sele borusu çapı için adaptör kullanmak?

Konu, Kadrolar kategorisinde Onur Kuzik tarafından 6 Şubat 2014 tarihinde paylaşıldı.

 1. Onur Kuzik

  Onur Kuzik Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  20 Kasım 2013
  Mesajlar:
  512
  Beğeniler:
  424
  Şehir:
  Istanbul
  Herkese selam,

  Bu konu ile ilgili bir başlık açılmış ama üzerinden uzun yıllar geçtiği ve yeterince bilgi içermediğinden tekrar hortlatmak istemedim.

  31.6 mm sele borusu çapı olan kadromda 27.2 mm çapı olan bir sele borusu kullanmak istiyorum. Bunun için değişik markaların ürettiği adaptörler var. Hatta Cane Creek firması nerdeyse her çap için bu adaptörlerden üretmiş. Başka bir kaç marka daha var.
  Ürün bu ---> http://www.wiggle.co.uk/cane-creek-seat-post-shim/

  Cane Creek almayı düşünüyorum ve saygınlığı olan bir firma olduğu için güvenebileceğimi düşünüyorum.
  Ancak daha önce açılan başlıkta ve bir kaç yabancı forumda, özellikle karbonlar kadrolar ve sele boruları için, "ölçü tam olmazsa kadroya sıkışır ve çıkartamazsınız" veya "zamanla genişleyebilir ve sıkışır" gibi yorumlar okudum.
  Bazı kullanıcılar yine, "ölçü tam olmazsa sürüş esnasında sele borunuz içeri doğru kayar ve bunu önlemek için mandalı çok sıkarsanız kadroya zarar verirsiniz" şeklinde yazamışlar.
  Bunların yanında, "yıllardır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım" diyenler de oldukça fazla.

  Açıkçası kafam karıştı ve daha önce bunu hiç denemediğim için sizlere danışmak istedim. Sele borusunu bu şekilde kullanan var mı? veya konu hakkında bilgisi/deneyimi olanlar paylaşırlarsa çok memnun olurum.

  Şimdiden teşekkürler.
   
 2. Ömer KARAN

  Ömer KARAN Bisikletkolik

  Kayıt:
  21 Aralık 2012
  Mesajlar:
  1.743
  Beğeniler:
  1.807
  Şehir:
  DENİZLİ
  Adı:
  Ömer KARAN
  Bisiklet:
  Bisan
  Kadroya yapışma ve bir süre sonra çıkmama olayını bende duymuştum. Sele borusu bile yapıştığında çıkarmak zor oluyor bunu çıkarmak daha zor olacaktır. Bence kullanılabilir. Takmadan önce silikonsuz gresle biraz yağlayıp öyle takabilirsiniz. Yada kısa periyotlar içersinde söküp temizleyip takıp kaynamasını engellemeye çalışabilirsiniz.
   
  Onur Kuzik bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_10-53-8.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
upload_2016-8-11_15-47-54.png
Merhaba, Power metrenin gerçekten ne işe yaradığını merak edenler için örnek bir senaryo hazırladım. Diyelim ki performans ölçümü yapan bir dükkan açtım. Bu dükkanda bazı ölçümler yaparak bana...
upload_2016-6-24_11-17-2.png
Performans sürüşü yapanların yanıtını aradığı bir soru olsa gerek: Aslında, her şart altında mevcut durumumuzdan daha hızlı nasıl gidebiliriz diye de özetlenebilir. Benim düşüncem aynen şöyle:...