Sele takmak

Berk Yıldız

Aktif Üye
Tepki
59
Bisiklet
Salcano
yeni sele aldım eski seleyi sökecektim ki alyanı vidaya soktum ama bir derece dönmedi (döndüremedim) çok ser ne yaptıysam yerinden kıpırdamadı nasıl sökebilirim?

Scudo

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
sola doğru çevirdiğine eminsindir umarım :) pas sökücü kullan..sakın yalama etme durum daha vahim olur :) umarım kurtulursun bu garip dertten :)

Berk Yıldız

Aktif Üye
Tepki
59
Bisiklet
Salcano
doğru yöne çevirdiğimden eminim.bisikelt daha yeni 2 aylık paslanma yok.bir daha deniyeceğim.

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Pas sökücü, WD-40, Balata temizleyici vs gibi ürünlerden birini kullan açılacaktır.

Çağatay TURHAN

Daimi Üye
Tepki
9
Bisiklet
Merida
etrafa bulastırmadan 2 damla hidrolik yağı damlatın vidanın üzerine biraz bekledikten sonra tekrar deneyin bu sefer olur :)

Tepki
109
kuvvet kolu daha uzun olan bir alyen anahtar kullanın. boyle bir alyen anahtarınız yoksa ingiliz anahtarıyla alyen anahtarın tutma yerinden tutarak kuvvet kolunu uzatma yonune gidebilirsiniz. sahsen ingiliz anahtar yontemini surekli kullanıyorum pedal sokup takmada :D

ömer korkmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
258
Kuvet kolu uzun bir anhatar kullanın.Olmazsa wd-40 önermiyorum benim eski bisikletin sele borusu paslanmış yerinden çıkmıyor. Wd-40, balata temizleyici, yağ, sıradan pas sökücüler hiç biri işlemedi. Şimdi sıra hidrolik yağında onuda deniyeceğim yine sonuç vermezse sanayiye götürüm söktüreceğim. Vidayı yalama yapmamaya çalışın.

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
970
Bisiklet
Dahon
L şeklindeki sağlam bir alyen anahtarın kısa tarafını vidaya takın uzun tarafına küçük bir boru veya benzer bir parçayı takarak kuvvet kolunu uzatıp ani ve darbeli hareketlerle sökmeyi deneyin.Ama alyen anahtarınız sağlam olsun.kolay gelsin.