levent

Forum Bağımlısı
Konular
14
Adı
Mehmet Metin Levent
Bisiklet
Cube
Uyanık elektronik tayfası, vida sökülürse boya dökülsün diye renkli bir sıvı sürer. Garanti kapsamında mıncıklanmasın diye. İnce bir yağ dökün bir miktar beklesin sonra deneyin. Bir de hiperustalar, evde eşleri ile kavga ettikleri gün vidaları insan üstü bir güç ile sıkıştırırlar.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Konular
10
Bisiklet
Lapierre
@Mehmet Metin Levent Bana o mavilik loctite mavisi gibi geldi. Vidayı takmadan içine bandırıp takarız ki vida gevşemesin sıkıldığı gibi kalsın.

@furkanbr Bisikleti ters çevirin uzun saplı bir alyanın ucuna içi boş bir boru takarak yani kuvvet x kuvvet kolu metoduyla açabilirsiniz.

Tepkiler: BerkEvren

furkanbr

Forum Demirbaşı
Konular
11
Uyanık elektronik tayfası, vida sökülürse boya dökülsün diye renkli bir sıvı sürer. Garanti kapsamında mıncıklanmasın diye. İnce bir yağ dökün bir miktar beklesin sonra deneyin. Bir de hiperustalar, evde eşleri ile kavga ettikleri gün vidaları insan üstü bir güç ile sıkıştırırlar.
@Mehmet Metin Levent Bana o mavilik loctite mavisi gibi geldi. Vidayı takmadan içine bandırıp takarız ki vida gevşemesin sıkıldığı gibi kalsın.

@furkanbr Bisikleti ters çevirin uzun saplı bir alyanın ucuna içi boş bir boru takarak yani kuvvet x kuvvet kolu metoduyla açabilirsiniz.
Bana da oyle geldi hocam teknik serviste staj yaptigimda bizde kullaniyordukta alyani kiricam nerdeyse nasil acicam ben bunu ayrica sele ayarini zaten yapmam gerekiyor bunu sokunce garantiden mi cikacak bu simdi

Mehmet Metin Levent

Forum Bağımlısı
Konular
14
Adı
Mehmet Metin Levent
Bisiklet
Cube
Bana da oyle geldi hocam teknik serviste staj yaptigimda bizde kullaniyordukta alyani kiricam nerdeyse nasil acicam ben bunu ayrica sele ayarini zaten yapmam gerekiyor bunu sokunce garantiden mi cikacak bu simdi
Baksanıza cıvata düşmeden durmasın diyeymiş

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Konular
10
Bisiklet
Lapierre
@furkanbr Yanlış hatırlamıyorsam 2 adet vida var selede. Diğerini gevşettikten sonra bu vidayı gevşetmeyi denediniz mi?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Konular
10
Bisiklet
Lapierre
@furkanbr Benim bisikletim de iki vida da aşağıya bakıyor.

karanbatu

Daimi Üye
Konular
0
Adı
Batu
Bisiklet
Fuji
Loctktite benziyor kensinlikle sürülmemesi gereken bi yer. Zorlamadan çıkmayacak gibi o yüzden yalama yapmamak adına kaliteli bi alyan veya torks kullanmanızı tavsiye ederim.

EnginK.

Daimi Üye
Konular
4
@furkanbr Civatalar sarsıntıdan düşmesin diye sürülen montaj solüsyonu veya civata sabitleme solüsyonu görünen mavi şey. Sarsıntıdan düşmesin ama tekrar sökülebilsin diye yarı sert olanları var bir de motor vs gibi içine parça düşmemesi gereken yerlerde kullanılan tam sert çeşitleri var. Aseton belki çözebilir

Tepkiler: furkanbr

Yetkin

EAT- DRİNK -RİDE
Konular
5
Adı
Yetkin K.
Bisiklet
b'Twin
@furkanbr çakmakla veya baska bir alevle cıvatayı tutan kismi isitip gevsetebilirsiniz. Böylece yapistirici yumuşar.

Tepkiler: furkanbr

furkanbr

Forum Demirbaşı
Konular
11
@furkanbr Civatalar sarsıntıdan düşmesin diye sürülen montaj solüsyonu veya civata sabitleme solüsyonu görünen mavi şey. Sarsıntıdan düşmesin ama tekrar sökülebilsin diye yarı sert olanları var bir de motor vs gibi içine parça düşmemesi gereken yerlerde kullanılan tam sert çeşitleri var. Aseton belki çözebilir
@furkanbr çakmakla veya baska bir alevle cıvatayı tutan kismi isitip gevsetebilirsiniz. Böylece yapistirici yumuşar.
Tesekkur ederim ikisini de dener duruma gore buraya geri donus yaparim belki baskasi da yasar ayni seyi , en kotu bi decathlona goturucem artik orada cozebilirler umarim

Yukarı Alt