Sele mi sele kılıfı mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba arkadaşlar. Selemden rahatsızım. Yeni sele almayı düşündüm ama ancak beni rahat ettirecek sele tipi geniş ve yayvan olan tip. O da görüntü olarak çok garip duruyor. Ayrıca maliyet olarak da fazla. Jelli sele kılıfları gördüm. Deneyip kullanan arkadaşlar tavsiye eder mi? Teşekkürler.

Scudo

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Jelli sele kılıfı kullandım.Rahat ama sağa sola kayıyor.Beni rahatsız etmez dersen tavsiye ederim.

Ancak ben rahat edemedim. Sonunda söküp senin gaip görünüyor dediğin türden bir sele taktım, çok rahat ettim.Görüntüsünün de...Neyse.Beni pek ilgilendirmiyor görüntüsü.

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
Dikişleri yırtılmana kadar jel sele kılıfı kullandım. Sonra turumun ortasında sele kılıfı iş görmez olduğu için Beşiktaş ta Kaçkara uğradım. Artık jel dolgusu sele kullanıyorum. Bu zamana kadar boşuna kendimi yormuşum. Sele 50 civarı kılıf 15-20 olunca insanlar kılıfa yönetebilir ama inanın aradaki farka değiyor.

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her ikisi de değil, tayt giy rahat et derim ben.

• Beğen
Tepkiler: serkant yakıt

Berkay G.

Aktif Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
aynen, sele yerine pedli tayt alın şortun, eşofmanın içine giyin, en rahatı..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. Ortak karar olarak jel sele kılıfı kullanmamak konusunda fikir birliği oluşmuş demek ki.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Ben jelli sele kılıfı + tayt kullanıyorum. Araba oturmaktan farkı yok :)

• Beğen
Tepkiler: UTK~16

Turhan Atakan

Aktif Üye
Tepki
33
Bisiklet
Kron
Jel kılıf bende aldım ama en incesi bile seleye takınca kaba ve iğrenç duruyor.Rahat olmasına rahat ama görüntüyü bozuyor karar senin.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tayt bu zamana kadar hiç kullanmadım, çok büyük ağrı sorunları yaşadım mı? Yaşamadım. He sağlık açısından bazı sorunları vardır, tayttaki ped o bölgenin hava sirkülasyonunu en iyi şekilde sağlıyordur bunlara birşey diyemem. Fakat sele seçimini doğru yaptığınız sürece bence ağrı açısından sorun yaşamazsınız. Bu çok kişisel bir olay ayrıca. Kimi insan tahta gibi sert ve incecik selede rahat ederken kimi insanda sizin gibi geniş seleleri seviyor. Ben Sportourer sele kullanıyordum, ortası yarık olanlardan. Çoğu insan ortası yarık seleyi sevmez fakat ben çok rahat ettim, kırılınca da Brooks B17'ye geçtim. Uzun yolda henüz deneyemedim fakat bir gün herkes Brooks B17 alacakmış gibi geliyor bana :) Özelliklede bisikleti tur amaçlı kullanan arkadaşlarım.

Eğer ki sele problemi yaşıyorsanız, Brooks alana kadar bir şekilde idare edin Erdem Hocam, sizde bir gün dayanamayıp alacaksınız :)

• Beğen
Tepkiler: five

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tamer KAMIŞLI

Tamer Hocam, Brooks kafamda hep var zaten :) Babam Brooks kullanırdı hep. Başka bir şey kullandığını görmedim. Çocukken annem kızardı, evde bile buna oturacaksın diye. En iyisi sizin de dediğiniz gibi Peder Bey'in izinden gitmek. Bu arada belirteyim, o da sizin tarz gibi bisikletleri sever. Geçen gün Sedona katalogunu gösterdim. İnceledikten sonra 311 dedi geçti. Sonra kaldır şunu, canım çekiyor dedi. :) Çok üzüldüm valla.

neyzen_ali

Üye
Tepki
1
Ben de jel sele kılıfı aldım pek memnun olduğumu söyleyemem.kılıfsız haliyle pek farkı yok.ben de bir jel sele almayı düşünüyorum.marka ve model tasiyesinde bulunabilecek varsa iyi olur.saygı ve selamlar...

Tepki
0
İsim
ismail
Bisiklet
b'Twin
Herkese Merhaba,
Bisikletimin selesi estetik açıdan çok şık görünen fakat uzun turlarda beni öldüren bir seledir.
Sizce jelli tayt mı yoksa jelli sele kılıfı mı almalıyım ?
Yardımlarınızı rica ederim.

Tepki
157
İsim
Cengizhan TOPCUOĞLU
Bisiklet
Salcano
Kesinlikle sele

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@Erdem Ş.

Kesinlikle jelli sele diyorum. Yeni bisikletimde alır almaz daha üstüne binmeden değiştirdiğim şeydi. İkisini üst üste koyduğum resim aşağıda. Kesinlikle tavsiye ederim. Bu arada üstteki orjinal olan.

IMG_20161108_230332.jpg

• Beğen
Tepkiler: sasen
Tepki
0
İsim
ismail
Bisiklet
b'Twin
cevap için çok teşekkür ederim yeni selem hayırlı olur inşallah...

Aloha

Only steel is real
Tepki
437
İsim
Ergün
Bisiklet
Fuji
Bu seleyi alali yaklasik 8-10 sene oldu, Günlük kullandigim sehir bisikletinde kullaniyorum. Bununla 100 Km yapmisligim var, agri sizi olmadan.
Kardan yagmurdan etkilenmedi, icine su almiyor, kisaca cok memnunum.
Tek derdi, terleyince teri tutmasi.

WP_20170221_18_28_38_Pro_LI.jpg

Bana göre iyi bir sele, jenital bölgesine baski yapmamali, bu yüzden ortasi cukurlu seleler tercih edilmeli.

Sekilde görüldügü gibi
_________________plush4.jpg

• Beğen
Tepkiler: aliakalin

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
bende hortlatarak jelli bir sele önerisi istiyorum

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben de sanırım sportourer zoo gel flow alacağım ancak mağazaya soru sordum ; "satın aldıktan ve kargo bana geldikten sonra 1 saat denemek istiyorum , olmazsa iade alıyor musunuz ?"diyerekten. Kabul ederlerse hemen yapıştırıcam.