sele borusu çapı için adaptör kullanmak?

Onur K.

Forum Demirbaşı
Kayıt
20 Kasım 2013
Başlık
16
Mesaj
511
Tepki
402
Şehir
Istanbul
Herkese selam,

Bu konu ile ilgili bir başlık açılmış ama üzerinden uzun yıllar geçtiği ve yeterince bilgi içermediğinden tekrar hortlatmak istemedim.

31.6 mm sele borusu çapı olan kadromda 27.2 mm çapı olan bir sele borusu kullanmak istiyorum. Bunun için değişik markaların ürettiği adaptörler var. Hatta Cane Creek firması nerdeyse her çap için bu adaptörlerden üretmiş. Başka bir kaç marka daha var.
Ürün bu --->
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.


Cane Creek almayı düşünüyorum ve saygınlığı olan bir firma olduğu için güvenebileceğimi düşünüyorum.
Ancak daha önce açılan başlıkta ve bir kaç yabancı forumda, özellikle karbonlar kadrolar ve sele boruları için, "ölçü tam olmazsa kadroya sıkışır ve çıkartamazsınız" veya "zamanla genişleyebilir ve sıkışır" gibi yorumlar okudum.
Bazı kullanıcılar yine, "ölçü tam olmazsa sürüş esnasında sele borunuz içeri doğru kayar ve bunu önlemek için mandalı çok sıkarsanız kadroya zarar verirsiniz" şeklinde yazamışlar.
Bunların yanında, "yıllardır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım" diyenler de oldukça fazla.

Açıkçası kafam karıştı ve daha önce bunu hiç denemediğim için sizlere danışmak istedim. Sele borusunu bu şekilde kullanan var mı? veya konu hakkında bilgisi/deneyimi olanlar paylaşırlarsa çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.
 

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Kayıt
21 Aralık 2012
Başlık
20
Mesaj
1.743
Tepki
1.773
Şehir
DENİZLİ
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Kadroya yapışma ve bir süre sonra çıkmama olayını bende duymuştum. Sele borusu bile yapıştığında çıkarmak zor oluyor bunu çıkarmak daha zor olacaktır. Bence kullanılabilir. Takmadan önce silikonsuz gresle biraz yağlayıp öyle takabilirsiniz. Yada kısa periyotlar içersinde söküp temizleyip takıp kaynamasını engellemeye çalışabilirsiniz.
 
  • Beğen
Tepkiler: Onur K.
Yukarı Alt