Şeker çok tehlikeli bir uyuşturucudur.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida

kokainle şekeri karşılaştırmışlar. uzun vadede vucuda verdığı zarar sonuçları itibariyle uyuşturucudan daha zararlı bence...

fabrika üretimi herşeyde şeker var insanlar şeker yuzunden senelerce hastanelere gidip geliyorlar, ilaçlarla yaşıyorlar, daha sonra böbrekleri iflas ediyor dialize bağlı yaşamak zorunda kalıyorlar, o da yetmiyor ayakları kesiliyor, bu şeker yavaş yavaş vucudun butun kımyasını bozuyor...

şeker az yada çok kesinlikle artık uzak durucam ne olduysa azar azar oldu ailede de var zati butun vefat eden akrabalar şekerden gittiler...

bisiklete binerken enerji versin diye 1 2 defa Snickers alırdım içindekilere baktım onda da yuksek mıktarda şeker varmış, almıyacağım artık sonuçta çikolata uzun süreli kullanımda şeker hastası yapıyor şekerin her turlüsü zararlı

288 kalori Snickers alırdım

Şeker, Yağsız Süt Tozu, Kakao Yağı, Kakao, Laktoz, Süt Yağı, Peyniraltı Suyu Tozu, Emülgatör, Aroma, Glikoz Şurubu, Bitkisel Yağ, Yumurta Akı, Tuz, Taze Kavrulmuş Yerfıstığı, Hidrolize Süt Proteini .

bir de şu var yine çok bilinen yabancı çikolatarda;

gelatin(jelatin), mono di glycerin,E471,E472,lecitin .bu katki maddeleri de genellikle domuz yağımı sığır yağımı neden yapıldığı açıkça belirtilmemiş şüpheliymiş, bunu da yeni duydum.

hadi şeker herşeyde var kaçamıyoruz yada az almaya çalışıyoruz artık sanırım şüpheli olan ne varsa almayacağım

markete gidiyorum dolaptan su alıcam su yok soğuk olan herşey bakıyorum katkı maddeli içinde 10 12 kesme şekere eşit kolalar meyve suları vs.. bişey almadan çıkıyorum marketten içecek olarak su haricinde birşey almıyorum artık..

zeytinyağı olsun ayran olsun bunların hepsi gerçek zeytinyağı değil ayran da aynı tozdan yapılıyor

gerçek zeytinyağı (link) diğer marketlerde buna benzer satıyorlar hiç bir alakası yok fiyatları da uçuk olmasına rağmen..

şimdi neden zeytinyağı diyorum geçen bir prof. dr. konuşuyordu ameliyat yapmış senelerce kalp ameliyatları ve dedi ki;

bize akdenizden egeden çok çok az hasta gelir genellikle güneydoğu iç anadolu dan marmaradan gelir hastalar ege ve akdeniz insanı zeytinyağlı tuketır çogunluğu doğu iç anadolu insanı da adana işi urfa işi çoğunlukla et tuketır dedi...

bu zeytinyağının hiç bir zararı yok şeker ve et şekerin her turlusu zararlı kırmızı etinde uzun vade de bunu her gun fast food yıyenler kızarmış yanık etleri mangalları sureklı yapanlar bunlar ılerde hep kalp doktorunun kapısını çalıyorlar...

yine de en zararlısı şeker sigara sigara diye tvlerde bas bas bağırıyorlar, şeker için de seslerini çıkarmalılar artık.

bugun gidin bir şişli etfale hemodiyaliz binasına giren hastalar hergun bınlerce kişi ve giderek çoğalıyor, şeker yuzunden dıalız hastası olmuş bir çok kişi girip çıkıyor, ben orada kaç sene hasta zıyaretınde bulundum sıgaradan dolayı akcıger hastası olan falan yok onlara zaten doktorlar bakmıyor. yalnız şeker hastası sayısı gıderek artıyor çok fazla bobreklerı ıflas eden dıalize bağımlı insan var buna bir çare bulunmalı...

gece 22:00 den sonra alkol satışı yapılmıyorsa gece 22:00 den sonra tatlı satışı da yapılmamalı kendimden biliyorum bizim ailede şeker var hepsin de gece 12 de tatlıcıyı ararlardı...

sigara alkol ve şeker bağımlılığı vardır şeker hastalığı uyuşturucu bağımlılığı alkol bağımlılığı kadar tehlikelidir...

