Şehitlikler Çanakkale

ali albut

Aktif Üye
Tepki
168
Sevgili bisiklet sever arkadaşlar ben ve eşim mayıs ayında gelibolu yarım adasında ki tüm şehitlikleri ziyaret edip resimlemek istiyoruz allahtan bir manii olmazsa benim 22 yıllık birikimlerimide bu fotolarda ve video çekimlerinde anlatmak istiyorum şayet bize katılmak isteyen arkadaşlar olursa sevinirim katılmak isteyen form dostları bana e mail atabilirler beraber bir program yaparız.eşleri ile gelebilecek arkadaşlar tercihimdir.
saygılar
ali baba:)

Scudo

Sadi BENDEŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
591
@ali albut

Biz eşimle birlikte Temmuz veya Ağustos ayında iznimize rastgelirse size eşlik etmek bize gurur verir!

Tepki
95
Bizimde (eşimle) daha öncede yaşadığımız Çanakkale'ye bir tur yapma planımız var. Ortak bir tarih belirliyebilirsek harika olur.

ali albut

Aktif Üye
Tepki
168
Sadi kardeşim dün senin çekimlerini seyrettim seni ve eşin hanımefendiyi kutlarım ellerinize ve ayaklarınıza sağlık ben o yöreye işim icabı 22 yıldır gidiyorum ve bende bayağı bir birikim var bunlarıda o yörelerimizi bilmeyen tanımayan arkadaşlarımla paylaşmak istedim mayıs ayında allahtan bir manii olmazsa eşim ve ben beraber oraları birlikte gezip resimliyeceğiz o bün geldiğinde ben seni arar bilgi veririm beraber bir çekim yaparız inşaallah
saygılar
ali baba

ali albut

Aktif Üye
Tepki
168
Sevgili barış kardeşim çok iyi olur sadi bey ve eşi hanımefendi de katılabilirlerse sız ve eşiniz ben ve eşim beraber güzel bir tur olur diye düşünüyorum benim bu konuma belki daha fazla bisiklket severler katılabilirler allahtan hayırlısı ama ben bu turu yapacağım anzak kutlamaları 24 25 nisan ayında ve ben yine orada olacağım işim icabı bu cumartesi yine çanakkaledeyim ve yine oralarda olacağım benimle tanışmak isteyen bisiklet severler pazar p.tesi salı kolin oteldeyim ali baba yı bulsunlar saygılar ali baba

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Beraber bir tarihte buluşmak kolay olmayabilir ama ben de 19 mayıs civarına izin denk getirip Kabatepe'de çadır konaklamalı 3-4 günlük bir tur düşünüyorum. Niyetim herkesin gezdiği yol üstü mezarlık-siper ve anıtlar değil, gizli kalmış, bilinmeyen, girilmesi zor bölgelere, inlere, dere yatakları ve siperlere girmek. Orada buluşulup pedallamak da harika olacaktır... Kısmet diyelim...

(link)

Tepki
95
Yarın yıllık programa bakarak iş ile ilgili müsait olabileceğim tarihleri sizlerle paylaşacağım. Umarım ortak bir tarih yakalarız.

ali albut

Aktif Üye
Tepki
168
@mtsemiz

Sevgili kardeşim oralarda hiç gizli kalmış yerler yok kısmet olursa ben sizlere çok güzel yerleri gezdireceğim ama bu gezi 2 gün sürebilir doya doya bir günde de biter ama tat vermez her kez kendisini ona göre ayarlamalı diye düşünüyorum ben mayıs ayı son haftasını çarşamba perşembe cumayı izin alıp hafta sonu ile birleştirip 5 günlük bir programı düşlüyorum içimize sinerek yapalım diye düşünüyorum benim eşim de çok merak ediyor akşamlarıda beraber olup anılarımızı paylaşırız ben ankaradan bisikletleri arabama atıp geleceğim
saygılar
ali baba

ali albut

Aktif Üye
Tepki
168
@barış taşkıran

Sevgili barış kardeşim daha önümüzde epey bir zaman var ona göre her kes kendini ayarlasın ve haberleşip ne yapacağımıza karar verelim ama iletişimi koparmayalım malum biz bu gün den bu proğramı yapıyoruz ama yarını allahtan başka kimse bilmiyor ne olur ne biter allah her kese uzun ömürler versin.
saygılar
ali baba

Tepki
95
Adalar da güzel olur kanısındayım. Birşey itiraf edeyim 4 sene Çanakkale'de yaşadım ama adalara gidemedim.:( :(

ali albut

Aktif Üye
Tepki
168
Düşünebiliyormusunuz arkadaşlar bisikletlerimizin arkasında veya formalarımızda türk bayrakları ve bizler bizim için orada şehit olmuş 250 bin vatan evlatlarına bir nebze saygımızı gösterebilmek nasıl olur bence çok iyi olur geçen sene motorcu arkadaşları orada gördüm ve gözlerim doldu inanın ben biraz duygusal insanım birazda yaşlıyım her halde ondandır ama bazı kişilerin bir takım konulara bana ne deme zamanı geçti diye düşünüyorum her kesin duyarlı olması dileği ile
saygılar
ali baba

ali albut

Aktif Üye
Tepki
168
Barış kardeşim şüphesiz iyi olur ama bizim buradaki amacımız gezmekten ziyade o şehitlikleri görme fırsatı olmayan bisiklet severleri oralarda dolaştırıp neler olduğunu aklımızın erdiği kadarı ile bilgilendirmek ve yöreyi tanıtmak tır amacımız
saygılar
,ali baba

ali albut

Aktif Üye
Tepki
168
@SeLiM ESENER

Selim kardeşim eğer uygun olursan haberleşiriz senin bisikletinide benim arabanın üstüne atarız beraber seyahat ederiz inşaallah aracımın üstü 4 bisiklet taşır durumunda alllah hayırlısını versin.
saygılar
ali baba:)

Tepki
95
Şehitlikler bölgesi 1, en fazla 2 günümüzü alır, Çarşamba-Pazar günlerini kapsayan 5 günlük bir programdan söz etmiştiniz, ilk ve son günü intikal ile geçirsek bize dolu dolu 3 gün kalır. Toplamda yarımada turu 90 km. Bunları düşünerek adalar dedim.

ali albut

Aktif Üye
Tepki
168
Sevgili barış kardeşim neden olmasın bizi oyalayacak olan sadece feribotlar olacaktır ben eşim ile akşam çanakkaleye dönüp otelde konaklamayı düşünüyorum ama adadan dönemezsek oradada kalabiliriz malum bizler biraz yaşlı insanlarız.
saygılar
ali baba

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Gökçeadaya Şeker Bayramında bir arkadaşımla gittik. 1 günde 80 km yol yaptık ama adanın tamamını bitiremedik. İniş çıkış çok ve o gün şiddetli rüzgar nedeni ile zaman zaman yokuş çıkarken birde rüzgarla mücadele etmek zorunda kalmıştık. Gökçeada 2 günde zorlanmadan çok rahat bir şekilde gezilir. Yapacağınız anlamlı turda başarılar dilerim.

ali albut

Aktif Üye
Tepki
168
Orhan bey çok teşekkürler ya nasip diyorum ama gökçe ada biraz uzak gibi gözüküyor bana
saygılar
ali baba

Tepki
95
Mayıs ayında maalesef sadece son hafta müsait olabiliyorum :(( İşlerimin en yoğun olduğu ay. Umarım ortak bir tarih belirleyebiliriz. Bu turu yapmayı çok istiyorum.