Sele ağrısına son!

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
Merhaba dostlar hemen her bisiklet süren selenin sert ve rahatsızlığından şikayet etmiştir ve çoğu kişi de belki utangaçlıktan belki rahat hissetmediğinden ya da maddi olarak pahalı olmasından pedli tayt kullanmaktan vazgeçmiştir. İki gün önce yine akşam üzeri çıkıp Antakya caddelerinde her günkü turumu yapıyordum. Bir oto aksesuarcının önünden geçerken hepimizin belki çokça kullandığı basit bir şey görünce aklımda şimşeklerin çakmasıyla frenlere asıldım ve hemen içeri girip bu şeyi aldım. Peki neydi bu şey? Sünger! Evet bildiğiniz araba yıkama süngeri... Biri daha sert biri yumuşak çeşidi olan süngerlerden daha sıkı olanını 2TL'cik karşılığında aldığım gibi eşofmanın altından bacak arama dükkân sahibinin şaşkın bakışları arasında yerleştirdim. Sonra ne mi oldu? Basit bir sünger parçasının verdiği müthiş rahatlık ve bu rahatlığı çok çok ucuza elde etmiş olmanın keyfi ile son günlerin belki de en rahat ve keyifli yolculuğuyla eve geldim. Evet işte o meşhur sünger :) ;
IMG_20150520_232010.jpg
IMG_20150520_231856.jpg
IMG_20150520_231733_HDR.jpg

"Sevgili dostlar, amacım forumdaki siz değerli insanlara hem keyifli ve mizahi bir yazı okutmakla beraber belki de gerçekten seleden rahatsız olup ta bu basit yöntemi denemeyen arkadaşlara bir fikir vermektir. Sürç-i Lisan ettik ise affola. Saygılar..."

Scudo

tunç akay

Üye
Tepki
22
Bisiklet
Lapierre
5 lirayada bi abidas eşofman tamam :D:D:) @Tolga Çelebi sert seleyle yokuş çıkmak çok ayrı bir eziyet ben okula bisikletle gidiyorum bazen mühendisliğe vardığımda(en tepedeki fakülte) bi iki dakka yürüyemediğim oluyo ağrıdan arada ayağa kalkıyorum yolda bi değişiklik oluyo iyi geliyo:D

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Şaka bir yana bu sele ağrısı yüzünden doktora bile gittim :D doktor git seleni değiştir dedi :D Değiştirdim çok şükür şimdi rahatım :D

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@Antecurs
Üstad Mosso'yu mundar etmişsin be :koptum:. Bari rengi uygun olaydı iyiydi.

@tunç akay
Abidas olur adibas olur hatta nixe bile olur :)

• Beğen
Tepkiler: googoo__

tunç akay

Üye
Tepki
22
Bisiklet
Lapierre
abi koltuk fotoşop gibi duruyo ama benmi yanlış görüyorum:D @Antecurs tur tipi sele kullanabilirsiniz çoğunlukla bisikletlerin orjinal seleleri çöp oluyo ben eski mtb min selesi var sonradan değiştirmiştim pek kullanmak nasip olmadı yola geçtim wtb pure race modeli tavsiye ederim mesela hafiflikten ziyade komforuda düşünmemiz lazım ağırlığıda fena diildi şuanki yol bisikletinde kullanmıyorum boşta duruyo ama bir gün takarım heralde uzun yol için filan olursa:)

• Beğen
Tepkiler: M.Fatih

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@Clients Türk aklı sonradan geliyor işte :) Şaka bi yana çok önemsemiyordum aslında ağrıyı ali express'ten de beklemeyeyim şimdi sele padi ya da taytı dedim birden görünce aldım işte.

tunç akay

Üye
Tepki
22
Bisiklet
Lapierre
(link) şu modelin deri tipi siyah rengi öneririm turcu arkadaşlara

M.Fatih

Daimi Üye
Tepki
370
İsim
M.Fatih
Bisiklet
Mosso
@tunç akay O koltuk ta yeni sistem bak iste dandik bir sünger nelere kadir, bir kıvılcım yararttı ve Türk genci hemen zekasıyla onu geliştirip nerelere getirdi :)

@tunç akay
Üstad yarın kesinlikle bakacağım tavsiyene sabah iş var malum 7 de kalkicaz ben kaçar :).

tunç akay

Üye
Tepki
22
Bisiklet
Lapierre
:D bu proje tutar çarşıdan 10 tane eşofman 10 tane sünger aıp seri imalata geçmek lazım @crzypwrx bisiklet pahalı bir spor malesef mesela bisiklet bakım standları en az 150 lira falan halbuki onun ev tipini yapanlar var gayet mantıklı fikirler çıkıyor

tamamdır iyi geceler:)

• Hahaha
Tepkiler: necmeddin

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
beyler, aliexpresste farklı modellerini de buldum, adamlar yapmış :D