Sele kılıfı değiştirme

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar bisikletimde Orjinal Bianchi Selesi Var Fakat sağı solu yırtık rengi solmuş eski bir sele yeni bir sele aldım ama bir süre kullandıktan sonra beni çok sert olması rahatsız etti eski selemi özledim eski selem hala duruyor fakat dediğim gibi yıpranıkı acaba yeni selemin üstündeki deri gibi kılıfı söküp eski seleme takma şansım varmı alltan zımbalı ama nasıl tutturabilirim sizce bi fikri veya önerisi olan varmı?

NOT= şu anda yeni sele alamam

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Selene alışmaya bak bence.

Not: Alışamazsan yeni selene 20-25 liraya jelli sele kılıfı al.

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
kardeş üzerine deri alıp perçinleyebilirsin
ama sen perçin atamayacağın için (sadece ayakkabıcı ya da birkaç imalatçıda uygun makina vardır)
ayakkabıcıya vereceğin para yeni silikonlu sele kılıfından daha pahalı olacaktır
yada eski seleni kullan basit bir kılıf (3-5 tllik birşey) ile göze hoş gelmeyen yerler artık gözükmeyecektir
yada annen yada teyzen falan dikişten anlıyorsa ya da dikiş makinası varsa güzel bir kılıfın olur
elle de dikebilirsin ama biraz maharet ister biraz da sabır ister
bizim burada mobilyacılar var imalat yapıyorlar eğer senin bulunduğun yer de imalatçı , döşemeci falan varsa bir şansını dene

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@dr_mrh Perçin aletleri yapı malzemeleri satan yerlerde 20-30 liraya satılıyor :)

Kefter

Daimi Üye
Tepki
202
Bisiklet
Giant
çanta tamircileri de yapıyor bildiğim kadarıyla... Hem daha uygun... İçine elyaf falan da koyuyorlar...

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
Benim pek çanta tamircisi ile işim olmadı
tabiki yapıyordur ama ne kadara yapar
Perçin aleti 20 tl uygun malzemeler de 15 20 tutar
zaten standart bir sele ne kadar ki
Galiba arkadaş yeni sele alacak param yok demiş

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
(link)
bunun gibi bir şey burada 2 tl maalesef kargosu daha çok tutar
ya da vaktin varsa ali ekspress te 5 liraya ücretsiz kargolu bir çok çeşit var ama gelmesi 16 günden bir hatta iki aya kadar uzayabilir benim 2 dolarlık bir siparişim yaklaşık 64 günde gelmişti, ama genelde 20 gün civarı
sokak arasında bisiklet millerine boncuk ta satan aksesuar çeşiti bol olan bir bisikletçiye bak

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
decathlon' daki 24 küsüt lira olan L beden sele kılıfını aldım beni çok rahatlattı.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
50 tane tekli paket ıslak mendille seleyi döşe. Bantla yapıştır. Yumuşacık. Hem jelli gibi.