selam rock shox ön maşa havalımı yaglımı lütfen yardım ?

efeugur

Üye
Tepki
5
arkadaşlar bu konuda bilgisi olan benle baylaşsın . rock shox rabe race nasıl yada psylo modelinimi alsam. karar veremedim hard kullanıma sizce hangisi daha uygundur. hertürlü koşulda performanslı ve saglam olsun diyorum ?

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Reba havalı bir maşa ama gerçekten herkoşula uygun xc ye yakın bir tarzı var...Psylo ise yaylı bir maşa ama rebound ayarı var ve oda çok sağlam bir maşa herşeye dayanır yani...Ama bide şöyle bir durum var psylolar biraz çabuk sorun çıkartmaya başlayabiliyorlar üretim hataları sebebiyle...

• Beğen
Tepkiler: efeugur

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Chaari şu psyloların üretim hatalarından biraz bahsedermisin merak ettim.İlk defa senden duyuyorum.Şimdi kıllandım psylolara karşı :)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
o ringleri çabuk gevşiyo mesela ve yağ kaçırmaya başlayabiliyorlar..Keçeleri çabuk yıpranıyo ayrıca...Ama bu akşaklıklar bakımla düzeltilsede tekrar edebiliyor...Ne kadar düzeltilsede can sıkıcı şeyler tabiki

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
Mesela benim psylomun alt calısma ayar vidasıın oldugu kısım pimi cıkarınca azda olsa yag kacırıyo...Ama haşin kullanıcam diyorsan genede psylodan şaşma derim ben genede performansından memnunum...

• Beğen

efeugur

Üye
Tepki
5
teşekkür edrim bu konuda verdiginbilgi için peki tr de 100 yada 110 luk bulabilirmiyim sizce.?
:)

chaari

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Türkiyede 80mm çalışan modellerini gördüm ama diğerlerine denk gelmedim hiç...

efeugur

Üye
Tepki
5
ya aslında bu 80 mm lik çalışma mmsi bana yetermi sert kullanıcam diyorum arazide hopluycam ucucam vs kilom 75 .kavama takılan bu aslında:) chaari

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Neden yetmesinki anlamıyorum yani...Yarışlarda bile en sert parkurlar dahil 80mm lik amortisörler yatiyor yani...İlk downhill amortisörlerinin 63mm çalışma mesafesi vardı...yani 80mm ile çok abartı olmadıkça ki bilmiyorum ne kadar abartabilirsiniz her yerden inersiniz yani...

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Totem Totem:D:D:D
Rock Shox Totem aşkı var bende...
Bir getirtsem....Aaahhh....
(link)

40 lık iç borular 180 Travel....Daha ne olsun...:)

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
rock shox tan anlamiyorum ama genel olarak kesinlikle havali amortisor daha iyi absorbe ediyor onun disinda, yarismiycaksan 80 mm alma kesinlikle 100mm al. benim ki 100 mm olmasina ve kendi kiloma gore ayarli olmasina ragmen hala sert bi sekilde dibe vurdugu oluyor.

• Beğen

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Şu an elimde 80 mm lik Duke var.İStedigim bir çok şeyi yapabiliyorum bisikletimle.Özellikle psylo il einebildigim heryerden aynı performasla olmasada bu amortisörümlede inebilecegime inanıyorum ama heves işte biraz daha rahat inim fln.U-turn olayı ile 125 ile 85 mm arasında yaylanma payı degişebildigi için pslo istiyorum.Ama Duke da yeterince istediklerimi veriyor. Hem şu psylonun sorunları gerçektende can sıkıcı tipten.Ne kadar tamir edilsede insanın kıl kapacagı kesin.... Acaba benim 80 mm lik duke yi 100 mm ye çıkarabilirmiyim.Biliyorum böyle yapanlar vardı hatırlıyorum.(0 mm lik kadar güvenli olmayacagını söylüyolardı.Ama ben şu nedenden sordum.!00 mm lik dukelardan bir parça sökülüp 80 mm ye indirilebiliyormuş.Acaba 80 mm lik dukelarla 100 mm lik dukeşlar aarsında sadece bir parça farkımı varçYAni 100 lük dukenin parçasını 80 mm lik dukeya takarsak problem çıkartmaz mıı acaba?

efeugur

Üye
Tepki
5
peki arkadaşlar reba race olacak teşekkürler hepinizle tanisma dilegiyle hoşckalın ..:) parkurlar dahil 80mm lik amortisörler yatiyor yani...İlk downhill amortisörlerinin 63mm çalışma mesafesi vardı...yani 80mm ile çok abartı olmadıkça ki bilmiyorum ne kadar abartabilirsiniz her yerden inersiniz yani...