Şehirlerarası bisiklet yolculuğu için tavsiyeleriniz?

Tepki
4
Bisiklet
Atala
Merhaba öncelikle yasim 16 aranızda yeniyim :). İcimdeki olanlar kesinlikle heves veya ozentilik degil. Dunya duzenini sistemini erken yasta cozdugumden midir yoksa dogustan gelen bir ozgurluk duskunlugu mudur bilmiyorum. Tek bildigim sehir ortamina, rahatliga , eve bagli kalmayacagimdir. Neyse konuyu uzatmayayim. Abilerim(ablalarım) ben 1 sene sonra yazin Afyondan Mugla/Fethiye ye yolculuk yapmak istiyorum tabii ki bisikletle ama hicbir ekipmanim yok suan icin ama hepsini alicam. Abilerim(ablalarım) sizden bazi konularda yardim almak istedim oncelikle bisiklet secimi genellikle asfaltta gidecegim yukum olacak tabii ki butcem sadece bisiklet icin 650 TL (çok uçuk olmayacak şekilde 100-200 artabilir bu rakam) ekipmanlar haric) Sizden bisiklet secimi konusunda ( marka model) yardim istiyorum abilerim(ablalarım).
Aslında sadece bisiklet değil tabi bisiklet dahil yanıma almam gerek ekipmanları da söylebilirsiniz. Aklıma geldikçe yazabilirim birlikte tartışırız umuyorum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Scudo

yusuf tunçer

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Giant
Şehir bisikletlerine yönelmen daha iyi olacaktır rahatlık açısından. Bagaj ve heybe alman gerekecek yükünü taşıman için. Çadır ve uyku tulumu konaklama için. Bunların hepsi ayrı bi konu seçim yapmak için :D zor bir süreç seni bekliyor. Kendim besleneceğim dersen gerekli yiyecekler. Bisiklet bakımı tamiri konusunda tecrübe kazanmalısın. Güvenli konaklama yerleri nerelerde daha rahat kalınır bunları öğrenmeli rotanı iyi planlamalısın. Kondisyon yapmalısın bu tura çıkmadan önce çok uzağa çıkmadan yatılı git biyerlere dene kendini. Yaş itibariyle biraz zorluk çekebilirsin bir yol arkadaşı bulabilirsen daha iyi olacaktır senin için. Söyleyebileceklerim bunlar. Ayrıca bu yaşta bu işe heves ettiğin için kutlarım umarım başarılı olursun ve bizde gezi yazını okuruz forumdan :D

• Beğen
Tepkiler: Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
@Mesut Barlak

:) Mesut Kardeşim aramıza Hoşgeldin.Bisiklet tutkusu iyi fikir,iyi seçim.Daha önceki konularda Bisiklet seçimi için yapmış olduğum açıklama linkini veriyorum!.(link)

Ekipman Malzeme Listesi:

BİSİKLET için MALZEMELER:
Yedek iç lastik
Yama takımı
Alyan takımı
Pompa
Ön far ve arka stop lambası ve yedek pil
Km saati
Bisiklet kiliti
Zincir yağı ve temizleyicisi
Akort Anahtarı
Bagaj
Heybe
Türk Bayrağı
Orta boy (sarı renk) çöp poşeti Not:Yağmura karşı kendimizi ve malzemeleri koruma amaçlı.

Not:
Bisikletimizin bakımını,yağlamasını,frenini tam olarak yapıp,yaptırıp,Kask ve Eldiven kullanmayı ihmal etmeyelim!.Gece yolculuğu ve yolculuklarda,emniyetimiz için açık renk
(fosforlu,reflektörlü) elbiseler tercih edelim!.

MALZEME ve KAMP LİSTESİ:
Çadır
Mat
Uyku Tulumu
El feneri
Koli bantı küçük makas (çadır yırtılması vs.kullanım için)
Kaşık,çatal,bıçak
Cam çay bardağı ve kaşığı
Melamin tabak
Camping Gâz.
Çakmak
Alüminyum veya Teflon (küçük) tencere tava,çaydanlık,mangal için ızgara ve maşası.(Kamp Seti)..

