"Şehiriçi ve Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları" konularında düzenleme

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Engin Ertekin tarafından paylaşıldı.

 1. Engin Ertekin

  Engin Ertekin Kıdemli Üye

  Kayıt:
  9 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  279
  Beğeniler:
  865
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Merhabalar,

  Forum yöneticilerine bir önerim olacak.

  "Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları" ve "Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları" bölümlerinin alt başlığı olarak bölgeler yazılsa (Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi, vs...) ve herkes yapmış olduğu turu hangi bölgede gerçekleştirdiyse o başlık altına yazsa çok daha faydalı olur diye düşünüyorum. Böylece aynı şehirlere ve bölgelere gitmeyi planlayanlar daha önce o yolları tecrübe etmiş kişilerin yazılarına çok daha kolay ulaşır ve pek çok veriyi karşılaştırma şansı olur.

  Biliyorum, forumda arama modülü var ve istediğin şehri yazınca benzer konu başlıkları karşımıza çıkıyor ama sanırım hepsine ulaşamıyoruz. Ayrıca bir bakışta tüm bölgeleri görmek ve o bölgelerin altındaki makaleleri ve fotoğrafları görmek daha verimli bir görsellik oluşturur.

  Eğer yapılan tur birden fazla bölgeyi içine alacak şekilde gerçekleştirildiyse de "2 ve daha fazla bölgede gerçekleştirilen turlar" diye ayrı bir alt başlık da yapılabilir.

  An itibariyle Şehiriçi Turlar bölümü 154 sayfadan, Şehirlerarası Turlar bölümü de 54 sayfadan oluşuyor. Tüm bunları bu saatten sonra düzenlemek neredeyse imkansız (2004 yılından kalan yazılar var...ki bu yazılardan 1 tanesi bile şu an birilerinin çok işine yarayabilir ama arkalarda kaybolmuş durumda) ama en azından belli bir tarihten itibaren (örneğin 1 Ocak 2012'den itibaren) yukarıda bahsettiğim şekilde bir düzen oluşturulabilir ve herkesin daha fazla faydalanacağı bir alan oluşturulmuş olur.
   
 2. İslam Gölge

  İslam Gölge Bisikletkolik

  Kayıt:
  16 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.306
  Beğeniler:
  835
  Şehir:
  Tekirdağ-Çorlu
  Adı:
  İslam GÖLGE
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Evet dediklerinize aynen katılıyorum ve benim ve benim gibi eski üyelerin açtıkları konuları(tur paylaşımları) nı 50-100 sayfa boyunca aramaları ve o konuya yeni yazı veya fotoğraf eklemeleri en azından 5 dakika süre almaktadır.
  Bu ve benzeri konularda arama yaptığımız takdirde bile istenilen tur paylaşımına erişilememektedir tam manasıyla.Yapılacak olan düzenleme ve değişikliğin biz forum sakinleri için daha yararlı olacağı kanısındayım.Teşekkürler.
   
 3. BF Okuru_

  BF Okuru_ Bisikletkolik

  Kayıt:
  3 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1.077
  Beğeniler:
  349
  Seviye:
  kesinlikle size katılıyorum ;)
   
 4. Emre Yıldız

  Emre Yıldız Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.338
  Beğeniler:
  579
  Şehir:
  Denizli-Isparta
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  :in: Mantıklı
   
 5. #5
  Engin Ertekin

  Engin Ertekin Kıdemli Üye

  Kayıt:
  9 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  279
  Beğeniler:
  865
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Konu ile ilgili yöneticilerden olumlu veya olumsuz bir yanıt almak mümkün olur mu acaba?
   
 6. Soner Sarihan

  Soner Sarihan Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.952
  Beğeniler:
  8.837
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Arkadaşlar daha önce başka başlıklar altında bahsettiğinize benzer ayrıntılandırma çalışmaları yapılmştı. Evet faydası var görünüyor ancak getirdiği yükler ve mahsurlar daha fazla olduğu için pratikte uygulanması mümkün olmuyor.
  Tekrar değerlendiririz, görüşlerinizi aktardığınız için teşekkürler.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_11-11-12.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
2.png
Merhabalar :) GCN'nin çok tatlı bir videosunu buldum ve konusunu açıyorum ;) Videoyu izleyelim: [MEDIA] Kilo verin! Averaj hızınızı geliştirmenin en iyi yollarından biri kilo vermektir,...
upload_2016-10-20_14-13-9.png
VO2max, ciğerlerimize aldığımız oksijenin ne kadarının yakıt üretiminde kullanıldığını gösteren bir üst sınır. Esasen aerobik kondüsyonla ilgili bir konu. Aerobik kondüsyon ise, birkaç dakikadan...