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Ali bey konuyu henüz görmemiş sanırım. Bir görsün, bak nasıl ilgi çekiyor bu konu o zaman gör...

Sami G.

Üye
Tepki
9
Peki vücudumuzun şekere ihtiyacı yokmu ? Kan şekerim düştü lafı diye bir tabir vardır hani eğer ihtiyacımız yoksa bende yavaş yavaş hayatımdan çıkarırım ama ihtiyacımız varsa bu ihtiyacı nasıl gidereceğiz ?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
http://sd.keepcalm-o-matic.co.uk/i/keep-calm-and-don-t-feed-the-troll-22.png

Gün A.

Daimi Üye
Tepki
428
Bisiklet
Cannondale
canan karatay bunu beğendi...

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
Sn. Ali Uzel,
Sn. Ali Uzel, acilen konuya bekleniyorsunuz :)

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Ali Uzel siz şeker konusu kabul edilemez. Yöneticinin konuyu kilitlemesini talep ediyorum :)

Tepki
19
Bisiklet
Sedona
@Sami G.

Vücudumuzun çaya atılan şekere ihtiyacı yoktur. Aldığımız karbonhidratlar vücudumuzda glikoza dönüşür ve bu bizim ihtiyacımızı karşılar. Yeryüzündeki hiçbir insanın bu şekeri kullanmasına gerek yoktur.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
yavaş salınımlı şeker ve hızlı salınımlı şekeri bilirseniz, vücudumuzun hangi tip şekere ihtiyacı olduğunu tahmin edersiniz. işlenmiş un, pirinç, rafine şeker ve glikoz şurubu anlık olarak şeker ihtiyacını giderir ve insülin direncini arttırır. kanda insulin ani çıkışlar ve düşüşler yaşar. ancak yavaş salınımlı şekeri ise dozunda yenmiş kuruyemişlerden (kurutulmuş meyvelerden değil, fındık fıstık ceviz gibi kuruyemişlerden) alabilirsiniz. bu kuruyemişler çiğ tüketilmelidir. kavrulmuş ve tuza bulanmış çöpler tercih edilmemlidir.

çocuk tv kanallarında, hazır gıda reklamlarının yasaklanması da gerekiyor. çocukların evvela zihinleri sonra da bedenleri zehirleniyor.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
insanlar paranoyak oldu şeker diye diye iyi mi :D
ninem 85 yaşında, dedem 86 yaşında hala hayattalar, ninemin babası 105 yaşında öldü.
şekerin ve kırmızı etin her türlüsünü yerler. baklava, börek hiç eksik olmaz sofralarından. sapasağlam insanlar.
niye hastalanmıyorlar?
sebebi gayet açık. yeterli fiziksel aktivitede bulunan insanlara hiçbir gıda zarar vermez. o bünyeler her türlü gıdayı işler ve işine yarar hale getirir.
.
Ey, siz düzgün düzenli bedensel aktiviteden kaçıp, doğal beslenme ile, sağlıklı beslenme ile biryerlere varacaklarını zannedenler.
doğal ve zararsız gıdalar tükete tükete koltuklarınızdan kaldırmadığınız popolarınız üzerinde çürüyeceksiniz.
o vakit suçu ister kırmız ete atın isterse şekere, herşey için çok geç olacak...

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
Birileri para kazansın diye iletişim organları vasıtasıyla ünlüler,doktorlar veya milletin inanacağı şahısları kullanarak açık veya gizli reklam yapıyorlar.Ve bunu bizlere ya faydalı birşeymiş gibi sunuyorlar yada almazsak zararlı çıkacakmışız gibi algı oluşturuyorlar.Bunlarda bizim sıkı sıkıya bağlı kaldığımız davranış ve düşüneye dönüşebiliyor.Geçenlerde kadının biri çamaşır suyu ile tuz ruhunu karıştırıp banyoyu temizlemek isterken ölmüştü.Gıda da böyle birşey.Hijyenin mutlak olması gerektiği yoksa felaket olacağı tvlerde çıktıkça bu maddelerde kullanılıyor tabi.Gıda da öyle.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
@ismail eren

