Sele Borusu Ölçüleri

Scudo

Yusuf Ziya Özen

Aktif Üye
Tepki
137
Bisiklet
Trek
En sağlıklı ölçüm kumpas yardımıyla olur diye düşünüyorum. Sele borusunu söküp bisikletçiye de götürebilirsiniz.

ykaracavus

Üye
Tepki
8
evet, kumpas ile ölçeceğim ama acaba içten içe mi yoksa dıştan dışa mı oluyor, ona göre sipariş edeceğim.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Yusufunda dedigi gibi kumpasla olculur. Bunun dısinda belirli bir markanin ya da modelinse internetten arastirip capina da ulasabilirsin. Yol bisikletlerinde genelde 27,2mm olsada bu bir olcut degildir el yapimi italyan bisikletlerinde 25mm, Fransiz bisikletlerde ise genelde 25,4mm - 26,8 gibi olculer dahi var.

Tepki
0
Merhaba. Vintage bir bisikletim var, sele borusu almak istiyorum. Ölçü icin söktüm boruyu ancak uzerinde olcusu yazmiyor. Borunun dis capini mi olcmem gerekiyo, yoksa sele borusunu taktigim yerin capini mi anlamadim. Acil yardimlarinizi rica ederim. Bisiklet Patria WKC. Saygilarimla.

Tepki
0
Merhaba. Vintage bir bisikletim var, sele borusu almak istiyorum. Ölçü icin söktüm boruyu ancak uzerinde olcusu yazmiyor. Borunun dis capini mi olcmem gerekiyo, yoksa sele borusunu taktigim yerin capini mi anlamadim. Acil yardimlarinizi rica ederim. Bisiklet Patria WKC. Saygilarimla.

@Murat Cömez

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Ömer Oğuz Taşkan

Seleborusunun dis capini ölcmeniz gerekiyor.

el Cezeri

Ride or Die
Tepki
607
İsim
Albeza
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
16705282299295432323082141496965.jpg
Merhabalar konuyu hortlatiyorum.
Sele borumun kızağı yalama olmuştu (2 3ay once), vidayı aşırı çok sıkarak anca seleyi sabitleyebilmiştim. Bugun sabah bisikletle giderken ufak bir "eski yeni asfalt çizgisinde" totoyu kaldırmadan geçtim ve birden sele borusu kırıldı. Sanırım havanın soğuk olmasınında etkisi olabilir 3 5° civarı. Ve metal yorgunlugunun da etkisi ile kırıldı tahminimce.

Sonuç olarak uygun fiyatli bir sele borusu almak istiyorum fakat ölçü okuma konusunda sorun yaşadım. 30.3 yada 30.8 gibi görünüyor son rakam silinmiş tam seçemedim. Piyasada hiç 30.3 sele borusu yok ayriyeten ingilizce olarak da arattim bulamadim. O zaman kesin 30.8 diyebilir miyiz. Bugün mekanik kumpas ile ölçtük 30mm gösterdi. Eğer 30.8 mm olmayabilir diyorsanız okula götürüp dijital kumpas ile ölçeceğim. Sele borusu aluminyum, zzyzx marka. Corratec x-vert mtb üzerinde gelen orjinal sele borusu. Teşekkür ederim

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
780
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
298222 dosyayı görüntüle
Merhabalar konuyu hortlatiyorum.
Sele borumun kızağı yalama olmuştu (2 3ay once), vidayı aşırı çok sıkarak anca seleyi sabitleyebilmiştim. Bugun sabah bisikletle giderken ufak bir "eski yeni asfalt çizgisinde" totoyu kaldırmadan geçtim ve birden sele borusu kırıldı. Sanırım havanın soğuk olmasınında etkisi olabilir 3 5° civarı. Ve metal yorgunlugunun da etkisi ile kırıldı tahminimce.

Sonuç olarak uygun fiyatli bir sele borusu almak istiyorum fakat ölçü okuma konusunda sorun yaşadım. 30.3 yada 30.8 gibi görünüyor son rakam silinmiş tam seçemedim. Piyasada hiç 30.3 sele borusu yok ayriyeten ingilizce olarak da arattim bulamadim. O zaman kesin 30.8 diyebilir miyiz. Bugün mekanik kumpas ile ölçtük 30mm gösterdi. Eğer 30.8 mm olmayabilir diyorsanız okula götürüp dijital kumpas ile ölçeceğim. Sele borusu aluminyum, zzyzx marka. Corratec x-vert mtb üzerinde gelen orjinal sele borusu. Teşekkür ederim
Hocam 30.9 olmasın o? 30.9, 31.6 diye gidiyordu galiba sıralama.

el Cezeri

Ride or Die
Tepki
607
İsim
Albeza
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hocam 30.9 olmasın o? 30.9, 31.6 diye gidiyordu galiba sıralama.
30.8 miş hocam forumda ayni bisiklete ayni sele borusuna sahip bir abi dijital kumpas ile ölçüp teyit etti sağolsun. Tam 30.8.
Bu ürünü alacağım sanirsam zaten 30.8 de yurt içi pek seçenek yok 1 elin parmağını geçmez.
(link)

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
780
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
30.8 miş hocam forumda ayni bisiklete ayni sele borusuna sahip bir abi dijital kumpas ile ölçüp teyit etti sağolsun. Tam 30.8.
Bu ürünü alacağım sanirsam zaten 30.8 de yurt içi pek seçenek yok 1 elin parmağını geçmez.
(link)
Böyle garip ölçüleri neden kullanırlar acaba diye merak etmiyor değilim.

• Beğen
Tepkiler: el Cezeri

el Cezeri

Ride or Die
Tepki
607
İsim
Albeza
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Böyle garip ölçüleri neden kullanırlar acaba diye merak etmiyor değilim.
Maalesef bu durum bazen büyük bir sorun olabiliyor, bence bu konuda en önemli parça kadro kulağı sorunsalı. Yapın standart 5 çeşit kulak her kadroda onlardan olsun.

• Beğen
Tepkiler: ali önder