sele altı lamba

Tepki
80
Bisiklet
Specialized
barkod okuyucu lazerinden sele altına 9 voltluk pile direkt bağlanan kırmızı ışık yaptım çok güçlü bir ışık oldu tavsiye ederim yapılması gereken sadece kablo ve lambayı monte etmek:in:

• Beğen
Tepkiler: felis911
Scudo
Tepki
80
Bisiklet
Specialized
Mağazalardan bozuk el tipi barkod okuyucu isteyin cihazı sökün ön taraftaki ledli lamba kısmı küçük bir kabloyla ana devreye bağlıdır üzerinde 5 yada 6 adet led lamba bulunur. Bu kabloyu pile bağlayın ben araya açıp kapama için küçük bir switch anahtar ekledim montajı ise sele altındaki iki yatay demire yapıldı arka ortaya.

Tepki
48
Zor bir şey değil bunu yapmak hatta mağazalarda satılan flaşörlerin fiyatı düşünülürse yapacağımız lamba en fazla 3 veya 4 liraya malolur. Bir adet veya iki adet ledi herhangi bir yerden kesip alacağımız dikdörtgen plastik(mesela kullanmadığınız telefon şarjların ön yüzeyi) yüzeyine delikler açarak paralel şekilde montaj yaparız sonra bir tane ni-mh pilline bağlarız (bu piller kaliteli ve uzun ömürlüdür) tabi bu pili sele altındaki ince demirlere sıkıca bağlarız ve ledi monte ettiğimiz plastik parçasını da selenin altına uygun bir açıyla bağlarız. Sıra geldi pil ile ledleri birbirine bağlamak. Bunun için de en basit yol devre anahtarı kullanmaktır. Böylece aç kapa yapabiliriz. Eh görsellik kısmı size kalmış, eline ilk kez böyle elektronik devreler alan birisi çirkin bir görüntü çıkartabilir ama eğer tecrübeliyseniz bir tane pic'i nette bulabileceğiniz komut dosyası ile programlayarak istediğiniz gibi flaşör yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Özcan DAMLALI
Tepki
34
Bisiklet
Sedona
bende şarzlı yapmıştım tekerlekten dinamoyla alıyor pile veriyor ve ya biriktiriyor gecede yakıyorsun

• Beğen
Tepkiler: Özcan DAMLALI