Allah uzun ömür versin büyüklere. ancak öyle anlatmışsınız ki, sabah baklava ile kahvaltı yapan bu yaşlı delikanlılar, öğlen fıstıklı kadayıfla açlıklarını köreltikten sonra, o gazla hareketli bir yaşam sürüp, akşam da şöyle ağır yağlı bir danayı yedikten sonra üzerine bir kova tatlı şerbeti içermiş gibi bir intibah uyandı ben de. Allah nazarlardan saklasın hepsini. maşallah ve hafazanallah. bizim kastımız elbette günümüz hareketsiz topluluğu için. ben bilgisayar başı işi yapıyorum. her yarım saatte kalkıp gidiyorum dolanıyorum ama patron bana 8 saat kıpraşmadan oturma emri veriyor. akabinde eve gidiyorum. yemek hazırla ve yeme kısmı var. evet çok şükür bekarım ve yemek hazırlayanım yok. sonra çıkıp yürüyüş yapıyorum. kilolu bünyeye koşmak yaramıyor.

rafine şekerin faydası yok zaten doğada doğal olarak bulunmuyor. doğada bulabileceklerini, yabani ayılarla paylaşabileceğiniz bal, meyveler. meyveleri de Cenab-ı Hak özenmişte yaratmış, misal armudu fazla yersen ishal olursun, elmayı fazla yersen kabız olursun vb.

sözün özü, rafine şekerin savunulacak bir yanı yok hele ki, ilk çıktığında eczanelerde satıldığını ve milletin kokain gibi o devirlerde burnundan çektiğini de okuduktan sonra.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Benim bir şey yazmama gerek kalmamış. :)

Bir arkadaş sormuş: Vücudun şekere ihtiyacı yok mu?

Cevap: Var ama vücut ihtiyacı olan şekeri kendisi üretiyor. Dışardan almaya ihtiyacı yok.

Burada bahsedilen "şeker" sadece çayımıza attığımız beyaz şeker değil, bütün karbonhidratlı yiyeceklere kısaca şeker deniyor. Hepsinden uzak durmak lazım. Sadece sebzelerden alınan karbonhidrat yeterli oluyor.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@ismail eren

Büyüklerin işlenmemiş gıdalarla beslendikleri için uzun yaşamışlar. Bizler işlenmiş gıda bombardımanı altındayız.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Şeker ciddi anlamda bağımlılık yapan bir maddedir. O yüzden karbonhidratlı yiyecekleri terk etmek zordur. En basiti ekmeksiz kahvaltı fikri çoğu insanı rahatsız eder. Ekmek yemezsem doyamam der. Bu insan artık şekerin esiri olmuştur.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
@Ali Uzel
Ben tabut almaya gidiyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
benim rahmetli annem 1919 doğumlu idi,2006 da vefat etti ama bağırsak kanserine yakalandı,köyde yaşadı turhal köy idi o vakitler,dedem ağa idi,çok sevilir sayılır idi toprağımızda sebze meyve yetişir idi ve dedemin inekleri var idi ve tavukları,annem inekten sağılan sütü içer idi tabi kaynatılır idi gezen tavuğun yumurtasını yedi ,dedemin tarlasında incir ağacı var idi,annem incir ile beslendi,annem yalnız kavurmayı çok sever idi helva yapar çok yer idi,annanem kızartma çok sever idi karaciğer yetmezliğinden 85 yaşında öldü ,evet galba kötü alışkanlıklarımız var,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ali Uzel

ali bey,epey zamandır benim eve ekmek girmiyor artık,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ismail eren

yeterli fiziksel aktivite evet,ama bi bakalım uzanalım manhattan iş merkezlerinin olduğu yere,evet adım başı fest food millet işten çıkıyor hurra fest food ondan sonra abd 'de 10 milyon obezite,şişir beni belgeseli önemli ,insanları zehirliyorlar ve yavaş yavaş yok ediyorlar gıda sektörü-ilaç sektörü trilyon dolar ile oynarken insanlık artık enayi olmasın gözünü açsın,