ÖZEL EŞYALAR:
Yedek iç çamaşırı
Eşofman takımı
Tshirt
Pedli Tayt
Deniz şortu
Plaj terliği
Deniz gözlüğü,şnorkel veya yüzücü gözlüğü
Güneş sütü ve yara yanık kremi (Silverdin)
Pudra
Tıraş takımı,kolonya,arko krem
Tırnak makası
Şampuan veya sabun
HavluÇamaşır ipi,mandal
İğne,iplik
Diş macunu ve fırça
Ağrı kesici ilaç ve pomat (krem)
Yara bantı vs.
Sinkov (sivrisinek ve haşere savar)
Fotoğraf makinesi ve şarjı
Telefon şarjı

Not:
Kamp ve yolculuk için gerekli malzemeler harici fazla malzeme getirmeyelim. Unutmayalım en hafif en ideal malzeme bizim doğru seçimimiz olacaktır!.

Şimdiden iyi Turlar,başarılar diliyurum...

Tepki
4
Bisiklet
Atala
@yusuf tunçer

Zaten seneye kadar harita bilgileri, yer bulma , çadırda kalma , kondisyon akla gelecek herşeyi öğrenmeyi ve çalışmayı amaçlıyorum hatta bir bisikletçide çalışıp büyük ve ya kücük arızayı nasıl tamir edeceğimi öğreneceğim.. Yaş itaberiyle aklınıza küçük bir çocuk getirmeyin fiziğim olsun , olgunluk bakımından olsun tanışmadığımız insanlar önce hangi üniversiteye gidiyorsun derler. :) Umarım abicim başardığımda ilk buraya yazacağım. :)

Tepki
4
Bisiklet
Atala
Hoşbulduk abicim teşekkürler. Hepsini şuan ajandama kaydediyorum. Çok teşekkürler.

Bektaş Duran

Aktif Üye
Tepki
26
İsim
Bektaş
Bisiklet
Orbea
Kardeş hoşgeldin öncelikle Bende 16 yaşındayım iyi bir rastlantıdır ki ben muğla'lıyım Bu İşin İçinde 2 yıldır uğraşıyorum bisikletle. 23nisan da 3 yıl olucak ve yaşım 17 olucak allahtan bir şey olmazsa Benim Yaptığım En büyük hata bu kadar çok bağlanacağımı fark etmemek seçimini iyi yap içine sinecek bir bisiklet al Bu seni maddi şekilde olumlu etkiler aklında küçük bir istek varsa alma bisikleti çünkü zamanla parçaları iyi kötümü işine gireceksin bu seni çok zorlayacak bana oldu bu toplaya toplaya Salcano Ng 650 disk ten Bisikleti Salcano NG030 SLX e çevirdim Ama bisiklet şuan 8 milyar çünkü jant seti ve maşası Mt15 ve Rock Shox Sid demeye çalıştığım isteyeceksin parça isteyeceksin içine sinmeyecek değiştireceksin ama ben kendime hakim olabilirim dersen o başka

iyi günler

• Beğen
Tepkiler: Kadir Altuntaş
Tepki
4
Bisiklet
Atala
@bektaz01

O ne güzel memnun oldum :). Seneye kadar bisiklet konusunda en iyi araştırmayla değerlendirme yapacağım. İçimde küçük bir istek yok bir heves değil sadece yani, aksine kocaman herşeyden çok istediğim birşey bu tur. Yorumun için teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: Bektaş Duran
Tepki
15
Bisiklet
Bulldog
merhaba

konuyu fazla dağıtmadan bir şey sormak istiyorum.:)
bagajsız alınan bisikletlere sonradan bagaj takılabilir mi? bisiklete göre değişiklik gösterir mi bu durum?