Sele arkası bagaj önerileriniz arkadaşlar???

Tepki
27
merhaba arkadaşlar

26" bisikletim için sele arkası bagajı bakıyorum.çadır uyku tulumu mat gibi eşyalarımı taşımama yarayacak,sağlam ve 40-50 tl arası fiyatı olan arka bagaj olarak ne alabilirim?

Scudo

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
o fiyata bişey bulmanız zor. istanbulda dasport diye bir dağcılık spor malzemeleri satan mağaza var. (link) kendi üretimleri bir bisiklet haybeleri vardı bi zaman hala üretiyorlarsa o işinizi uzun yıllar görür.

• Beğen
Tepkiler: mecit öztürk
Tepki
27
çantasız fiyatını kastetmiştim aslında.Hangi malzemeden yapılıyor merak ettim bu fiyattan da pahalıysa:)

Yorgun

Aktif Üye
Tepki
152
İsim
Tacir
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar arka bagajı olan şehir bisikleti ve mtb hangisi daha ağır yük taşır ( 25 30 kilo civarı ) ve yükten hangisi daha çok etkilenir ? Tur bisikleti hariç.
Deneyimi olan biri cevab verirse çok sevinirim .

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar arka bagajı olan şehir bisikleti ve mtb hangisi daha ağır yük taşır ( 25 30 kilo civarı ) ve yükten hangisi daha çok etkilenir ? Tur bisikleti hariç.
Deneyimi olan biri cevab verirse çok sevinirim .
Boyle bi kriter yok arkasasim jant setinden tut ölçüye kadar etkilenir bu.

• Beğen
Tepkiler: Yorgun

Yorgun

Aktif Üye
Tepki
152
İsim
Tacir
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Boyle bi kriter yok arkasasim jant setinden tut ölçüye kadar etkilenir bu.
Çok teşekkür ederim bilgi edinmiş oldum . Zamanınız varsa bir az açıklasanız . Mesela bisiklette fazla yük taşımak için bisiklet alırken nelere dikkat edilmeli ?

Bilgilendiren her kese önceden teşekkürler .

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok teşekkür ederim bilgi edinmiş oldum . Zamanınız varsa bir az açıklasanız . Mesela bisiklette fazla yük taşımak için bisiklet alırken nelere dikkat edilmeli ?

Bilgilendiren her kese önceden teşekkürler .
Merhaba arkadaşim. Tur bisikleti haric demissin ama temelinde " tur bisikleti " diye bir tür yok aslinda

senin yapacagin turun sekline gore bisiklet duzenleme var. Her bisiklet tur bisikleti olabilir ama sportif, hizli, gunubirlik, sehirler arasi, ulkeler ve kitalar arasi diye uzar gider. Gunubirlik gezi icin tasarlanan tur bisikleti ile ulkeler arasi tur bisikletinin donanim ve teknik ozelligi ayni olmaz

Soruna gelirsek agir, yoğun ve yuklu rotalar icin daima 26" jant bisikletler yuke ve bozuk yollara karsi daha direnclidir.
Dolayisi ile sorunun yaniti " mtb ', yada dag bsikleti olacaktır. Fakat 26" jant olmasi kosulu ile :)

• Beğen
Tepkiler: Yorgun

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Yorgun
Fazla yük taşıyacaksanız 36 telli çift kat jant ve dağ bisikleti kadar olmasa da biraz kalınca tekerler iyi olur. Çelik kadro ve bagaj delikleri olması da -şart olmasa da- başka bir avantaj.
Siz yine de ağırlığı bisiklete eşit dağıtmaya çalışın bence, sadece arkada kalmasın.