Sele tavsiyeleri

Özcancan

Argon 18
Tepki
819
İsim
Özcan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Takipteyim.Bende aynı düşünce içersindeyim :)
Prologo seleler güzel ama komple siyah bulamadım :/

Scudo

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
bilgili biri çıkacaktır umarım :)

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
O kilometrelerde ağrı yapmadıysa o seleye dört elle sarıl :)

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
yani ağrı muhakak oluyor da öyle çok rahatsız edici değil.. hani aslında konuyu açmamdaki amacım fiyat-performans olarak daha iyi bir selenin olup olababileceği..

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Sanayide motosiklet selelerine yeniden kaplama yapan yerler var. Oradan selenin rengi değiştirilebilir. Hatta deri bile kaplanabilir. Alt taraf yapıştırma veya zımpayla tutturuluyor bilginize.

celikkadro

Daimi Üye
Tepki
350
İsim
Tayfun
200km rahatca gidebiliyorsan o seleye sakin dokunma. kaplama bile hissiyati degistirebilir.
bisikletin katalogunda selenin marka modeli yaziyor olmali. ayni modelin koyu rengini bulmayi deneyebilirsin.
scott'in kendi uretimi bir sele olsa bile bir yerlerde mutlaka satiliyordur.

canust

Üye
Tepki
5
İsim
can ustundag
Bisiklet
Diğer
mosso marine 26 katlanırla dünyanıza girmiş bulunuyorum .. 26 katlanırda ilk etapta yüksek fiyatlara çıkmadığım için doğru veya yanlış bu seçimi yaptım .. bugün epey bi km yaptım .. ilk ve öncelikli sıkıntım sele . uygun fiyata rahat bi sele önerisi olan varmı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@canust Güle güle kullanın. İlk sürüşlerde ağrı olması normal. Tayt daha önemli. Eğer yine de değiştirmek isterseniz de oturma kemiklerinizin mesafesiyle selenin uygun olmasına dikkat etmelisiniz ki bunu kontrol etmek için denemek gerek alınacak seleyi

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar. Yaklaşık 3-4 aydır kullandığım merida crossway 100 bisikletimin orjinal selesi (resimdekinin aynısı) uzun sürüşlerde rahatsız etmeye başladı. 15 dk da bir durup agrının geçmesini beklemek durumunda kalmaya başladım. Decathlondan aldigim jelli sele kilifi ve pedli tayt ile beraber kullansamda fayda etmiyor (totonunda buyuk olmasi etkili tabi :).
Sizlerin kullandığı uzun sürüşlerde rahatsız etmeyecek sele öneriniz varımdır.
Screenshot_2017-01-22-19-36-51.png Screenshot_2017-01-22-19-36-04.png

bysutcu

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
Yusuf Emre
Bisiklet
b'Twin
@oguz169 hocam geçen tur bisikleti fotoğraflarında dünya turu yapan sporculardan birinin "selle royal classic" kullandığı yazılmıştı. insan ortapedisi kişiden kişiye farklı olduğu için sele konusunda deneme yanılma yolu ile uygun bir sele bulunabileceğini düşünüyorum tabi bütçeniz yüksekse brooks veya fizik markalarına bakabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: gok ve oguz169

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
Forumda yaptığım araştırmalar neticesinde bu seleyi satın aldım. Umutluyum, umarım işe yarayacak. Çok övmüşlerdi, göreceğiz.
(link)

cycling

Üye
Tepki
62
İsim
gökhan
Bisiklet
Carraro
arkadaşlar broks kullanan arkadaşlar bu seleden memnunlar mı kullananlar bilgilendirirlerse çok makbule geçer. Bir de brooks ayarında royal dışında , orta fiyat deri sele tavsiyesi olan var mı ? teşekkürler

Aerocycle

Eski sporcu, Yeni performanscı
Tepki
127
İsim
Murat
Bisiklet
Corratec
Arkadaşlar bu Selle Royal Scientia seleden almayı düsunuyorum. Almadan once gidip her iskiadik kemik arası meeafe ölçülecekmiş. Bu seleyi kullanan varmı . En önemlisi kullanıp ağrı sorunu olan varmı?

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Tur Bisikletim için makul fiyatlı sele arıyorum taytsız da rahat kullanılabilecek. Arkadaşlar siz ne önerirsiniz?

Brooks tan şaşma diyenler olacaktır mutlaka da neden Brooks mesela?

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
selle_royal_ariel.jpg

Selle Royal Ariel - Tur için önerebilirim. Bisiklet Gezgini'nden 40 TL'ye aldım. (İnternet sitesinde yok) Gayet rahat bir sele. Uzun yola çıkıyorsam bu seleyi takıyorum. 40 Tl ve ağrısız yolculuk... Brooks kusura bakmasın :)

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
Bende tam sele arıyordum. Mevcut delen yamuldu. (80 kg bünyemle nasıl başardıysam) forumda da diğer yerlerde de sportourer seleleri uzun mesafeler için öneriyorlar. Ama yabancı kaynaklardaki yorumlar sanki kaplama malzemesinin çok iyi olmadığını söylemişler. Bir de hep sportourer zoo gel modelinde bir yoğunlaşma var.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar ne tür sele alacak olursanız olun tavsiyelerin yanında ölçüleri de mutlaka dikkate alın. Birine rahat olan sele başkası için kabus gibi olabilir. Deneme şansımız olmuyor çoğu zaman ama kalça ölçünüzü bilmeniz sele seçerken yardımcı olacaktır. Çağrı Terzioğlu'nun Sele Seçerken Kalça Genişliği Nasıl Ölçülür? videosu yardımcı olacaktır.

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
397
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
Yazacaklarim belki konuya limon sikmak gibi olacak ama..bu sele terimi, selle markasindanmi turedi acaba..tipki kask teriminin kask markasindan turemesi gibi.vayahut kagit havlunun selpak olmasi gibi.:confused:

Aloha

Only steel is real
Tepki
437
İsim
Ergün
Bisiklet
Fuji
@isocan

Selle fransizcadan gecmis dilimize, bircok terimde oldugu gibi.

Kelime anlami: eyer, semer.

• Beğen
Tepkiler: Ismaildmr