1. Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Çünkü sizlere daha güzel bir site kullanımı sağlamayı hedefliyoruz. Bu yüzden çerezlerden yararlanarak sitemizle nasıl bir etkileşimde bulunduğunuza dair ilişkili verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Konuyla ilgili bilgi için buraya tıklayınız. Bu siteye giriş yapıp kullanarak, çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.

Sele Boyu

Konu, Bisiklet Seçimi kategorisinde İ.Deniz tarafından 8 Şubat 2015 tarihinde paylaşıldı.

1. İ.Deniz

İ.Deniz Daimi Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Sponsorlu Merhaba bisiklet forum ailesi. 8 aylık Sedona 920'ye sahibim. Yavas yavas dizde ağrı oluşmaya başladı. Normalde pedal aşağıda iken bacak dik bir şekilde durmalı ama bende hafif bi kırılma oluyor. Seleyi daha yukarı çıkarırsam maksimum çizgisini geçecek. Bisiklet 29 jant 19 kadro. Boyum 1.90 bacak boyum 1.07 nasıl bi çözüm bulabiliriz ?

2. Yiğit Türkben

Yiğit Türkben Üye

Bisiklet:
    Batus
    Daha uzun bir sele borusu işinizi görecektir diye düşünüyorum

3. hakan64

hakan64 Forum Bağımlısı

Adı:
    hakan
    dizdeki ağrı düşük kadansta ağır viteste gitmekten olabilir. dizde kırılma olması normal

Bağlantıyı görmek için üye girişi yapınız.

4. Cem Tunç

Cem Tunç Rampalarda Örselendik

Adı:
    Cem Tunç
    Bisiklet:
    Sedona
    Kadro boyu küçük size hocam, sele borusunu çok fazla dışarı çıkarırsan kırılıp bükülebilir. Çözüm kadro boyunda. Ayrıca dizlerde ağrı varsa çok zorlamış olabilirsin ki bu da dizlerde bir sorun oluştuğu anlamına geliyor bir doktora göstermekte fayda var, ben çok zorladığımdan tendonları koparmıştım bir kaç ay çok fazla bisiklet sürmedim iyileşti. Daha kötüsü olmamıştır umarım.

5. Ahmet-E

Ahmet-E Daimi Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    '29 jant bisiklet.kalın teker MTB Kullanmak zaten zorlayıcıdır.Büyük ihtimal düşük kadansda da sürdünüz ve eklemleri daha da zorladınız.Bence,Ya ince teker şehir bisikletine geçip sakin sürüş yapın ya da bisiklete bir süre ara verin,Yoksa her sürüş eklemlerinize daha çok hasar verecektir.İhmale gelmez.

6. Kaan Türkan

Kaan Türkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Mosso
    eğer uzun bi sele borusu kullanmak isterseniz lütfen boruyu alırken dikkat sağlam bişey almaya dikkat edin benim başıma geldi kadronun içinde kaldı borunun yarısı şansa yazlıktaki kullanılmayan bisikletlerdendi

7. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Hafif kırılma olmalı zaten. Olmazsa, kalçanız pedala her basışınızda sağa sola hareket eder, bu da eklem ağrılarına sebep olabliir.

mümtaz öztürk bunu beğendi.